szukaj: z Glamki.se.pl
sklep online
Kora wściekła na byłych muzyków zespołu MAANAM

KORA CHORA NA RAKA i... wściekła na byłych kolegów z zespołu MAANAM. Trwa spór o nazwę zespołu

Kora walczy z rakiem i... kolegami z zespołu MAANAM. Byli członkowie grupy postanowili założyć zespół Złoty MAANAM. To nie spodobało się Korze i jej mężowi, Kamilowi Sipowiczowi. Artystka żąda zmiany nazwy, do której, jak twierdzi - ma wyłączne prawa. Zespół odpowiada. Wojna rozkręca się na dobre.

Tagi: kora, kora chora na raka, kora ma raka, KORA MA RAKA?, kora maanam, maanam nazwa

KORA CHORA NA RAKA i... wściekła na byłych kolegów z zespołu MAANAM. Trwa spór o nazwę zespołu

Kora jest wściekła na byłych członków zespołu MAANAM

fot: WBF

Kora jest chora. I jak się okazuje, walkę toczy nie tylko z rakiem, ale i byłymi kolegami muzykami z zespołu MAANAM. Po nieudanej próbie reaktywacji legendarnego zespołu z Korą na czele, byli muzycy wzięli sprawy w swoje ręce. Bogdan Kowalewski, Paweł Markowski, Krzysztof Olesiński i Ryszard Olesiński założyli nową grupę, która ma grać utwory z repertuaru MAANAMu. Na wokalu pojawi się jednak nie Kora, a młoda wokalistka znana z Szansy na Sukces - Karolina Leszko. Grupa przyjęła nazwę Złoty MAANAM.

To rozwścieczyło Korę, która uznaje, że posiada wyłączne prawa do posługiwania się nazwą MAANAM. Artystka 30 grudnia opublikowała na swoim profilu na Facebooku specjalne oświadczenie.

Kora: tylko my mamy prawa do MAANAMU!

Pragniemy zareagować na doniesienia medialne o tym, że grupa byłych muzyków zespołu Maanam chce założyć zespół muzyczny o nazwie Złoty Maanam. Nazwa Maanam jest prawnie chroniona i zarejestrowana od kilkunastu lat w polskim Urzędzie Patentowym. Nazwa Maanam powstała w 1975 roku w rodzinno-prywatnym kręgu w Warszawie na ul. Ogrodowej. Obecni byli: Kora, Marek Jackowski, Milo Kurtis, Jan Żabko Potopowicz i Kamil Sipowicz. I tylko te osoby wiedzą, co ta nazwa oznacza. Muzycy: Ryszard Oleśiński, Paweł Markowski, Bogdan Kowalewski współpracowali z zespołem Maanam od roku 1980 czyli 5 lat po powstaniu nazwy zespołu i samego zespołu! W zespole Maanam od roku 1975 do roku 2005 grało kilkudziesięciu muzyków. O składzie osobowym decydowali zawsze Kora i Marek Jackowski. Pracą menadżerska i nagraniową zajmowała się firma Kamiling Co. Wszyscy muzycy łącznie z panami: Olesińskim, Markowskim i Kowalewskim podpisywali własnoręcznie zobowiązanie do tego, iż zgadzają się na to, że o składzie zespołu decydują tylko i wyłącznie Kora i Marek Jackowski. Jesteśmy w posiadaniu tych oświadczeń. Nie mamy nic przeciwko temu, żeby nowy zespól wykonywał piosenki z repertuaru zespołu Maanam. Nie może jednak używać historycznej i prawnie chronionej nazwy Maanam. Dodanie przymiotnika Złoty do Maanam niczego tu nie zmienia. Marka Maanam jest znakiem towarowym zarejestrowanym i chronionym polskim prawem. Używania jej przez trzech byłych muzyków, którzy grali w zespole Maanam tylko przez określony czas będziemy uważali za zawłaszczenie i wystąpimy na drogę prawną. Tym bardziej, iż muzycy ci zostali wykluczeni z zespołu Maanam przez Korę i Marka Jackowskiego z różnych powodów. Apelujemy też do ogromnej rzeszy fanów zespołu Maanam , aby we wszelki możliwy sposób wyrażali swój protest przeciwko próbie kradzieży nazwy Maanam.

