szukaj: z Glamki.se.pl
sklep online
Prezenty na mikołajki 2013

PREZENTY NA MIKOŁAJKI 2013: Jaki prezent kupić na mikołajki? Najpopularniejsze książki na mikołajki!

Prezenty na mikołajki 2013, co wybrać? Co kupić na prezent mikołajkowy? W imieniny Mikołaja, 6 grudnia, zawsze chowamy podarunek pod poduszką dla naszych bliskich. Co wybrać na mikołajki w 2013? Sprawdź najpopularniejsze książki.

Tagi: co wybrać na mikołajki, mikołajki 2013, mikołajki co kupić, mikołajki jaki prezent, prezent na mikołajki, prezenty

PREZENTY NA MIKOŁAJKI 2013: Jaki prezent kupić na mikołajki? Najpopularniejsze książki na mikołajki!

Magda Gessler poleca w najnowszej książce specjały kuchni regionalnej

fot: znak.com.pl

Co kupić na mikołajki 2013? Jak właściwie wybrać prezent mikołajkowy? Warto dobrać coś, co świetnie zmieści się pod poduszkę. Sprawdzamy propozycje dla miłośników książek. Jaką książkę wybrać na mikołajki?

Alice Munro

Mimo że w Polsce jej literatura nie cieszyła się zbyt dużą popularnością, teraz, tuż po otrzymaniu literackiej nagrody Nobla, będzie jedną z najpoczytniejszych autorek. Na rynku jest sporo dzieł kanadyjskiej autorki, niemniej warto sięgnąć po najnowszą powieść Munro Dziewczęta i Kobiety. Kanadyjka snuje swą opowieść według znanego schematu obserwacji swoich bohaterów. Tym razem podgląda niejaką Del, nieszczęśliwą mieszkankę prowincji Ontario. Otaczają ją praktycznie sami mężczyźni. Del zaczyna coraz śmielej wyjeżdżać do centrum miasta, spędza tam coraz więcej czasu, a towarzyszy jej matka, która sprzedaje farmerom encyklopedie. Del poznaje także inne kobiety, dzięki czemu poznaje wszystkie aspektykobiecości. Problem dojrzewania, tajemniczego przejścia od stanu dziewczęcego do kobiecego, stanowi główny temat rozważań Munro w Dziewczętach i Kobietach. Modne i świetnie napisane.

Jo Nesbo

Boom na skandynawski kryminał nieco opadł. Być może zbyt dużo pozycji mocno przeciętnych, nieco zniechęciło czytelników. Wszak nie co dzień spotyka się komisarza Wallandera! Warto jednak zaufać Jo Nesbo jego nowej powieści Policja. Norweg wie co to wartka akcja, tajemnicza narracja i wielowątkowa historia, z której sami układamy sensacyjne puzzle. W najnowszej powieści mamy do czynienia z morderstwami policjantów, w miejscu dawno popełnionej, nierozwikłanej zbrodni. Morderca nie zostawia śladów, a całość wydaje się być coraz bardziej zagmatwana. Miłośnicy kryminałów będą wniebowzięci. Premiera 23 października 2013.

Magda Gessler

Jedna z najbardziej ekscentrycznych postaci polskiego show biznesu kulinarnego powraca do pisania. Nowa książka najbardziej znanej recenzentki polskiej myśli restauracyjnej, zadowoli ciekawych wszelkiego rodzaju kulinarnych regionalizmów. W Smacznej Polsce, Gessler odwiedza wszystkie regiony Polski i prezentuje wszystko to, co charakterystyczne dla danej części kraju. Gwiazda Kuchennych Rewolucji podaje przepisy i doradza, jak wykonań potrawę, by najbardziej zbliżyć się do oryginałów regionalnych. Pojawią się zatem gęste powidła krzeszowickie, kremowy bundz z wiosennego wypasu owiec i pieprzny kindziuk. Doskonała pozycja tuż przed świętami. Inspirujące. Premiera 28 października 2013.

Autor: mkusy

Zdjęcia: znak.com.pl

Publikacja: 21.10.2013, Aktualizacja:

Zobacz również