szukaj: z Glamki.se.pl
sklep online
Kolejny nieprzyjemny incydent wokół festiwalu w Opolu 2013

OPOLE 2013: Skandal goni skandal! Wściekłe BRATHANKI

Opole 2013 nie będzie należeć do najbardziej spokojnych festiwali w historii. Jubileuszowa, 50. edycja KFPP w Opolu budzi sporo emocji i kontrowersji. Nieobecność Edyty Górniak, Patrycji Markowskiej oraz brak Wojciecha Młynarskiego, to nie wszystko. Zespół Brathanki również ma pretensje. O co poszło?

Tagi: brathanki opole 2013, festiwal w Opolu 2013, Festiwal w Opolu kto wystąpi, Halinka Mlynkowa opole 2013, KFFP w Opolu 2013, kto w superpremierach, Opole 2013, opole 2013 bilety, opole 2013 kiedy, oświadczenie brathanki, skandal w opolu, wpadka

OPOLE 2013: Skandal goni skandal! Wściekłe BRATHANKI

Halinka Mlynkowa podczas przygotowań do koncertu w Opolu 2013

fot: Halinka Mlynkowa Facebook

Kontrowersji wokół Opola 2013 ciąg dalszy. Tym razem pretensje zgłosił zespół Brathanki. Wszystko z powodu zaproszenia dla byłej wokalistki zespołu, Halinki Mlynkowej.

Zespół wystosował na swojej stronie internetowej specjalne oświadczenie, w którym sprzeciwia się zaproszeniu na festiwal Mlynkowej, która miałby wykonywać piosenki Brathanków. Grupa podkreśla, że wokalistka nie uczestniczyła w powstawaniu największych hitów zespołu: Czerwone Korale czy W Kinie W Lublinie, a widnieje jako twórca, tylko i wyłącznie z...  uprzejmości. Oświadczenie formacjo jest dość ostre w swej wymowie. Co na to organizator koncertu w Opolu?

Pełne oświadczenie grupy Brathanki zamieszczone na stronie internetowej (pisownia oryginalna):

Oświadczenie zespołu w sprawie występu Haliny Mlynkowej na festiwalu w Opolu z repertuarem zespołu Brathanki

Szanowni Państwo! Z wielkim zdumieniem i zarazem przykrościąprzyjmujemy fakt, że na 50-ty, jubileuszowy Krajowy Festiwal Polskiej Piosenki w Opolu w ramach koncertu jubileuszowego została zaproszona w charakterze odtwórczyni naszej twórczości Halina Mlynkowa. Jesteśmy bardzo oburzeni nie z faktu zaproszenia naszej byłej wokalistki, wszak rozpoczęła swoją karierę solową i nagrała swój debiutancki album, ale tym, że powodem dla którego prezentuje się w zapowiedziach tegoż koncertu jubileuszowego jak i w planowanym występie jest wykonanie piosenek z repertuaru zespołu BRAThANKI! Nigdy nie były i nie są to piosenki solistki Haliny Mlynkowej, nie należą do jej twórczości i nie przyczyniła się – a już w szczególności w przypadku utworów “Czerwone korale” czy “W kinie, w Lublinie” - do ich powstawania czy choćby aranżacji. Są to utwory zespołu BRAThANKI w którym, przypominamy, była już drugą wokalistką(wcześniej przez rok była nią Hania Chowaniec-Rybka). Halina była wykonawczynią i interpretatorką tych utworów na bardzo licznych koncertach w tym i telewizyjnych, łącznie z niezapomnianymi występami na Festiwalu w Opolu, ale nie jako solistka tylko jako członek zespołu BRAThANKI a my obdarzając ją z czystej życzliwości wspólnego działania naszym kredytem zaufania dopisaliśmy ją na listę współtwórców.

Pytamy: Dlaczego Telewizja Publiczna mając w planach organizację koncertu z okazji 50 lecia Festiwalu i zaprezentowania w nim piosenek, które na tym Festiwalu odniosły sukces, nie pokusiła się zwrócić do wszystkich i prawdziwych autorów tegoż wspólnego sukcesu, a jedynie do solistki z ówczesnego składu zespołu BRAThANKI? Jak to się ma do podstawowych zasad rzetelności i etyki instytucji publicznej jaką jest Państwowa Telewizja? Dziwi i bulwersuje nas to tym bardziej, że przez 9 lat Halina Mlynkowa konsekwentnie odcinała się od naszej twórczości. Dopiero od jakiegoś czasu promocję swoich własnych projektów muzycznych opiera właśnie na twórczości zespołu BRAThANKI w tym także w emitowanych przez Państwa spotach reklamujących wspominany wcześniej koncert.

Oświadczamy, że traktujemy takie postępowanie jako skrajnie nierzetelne i działające przeciw interesowi działającego i nie wstydzącego się nigdy swojej twórczości od momentu powstania do dzisiaj - zespołowi BRAThANKI, a wszystkie publiczne i medialne wykonania naszych utworów przez HalinęMlynkową, w naszym przekonaniu są kierowane świadomym zawłaszczaniem sobie naszego twórczego dorobku i wspólnego wizerunku artystycznego.

Życzymy Halinie samych sukcesów i z radością przyjmiemy jej każdy nowy przebój tak z debiutanckiej jak i każdej kolejnej płyty, ale życzymy jej przy okazji, by nie musiała swojej solowej twórczości I kariery podpieraćtwórczością i dorobkiem całego zespołu BRAThANKI bez zespołu BRAThANKI.

Z poważaniem,  członkowie zespołu BRAThANKI

Janusz Mus, Adam Prucnal, Grzegorz Piętak, Piotr Królik, Stefan Błaszczyński

Zobacz też:

OPOLE 2013: Kolejna wpadka! Na jubileuszowym koncercie zabraknie WOJCIECHA MŁYNARSKIEGO!


Zdjęcia: Halinka Mlynkowa Facebook

Publikacja: 12.06.2013, Aktualizacja:

Zobacz również
CZESŁAW MOZIL w opałach! TVP pozywa muzyka za szkalowanie festiwalu w Opolu 2013
CZESŁAW MOZIL w opałach! TVP pozywa ...

TVP pozwie Czesława Mozila, za słowa pod adresem organizatorów festiwalu w Opolu 2013. Mozil zarzucił organizatorom opóźnienia, brak profesjonalizmu oraz zasugerował, że w kulisach miało miejsce pijaństwo. TVP odpiera zarzuty i chce ...

OPOLE 2013: Gala Jubileuszowa z okazji 50-lecia Festiwalu w Opolu!
OPOLE 2013: Gala Jubileuszowa z okazji ...

Niedzielna Gala Jubileuszowa festiwalu Opole 2013 była koncertem wspomnień. W jego trakcie zobaczyliśmy artystów takich jak: Maryla Rodowicz, Halina Frąckowiak, Stan Borys, Alicja Majewska czy Jerzy Połomski oraz usłyszeliśmy przeboje Tyle słońca ...