szukaj: z Glamki.se.pl
sklep online
Lista nominowanych, którzy wystąpią na scenie Eska Music Awards 2013?

ESKA MUSIC AWARDS 2013: którzy nominowani zaśpiewają na scenie

ESKA MUSIC AWARDS 2013 coraz bliżej! Impreza już 3 i 4 sierpnia 2013 w Szczecinie. Na scenie wystąpią Nelly Furtado, Alex Hepburn, Kase & Wrethov, Feel, Jula, Red Lips, Ewelina Lisowska, LemON, Sylwia Grzeszczak, Margaret, Honey, Robert M i Tommy La Verdi, Liber i Natalia Szroeder, Kreuzberg. Część z nich jest nominowana do nagrody EMA. Sprawdź kto!

Tagi: EMA 2013, EMA 2013 gwiazdy, eska music awards, eska music awards 2013, furtado nelly, gala eski 2013, kto gwiazda EMA 2013, nagrody eski 2013, nelly furtado, nelly furtado tekst, nelly furtado w polsce

ESKA MUSIC AWARDS Nelly Furtado główną gwiazdą EMA 2013!

Nelly Furtado w Polsce wystąpi na gali EMA 2013 już 3 sierpnia 2013

fot: BULLS

Rozdanie Eska Music Awards 2013 już 3 i 4 sierpnia 2013 Wśród nominowanych: Margaret, Sylwia Grzeszczak, Ewelina Lisowska i Rafał Brzozowski. Część nominowanych artystów wystąpi na scenie w trakcie dwudniowej imprezy w Szczecinie.

Zobacz też: ESKA MUSIC AWARDS 2013: EWA FARNA i EWELINA LISOWSKA zagrają przed NELLY FURTADO 4 sierpnia 2013! >>

Sylwia Grzeszczak

Nominowana w kategoriach Najlepsza Artystka oraz eskaGO Award – Najlepszy Artysta w sieci.
Szerokiej publiczności znana z duetu z Liberem, czyli połączenia śpiewu i gry na fortepianie z elektryzującym rapem. Ich największe hity z albumu Ona i on (2008) – utwory Co z nami będzie, Nowe szanse, Mijamy się - długo utrzymywały się na szczytach list przebojów. W październiku 2011 Sylwia Grzeszczak wydała pierwszą solową płytę Sen O Przyszłości. Album ten jeszcze przed premierą uzyskał status złotej płyty, a krótko potem pokrył się platyną. Kolejna solowa płyta artystki „Komponując siebie" ukazała się w czerwcu br., a promowały ją single Flirt i Pożyczony.

Honey

Nominowana w kategorii Najlepsza Artystka
Honorata Skarbek Honey to wokalistka, bloggerka i kompozytorka. Popularność zyskała dzięki aktywności w Internecie i prowadzonym przez siebie blogom – jej photoblog przekroczył 6 milionów wyświetleń w ciągu miesiąca, a kanał na You Tube ma obecnie ponad 35 milionów odsłon. W marcu 2011 roku ukazał się jej debiutancki album Honey, zawierający takie hity, jak Runaway, No One i Sabotaż. 16 kwietnia br. na rynku ukazał się jej drugi album Million, promowany singlami Lalalove i Nie powiem jak.

KREUZBERG

Nominowany w kategorii Najlepszy Zespół
Kreuzberg to zespół rockowy zafascynowany artystycznym klimatem i wielokulturowością Berlina. Ich nazwa pochodzi od jednej z dzielnic tego miasta. Charyzma wokalisty i autora tekstów Juranda Wójcika, znanego z programu The Voice of Poland (występował w drużynie Patrycji Markowskiej), wena twórcza gitarzysty Grześka HEHUA Palki oraz doświadczenie i umiejętności instrumentalne sekcji rytmicznej – Bartosza Szweda i Ziemowita Rybarkiewicza dały świetny efekt, który można usłyszeć na debiutanckim albumie zespołu Papierowy Król, który miał premierę w maju 2013.

LEMON

Nominowany w czterech kategoriach: Najlepszy Hit, Najlepszy Zespół, Najlepszy Debiut i Najlepszy Album
Zespół LemON powstał w 2011 roku z inicjatywy Igora Herbuta (wokal, klawisze) i jego kuzyna Adama Horoszczaka (gitara). Zespół brawurowo wygrał trzecią edycję programu Must Be the Music. Ich debiutancki album LemON, wydany w listopadzie 2012 roku, w ciągu kilku tygodni zyskał status złotej płyty. Wszystkie trzy single z debiutanckiej płyty, czyli Będę z Tobą, Napraw i Nice, królują w najważniejszych rozgłośniach radiowych.

