szukaj: z Glamki.se.pl
sklep online
Gradka dla fanów książek - spotkania autorskie w salonach EMPIK

"Weekend z książką" w EMPKIU - spotkaj ulubionych pisarzy

Od 30 września do 2 października w Empkiu odbędzie się "Weekend z książką". Jest to finał akcji Czytelmania, podczas której zaplanowano serię spotkań autorskich. Sprawdź, gdzie i kiedy będziesz mógł zobaczyć swojego ulubionego pisarza.

Tagi: czytelmania, książka, spotkania autorskie, weekend z książką empik

Spotkania autorskie z pisarzami

fot: sxc.hu

Miejsce - EMPiK Nowy Świat, Warszawa, ul. Nowy Świat 15/17

  • Data:1 października 2012, godz. 15:00
  • Autorki: Anna Brzezińska, Iza Szolc i Ewa Białęcka

Spotkanie to gratka dla fanów literatury fantasy, w jednym miejscu spotkają się aż trzy pisarki tego gatunku - Anna Brzezińska, Ewa Białołęcka i Iza Szolc. Wszystkie kobiety są oddane całym sercem fantastyce, dwie pierwsze zostały za to docenione największym wyróżnieniem dla polskiego twórcy tego gatunku - Nagrodą Fandomu Polskiego im. Janusza A. Zajdla. Iza Szolc, w przeciwieństwie do swoich koleżanek, pisze także kryminały, a wśród nich wydany w 2008 roku - „Cichy zabójca”.Podczas spotkania autorki mają czytać fragmenty swoich książek i rozdawać autografy. Przewidziane są również konkursy  z nagrodami.

CH Arkadia, Warszawa, ul. Jana Pawła II 82

  • Data:1 października, godz.16.00
  • Autor: Joanna Fabicka

Na spotkaniu autorka będzie rozmawiała o „Seksie i innych przykrościach”, trzeciej cześci trylogii, po „Szalonym życiu Rudolfa” i „Świńskim truchcie”, opowiadającej o przygodach gimnazjalisty, Rudolfa Gąbczaka. Książkę można porównać do dobrze znanej już pozycji - „Bolesne dojrzewanie Adriana Mole”. Spotkanie autorskie z Joanną Fabicką, autorką książki "Seks i inne przykrości". O stanach depresyjnych, regularnych myślach o seksie, jakie nękają młodego chłopaka i innych, równie ważnych w tym wieku tematach z pisarką rozmawiać będzie Igor Sokołowski. Organizatorzy spotkania dodają, że najaktywniejsi uczestnicy spotkania otrzymają upominek - książkę z autografem Joanny Fabickiej.

CH Arkadia, Warszawa, ul. Jana Pawła II 82

  • Data:2 października, godz.16.00
  • Autor: Zygmunt Miłoszewski

Trudno uwierzyć, że najnowsza książka Miłoszewskiego zatytułowana „Domofon”, to polski horror. Od dawna nikt w naszym kraju nie sięgnął po ten gatunek literacki. Pisarza można porównać do mistrza thrillera, Stephena Kinga i naprawdę warto sięgnąć po „Domofon”. Opowiada on historię młodego małżeństwa, które postanawia przeprowadzić się z Olecka do Warszawy, i tym co wita ich w nowym bloku na Bródnie są... zwłoki mężczyzny z odciętą głową, znajdujące się w windzie. Spotkanie z Zygmuntem Miłoszewskim poprowadzi Igor Sokołowski. Jak zapewniają organizatorzy, dla zainteresowanych i czynnie uczestniczących w spotkaniu książka z autografem w prezencie.

EMPiK CH Galaxy, Szczecin, Al. Wyzwolenia 18

  • Data: 2 października, godz.16.00
  • Autor: Monika Szwaja

Pisarka będzie odpowiadała na pytania publiczności, opowie o czytelnictwie w Polsce, a na koniec oczywiście będzie rozdawała autografy. Na spotkania z autorką ciągną zawsze tłumy kobiet, urzeczone jej ciepłymi i zabawnymi książkami, takimi jak „Klub mało używanych dziewic” czy „Gosposia prawie od wszystkiego”. W „Klubie mało używanych dziewic" poznajemy cztery kobiety, które pragną zmienić swoje życie i zakładają tajne stowarzyszenie, o nazwie takiej, jak zawarta w tytule. Chcę pomagać innym, i tak dla przykładu jedna z nich opiekuje się starszą sąsiadką, druga podejmuje wolontariat w szpitalu a trzecia pragnie udzielać się w hospicjum.

Autor: Katarzyna I

Zdjęcia: sxc.hu

Publikacja: 13.09.2012, Aktualizacja:

Zobacz również
Piankowe wybawienie na letnie upały – serum Bioxsine
Piankowe wybawienie na letnie upały – ...

Latem nasze włosy wystawione zostają na ciężką próbę. Z jednej strony upał i wzmożone promieniowanie UV, które może parzyć cebulki naszych włosów. Z drugiej strony często narastający w tym okresie problem ich ...

Mgiełka do włosów Sun Balance
Mgiełka do włosów Sun Balance

Wakacje, morze, wiatr we włosach – jest nam cudownie ale… co z naszymi kosmykami? Niestety nasze włosy nie kochają słońca tak samo jak my. Promieniowanie UV niszczy zawartą w nich melaninę powodując odbarwienia ...

Tutti Frutti Papaja & Tamarillo czyli tropiki Południowej Ameryki
Tutti Frutti Papaja & Tamarillo czyli ...

Niebiańska słodycz papaji połączona z beztroską tamarillo to argentyńsko-meksykańska propozycja Tutti Frutti na podróż do Ameryki Południowej w zaciszu własnej łazienki.  Na egzotyczne wakacje w wersji instant będziemy mogli wybrać się także ...