Kora (Olga Sipowicz) i Kamil Sipowicz

Złoty MAANAM odpiera zarzuty

Na odpowiedź Złotego MAANAMU nie trzeba było długo czekać. Muzycy także na Facebooku wystosowali jeszcze dłuższe oświadczenie, w którym podkreślają, że zarzuty Kory są całkowicie nieprawdziwe, a sama artystka nie tylko nie ma praw do nazwy, ale nawet nie brała udziału w jej stworzeniu. Winą za całe zamieszanie obarczają głównie męża artystki:

Z ubolewaniem i smutkiem stwierdzamy, że Kamil Sipowicz, nie będący nigdy członkiem zespołu MAANAM, posługujący się wizerunkiem Kory szerzy w sieci wypowiedzi mijające się z prawdą, obraźliwe i nawołujące do nienawiści. Wprowadzeni w błąd fani budują nieprawdziwy obraz sytuacji i wysyłają do nas pogróżki. Jest to sytuacja niecodzienna i nieakceptowalna - czytamy w oświadczeniu.

Niezależnie od sprawy bezprawnie zawłaszczonych praw do znaku MAANAM przez osobę, która nigdy nie była członkiem tego zespołu (Kamila Sipowicza), jako byli członkowie zespołu MAANAM mamy pełne prawo do kontynuowania pracy i do dorobku Zespołu Maanam, tym bardziej, że nasze prawo do tego potwierdzili zarówno Marek Jackowski i Milo Kurtis.

ZŁOTY MAANAM realizuje koncepcję Marka, niedługo przed swoją śmiercią Marek zaprosił nas do współpracy i chciał dalej grać z nami, w zespole ZŁOTY MAANAM - czytamy dalej.

Cała treść odpowiedzi zespołu dostępna jest na Facebooku: KLIKNIJ.

Muzycy także zapowiedzieli skierowanie sprawy do sądu, jeśli Kora wraz z mężem nie przestaną wysuwać oskarżeń pod adresem Złotego MAANAMU. Czy sprawa rzeczywiście znajdzie swój finał na sali sądowej? Kora ma w tej chwili ważniejszą walkę do stoczenia. Gwiazda zmaga się bowiem z nowotworem.

Zobacz: KORA CHORA NA RAKA! Kamil Sipowicz potwierdza: KORA MA NOWOTWÓR! >>>


Zdjęcia: WBF

Publikacja: 13.01.2014, Aktualizacja:

Zobacz również
KORA wraca do pracy! Kora pojawi się w 7. edycji Must Be The Music
KORA wraca do pracy! Kora pojawi ...

Kora wraca do pracy! Ciężko chora Kora powraca na plan zdjęciowy programu Must Be The Music. Wokalistka nie rezygnuje z pracy, ale stawia twarde warunki. Kora w Must Be The Music już ...

KORA: MAANAM jest tylko jeden. Czy Kora spotka się w sądzie z muzykami legendarnej grupy?
KORA: MAANAM jest tylko jeden. Czy ...

Kora nie zgadza się na reaktywację Maanamu. Kora chce zablokować powstanie grupy Złoty Maanam. Byli członkowie legendarnej formacji założyli zespół Złoty Maanam i z nową wokalistką chcą wykonywać znane przeboje grupy. Kora ...

KORA CHORA NA RAKA! Kamil Sipowicz potwierdza: KORA MA NOWOTWÓR!
KORA CHORA NA RAKA! Kamil Sipowicz ...

Kora ma raka! Takie sensacyjne nagłówki obiegły Polskę na początku 2014 roku. Artystka długo kryła się ze swoją chorobą. Do 14 stycznia, kiedy mąż Kory, Kamil Sipowicz przyznał otwarcie: Kora ma raka ...