szukaj: z Glamki.se.pl
sklep online
Beyonce bardzo chętnie podejmuje aktorskie wyzwania

BEYONCE: Aktorka w wolnych chwilach. SYLWETKA GWIAZDY

O Beyonce śmiało można powiedzieć, że gra w filmie, kiedy ma wolne od występów muzycznych. Sama twierdzi, że trudno jej pogodzić zobowiązania muzyczne, aktorskie i biznesowe. Charyzmatyczna gwiazda nie boi się wprawdzie nowych wyzwań, ale potrafiła również odmówić takiej legendzie jak Clint Eastwood.

Tagi: BEYONCE, beyonce bilety, beyonce koncert w polsce, beyonce super bowl, beyonce trasa, beyonce w polsce, beyonce w warszawie, bradley cooper, destiny's child, gwiazdy orange warsaw festival 2013, mrs carter tour, orange warsaw festival 2013

BEYONCE: Aktorka w wolnych chwilach

Beyonce bardzo chętnie podejmuje się kolejnych wyzwań aktorskich

fot: BULLS

Jako aktorka, Beyonce zadebiutowała w 2001 roku, rolą w filmie Carmen: A Hip Opera, który przeszedł właściwie niezauważony. Następnie wystąpiła w nieco większej produkcji Austin Powers i Złoty Członek, gdzie wcieliła się w rolę Foxy Cleopatry. W filmie Mike'a Myersa wystąpiła zresztą również Britney Spears, a także w rolach epizodycznych plejada gwiazd Hollywood z Kevinem Spacey i Stevenem Spielbergiem na czele.

Największym jak do tej pory sukcesem aktorskim Beyonce okazał się film Dreamgirls. Wyreżyserowany przez Billa Condona obraz, przedstawia drogę do sukcesu żeńskiego tria The Dreamettes. Za kanwę scenariusza posłużyła prawdziwa historia zespołu The Supremes, na czele z niesamowitą Dianą Ross, a poza tym poznajemy kulisy ewolucji amerykańskiej muzyki R&B, soul, funky i disco. Film otrzymał trzy Złote Globy i dwa Oscary, w tym dla odtwórczyni roli drugoplanowej - Jennifer Hudson.

Jedna z piosenek z filmu Dreamgirls
Sama Beyonce otrzymała dwie nominacje do Złotych Globów, jednak pojawiały się również głosy, że to własnie ona powinna stać na głównej scenie oscarowej gali zamiast Jennifer Hudson. Artystka pojawiła się jeszcze w dwóch mniej znaczących filmach: Cadillac Records, gdzie zagrała słynną Ettę James oraz Obsesja, gdzie z przeciętnym skutkiem spróbowała swych sił jako aktorka dramatyczna.

Wielkim przełomem aktorskim, a jednocześnie wyzwaniem dla Beyonce miała być rola w remake'u filmu Narodziny Gwiazdy w reżyserii Clinta Eastwooda. Niestety, gwiazda najpierw poprosiła o przesunięcie zdjęć, ze względu na zaawansowaną ciąże, a następnie zupełnie zrezygnowała z roli, tłumacząc się zobowiązaniami zawodowymi. Wyjątkowo sam Eastwood nie ma szczęścia także do innych aktorów. Udziału w słynnym musicalu odmówili również: Leonardo Di Caprio, Bradley Cooper i Christian Bale.

Jak dalej potoczy się kariera aktorska Beyonce? Czy przy tak intensywnym życiu scenicznym wystąpi jeszcze kiedykolwiek w filmie? Podobno ma na to wielką ochotę i poprosiła o radę swą przyjaciółkę Gwyneth Paltrow. Czy piękna Paltrow szepnie słowo swemu ojcu chrzestnemu, Stevenowi Spielbergowi?

Beyonce jako Etta James w filmie Cadillac Records.
Autor: mkusy

Zdjęcia: BULLS

Publikacja: 03.02.2013, Aktualizacja:

Zobacz również
Beyonce trafiła do psychiatry?!
Beyonce trafiła do psychiatry?!

Beyonce ponoć przechodzi poważne załamanie nerwowe! Według medialnych doniesień, gwiazda trafiła do psychiatry. Nie może znieść plotek czy sytuacji z Jayem Z?

Rozwód Beyonce i Jaya-Z przesądzony? [WIDEO]
Rozwód Beyonce i Jaya-Z przesądzony? [WIDEO]

Czy jedno z najsłynniejszych małżeństw show-biznesu właśnie się rozpada? Plotkarskie media obiegła informacja, że Beyonce rozważa rozwód z Jay'em-Z po tym, jak raper rzekomo nie dotrzymał jej wierności.