szukaj: z Glamki.se.pl
sklep online
David Bowie powraca z nową płytą NEXT DAY. Premiera 11 marca 2013 roku

DAVID BOWIE prezentuje DRUGI SINGIEL: The Stars (Are Out Tonight)! Piosenka promuje nowy krążek BOWIEGO. Premiera płyty NEXT DAY już 11 marca 2013 roku

David Bowie powraca z nową płytą Next Day i drugim singlem The Stars (Are Out Tonight). Zapowiadając nowy krążek, artysta zapewniał o powrocie do rockowych dźwięków i drugi singiel zdecydowanie to potwierdza. Posłuchajcie nowej piosenki Davida Bowiego.

Tagi: david bowie, david bowie dyskografia, david bowie nowa piosenka, david bowie nowa płyta, david bowie płyta 2013, david bowie teledysk, david bowie the next day, david bowie urodziny, the stars are out tonight, where are we now

DAVID BOWIE prezentuje DRUGI SINGIEL: The Stars (Are Out Tonight)! Piosenka promuje nowy krążek BOWIEGO. Premiera płyty NEXT DAY już 11 marca 2013 roku

David Bowie powraca z nową płytą NEXT DAY. Premiera 11 marca 2013 roku

fot: BULLS

Brak Davida Bowie był na światowej scenie muzycznej mocno odczuwalny. Kameleon rocka, artysta nieodgadniony i niedościgniony pod względem liczby metamorfoz stylistycznych. Zaczynał od ballady i glam rocka, by tworzyć jeszcze w latach siedemdziesiątych klasyczne rockowe albumy, ale także podążać w stronę awangardy.

Pod koniec lat 70-tych spotkania z producentem Brianem Eno otworzyły przed nim nowe światy muzyczne i razem stworzyli słynny tryptyk berliński Low, Heroes i Lodger. W latach osiemdziesiątych Bowie zbliżył się najbardziej do muzyki pop, proponując lżejsze utwory China Girl, Under Pressure, Modern Love i Let's Dance. Nigdy jednak nie schodził poniżej pewnego poziomu i nawet jeśli brzmienie niektórych utworów trąci dziś myszką, same piosenki po prostu się bronią.

Pod koniec lat osiemdziesiątych Bowie założył regularny zespół Tin Machine, z którym nagrał dwie płyty. W połowie lat 90-tych nastąpiło wyraźne zainteresowanie Bowiego nowymi stylami muzycznymi, które zaczął wplatać w swoją twórczość, m.in. elementy hip-hopowe. W jego twórczości pojawiało się coraz więcej elektroniki, by wspomnieć płyty Earthling i ambitną Outside.

W 2004 roku David Bowie przeszedł zawał serca i powoli wycofał się z życia artystycznego. Ostatnią jak dotąd regularną płytą artysty pozostaje Reality z 2003 roku. Na szczęście po 10 latach, Bowie powraca z nowymi piosenkami i nową płytą Next Day, którą wyprodukował Tony Visconti. Zapowiadając album, Bowie zapewnił, że nastąpi powrót do rockowych dźwięków. Pierwsza piosenka Where Are We Now na to nie wskazywała, ale drugi singiel The Stars (Are Out Tonight) już to potwierdza. Warto zresztą pamiętać, że Bowie do dziś pozostaje jednym z symboli, kolorowego, chłopackiego, niegrzecznego rocka obok takich tuzów jak Lou Reed, Iggy Pop czy Mick Jagger.

Premiera nowej płyty The Next Day już 11 marca 2013 roku.

Oto najnowszy singiel Davida Bowiego:
Autor: mkusy

Zdjęcia: BULLS

Publikacja: 26.02.2013, Aktualizacja:

Zobacz również
DAVID BOWIE. Bogatsza wersja THE NEXT DAY EXTRA już 5 listopada 2013. Co znajdziemy na albumie?
DAVID BOWIE. Bogatsza wersja THE NEXT ...

David Bowie wydaje reedycję The Next Day. Ostatnia płyta Bowiego zostanie wzbogacona o dodatkowy dysk z remiksami i niepublikowanymi nagraniami oraz płytę DVD. The Next Day Extra ukaże się 5 listopada 2013.