szukaj: z Glamki.se.pl
sklep online
Czesław Mozil ujawnia kulisy pracy w Opolu

OPOLE 2013. Czesław MOZIL o festiwalu w Opolu: Krzyki, bałagan, złość, niekompetencja!

Czesław Mozil wstrząśnięty, tym co zobaczył podczas KFPP w Opolu 2013. Muzyk wypowiedział się w bardzo ostrym tonie o organizatorach i przygotowaniu imprezy. Co tak zdenerwowało Czesława Mozila?

Tagi: czesław krytykuje opole, czesław mozil, czesław mozil opole 2013, czesław mozil śpiewa, czesław mozil-wikipedia, czesław opole 2013, czesław ostro o opolu, czesław śpiewa, Opole 2013, opole 2013 gwiazdy

OPOLE 2013. Czesław MOZIL o festiwalu w Opolu: Krzyki, bałagan, złość, niekompetencja!

Czesław Mozil ostro skrytykował Opole 2013

fot: Czesław Śpiewa Facebook

Krytyki Opola 2013 ciąg dalszy. Tym razem na przygotowaniu festiwalu i organizatorach, suchej nitki nie zostawia Czesław Mozil. Artysta był częścią sobotniego Kabaretonu. Co się wydarzyło?

Brak profesjonalizmu w Opolu poraża - relacjonuje Czesław Mozil w wywiadzie dla Gazeta.pl. - Wyobraź sobie: cztery dni wcześniej przyjeżdżam na próbę ze swoimi muzykami i na miejscu okazuje się, że nikt nie wie, ilu nas jest, jakie piosenki będziemy grać, w jakim są klimacie, mimo że dwa miesiące wcześniej wszyscy o to pytali, a my na wszystko mailowo odpowiadaliśmy. Później przyjeżdżamy i okazuje się, że nikt nic nie wie - komentuje Mozil.

Problemy i kontrowersje wokół Opola 2013 zaczęły się jeszcze przed rozpoczęciem festiwalu. W nieprzyjemnej atmosferze z udziału zrezygnowały Edyta Górniak i Patrycja Markowska. Następnie listy w ostrym tonie wystosowały zespoły Brathanki, Lombard i Łzy, które nie zostały zaproszone do udziału w koncercie, a ich hity wykonywały jedynie wokalistki kiedyś z nimi związane.

Niemniej Czesław Mozil jest pierwszym artystą, który zdecydował się ujawnić to, co dzieje się za kulisami legendarnego festiwalu. - Krzyki, bałagan, złość, niekompetencja, stres, każdemu zależy, żeby zagrać jak najlepiej, choć wszyscy wiedzą, że atmosfera powinna być inna. Jest jakiś błąd w systemie, którego nikt nie chce albo nie potrafi naprawić.

Artysta narzekał na opóźnienia, zmiany w repertuarze, czy też, co równie druzgocące zapis w programie na stronie festiwalu w Opolu: Czesław Mozil - Projekt duński. Tymczasem, Mozil od lat występuje przecież pod szyldem Czesław Śpiewa.

Do krytyków Opola dołączył również dziennikarz muzyczny Hirek Wrona, który napisał na Facebooku: Dwie godziny słuchałem opowieści o kulisach organizacji tegorocznego festiwalu w Opolu... Robię w tej branży 34 lata, ale szczęka mi opadła.

Zdaje się, że innego zdania była publiczność w amfiteatrze i sympatycy polskiej piosenki przed telewizorami. Opole 2013 zgromadziło blisko 4 milionową widownię, tak więc festiwal oglądało ok. 1 mln osób więcej niż przed rokiem. Jak zatem w tym kontekście oceniać festiwal, sukces czy porażka?

Autor: mkusy

Zdjęcia: Czesław Śpiewa Facebook

Publikacja: 18.06.2013, Aktualizacja:

Zobacz również
CZESŁAW MOZIL w opałach! TVP pozywa muzyka za szkalowanie festiwalu w Opolu 2013
CZESŁAW MOZIL w opałach! TVP pozywa ...

TVP pozwie Czesława Mozila, za słowa pod adresem organizatorów festiwalu w Opolu 2013. Mozil zarzucił organizatorom opóźnienia, brak profesjonalizmu oraz zasugerował, że w kulisach miało miejsce pijaństwo. TVP odpiera zarzuty i chce ...

OPOLE 2013: Gala Jubileuszowa z okazji 50-lecia Festiwalu w Opolu!
OPOLE 2013: Gala Jubileuszowa z okazji ...

Niedzielna Gala Jubileuszowa festiwalu Opole 2013 była koncertem wspomnień. W jego trakcie zobaczyliśmy artystów takich jak: Maryla Rodowicz, Halina Frąckowiak, Stan Borys, Alicja Majewska czy Jerzy Połomski oraz usłyszeliśmy przeboje Tyle słońca ...