Zobacz też: ESKA MUSIC AWARDS 2013: Rozdanie nagród 3 sierpnia 2013. Kto jest nominowany? >>

LIBER

Nominowany w kategorii Najlepszy Artysta
Marcin Piotrowski, czyli Liber, to raper, muzyk i autor tekstów, działający na muzycznej scenie od ponad 10. lat. Uczestniczył w ostatniej edycji programu Bitwa na Głosy jako juror. Współpracuje z Sylwią Grzeszczak - ich wspólne hity to Co z nami będzie, Nowe Szanse, Mijamy się. Jest cenionym autorem tekstów – napisał teksty do większości utworów z solowej płyty Sylwii Grzeszczak Sen o przyszłości. W maju 2013 ukazała się kolejna płyta Libera Duety. Promował ją singiel Winny, nagrany z Mateuszem Mijałem, oraz Wszystkiego na raz, nagrany w duecie z Natalią Szroeder.

Liber był już nagradzany na ESKA Music Awards – w 2005 roku zdobył statuetkę w kategorii Hit roku za utwór "Skarby", natomiast w 2009 roku: w kategorii Artysta Roku Polska oraz za Album Roku wraz z Sylwią Grzeszczak.

EWELINA LISOWSKA

Nominowana do  w sześciu kategoriach: Najlepsza Artystka, Najlepszy Debiut, Najlepszy Hit, Najlepszy Album, eskaGO Award – Najlepszy Artysta w sieci oraz ESKA TV Award – Najlepsze wideo

Jej talent muzyczny objawił się szerokiej publiczności w IV edycji programu Mam Talent i II edycji X-Factor. Pierwsze kroki na scenie stawiała jako mała dziewczynka, wygrywając liczne konkursy muzyczne i recytatorskie. 7 sierpnia 2012 roku odbyła się premiera debiutanckiej płyty Ewelina Lisowska EP, a 30 kwietnia br. artystka wydała kolejną płytę Aero-Plan. Album zawiera takie przeboje jak W Stronę Słońca i Jutra Nie Będzie, które błyskawicznie stały się hitami.

MARGARET

Nominowana w czterech kategoriach: Najlepsza Artystka, Najlepszy Debiut, Najlepszy Hit oraz ESKA TV Award – Najlepsze wideo
Małgorzata Jamroży, czyli Margaret, jest wokalistką i blogerką modową. Skończyła szkołę muzyczną, gdzie uczyła się śpiewu i gry na saksofonie. Uczestniczyła w wielu festiwalach dla młodych talentów. Jej kariera muzyczna nabrała tempa wraz z ukazaniem się debiutanckiego singla Thank you very much, który błyskawicznie stał się hitem. W ostatnim czasie jest to najczęściej grany utwór we wszystkich krajowych stacjach radiowych. Singiel wszedł także do międzynarodowego rankingu Euro Airplay Top 200, zawierającego dwieście najczęściej odtwarzanych utworów w Europie.

ROBERT M

Nominowany w kategorii Najlepszy Artysta
Robert Mączyński, czyli Robert M to jeden z najpopularniejszych DJ-ów i producentów muzyki pop i dance w Polsce. Występuje również pod pseudonimem Rozbójnik Alibaba. Jest znany także za granicą – jego single to największe klubowe hity grane na listach przebojów w całej Europie. Kilkakrotnie trafił na niemiecką listę Deutsche Club Chart i jednym z rekordzistów, jeśli chodzi o sprzedaż cyfrową w Polsce. Zdobył wiele prestiżowych nagród, m.in. tytuł Artysty Roku na ESKA Music Awards 2011 i 2012. Albumy Gold i One Love zdobyły status złotych płyt. W czerwcu br. artysta wydał płytę 2013, która została wyprodukowana w Londynie.

NATALIA SZROEDER

Nominowana w kategorii Najlepszy Debiut
Wokalistka pochodząca z Kaszub. Od najmłodszych lat wykazywała zainteresowanie muzyką i teatrem. Mocno związana ze swoim regionem – jako młoda aktorka poznawała tajniki teatru inspirującego się tradycją kaszubską, jako wokalistka udzielała się w folklorystycznym zespole kaszubskim Modraki. Utalentowana muzycznie, gra na skrzypcach i pianinie.  Utwór Wszystkiego na raz nagrany w duecie z Liberem utrzymuje się na szczycie list przebojów w największych stacjach radiowych. Kolejny duet z Liberem - Nie patrzę w dół – powtórzył sukces pierwszego wspólnego utworu. Artystka pracuje nad debiutanckim albumem.

Autor: ko

Zdjęcia: BULLS

Publikacja: 02.08.2013, Aktualizacja:

Zobacz również
ZNAMY nominowanych do ESKA Music Awards
ZNAMY nominowanych do ESKA Music Awards

Znamy nominowanych do ESKA Music Awards ! 26 czerwca w Pałacu Prymasowskim w Warszawie ogłoszono nominacje do ESKA Music Awards 2014. Gala wręczenia nagród odbędzie się 22 sierpnia w Szczecinie i będzie transmitowana ...