szukaj: z Glamki.se.pl
sklep online
Przypominamy największe przeboje opolskiego festiwalu

OPOLE 2013: ŚWIAT SIĘ POMYLIŁ, SKRZYDLATE RĘCE czy BOSO. Przypominamy najlepsze hity Opola!

Opole 2013, już niebawem 3 dni z polskimi przebojami! Czy podczas tegorocznego koncertu, zabrzmi kolejny, wielki hit, który będzie śpiewać cała Polska przez następne miesiące. Póki co z nadziejami czekamy na SuperPremiery, a tymczasem przypominamy największe przeboje Opola, ostatnich lat.

Tagi: festiwal w Opolu 2013, Festiwal w Opolu kto wystąpi, hity Opola, KFFP w Opolu 2013, największe przeboje opola, Opole 2013, opole 2013 bilety, opole 2013 gdzie kupić bilety, opole 2013 kiedy, opole superpremiery, przeboje opola, superpremiery 2013

OPOLE 2013: ŚWIAT SIĘ POMYLIŁ, SKRZYDLATE RĘCE czy BOSO. Przypominamy najlepsze hity Opola!

Enej podczas wieczornej próby na festiwalu w Opolu 2013

fot: Festiwal w Opolu Facebook

Hity w Opolu to rzecz pewna. Od początku, słynny Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej postawił sobie za cel popularyzowanie polskiej muzyki i lansowanie polskich hitów. Nawet jeśli przez lata, rola festiwalu została nieco zmarginalizowana, a jego kondycja trochę podupadła, cały czas śledzimy festiwal w poszukiwaniu hitów. Czy udało się je znaleźć w ostatnich latach? Powspominajmy!

OPOLE 2013: SuperPremiery. Kto wystąpi? Jakie gwiazdy zobaczymy w Opolu?

Koncert SuperPremier, czy też Premier w Opolu, zawsze cieszył się ogromnym zainteresowaniem. Nierzadko połączony z wcześniejszym plebiscytem, pozwalał publiczności zapoznać się wcześniej z repertuarem. Artyści również bardzo chętnie zgłaszali się do kolejnych konkursów, zdając sobie sprawę, że udział w konkursie to niejako probierz możliwości danego hitu i zarazem gotowa odpowiedź, czy warto dany utwór wypuszczać na singlu. W premierowym repertuarze słuchaliśmy zatem artystów młodych z niewielkim dorobkiem Zakopower, Patrycja Markowska, Bracia, ale także uznane gwiazdy Budka Suflera, Wilki czy Ryszard Rynkowski.

Co pozostało w naszych głowach z przebojów Opola, ostatnich lat? Na pewno Szansa z repertuaru Dody i zespołu Virgin. Mimo że zespół nie istnieje, piosenka do dziś pozostaje w żelaznym repertuarze Dody. trudno w to uwierzyć, ale utwór zwyciężał w Opolu w 2006 roku! trochę mniej pamiętamy zwycięzcę z roku 2005 czyli utwór Miałeś Być Moniki Brodki, ale czujni fani wyłapią i tę piosenkę w stacjach radiowych.

Kolejne dwa lata, to również dominacja utworów do dziś granych w rozgłośniach, ale także stałego repertuaru poszczególnych artystów: Świat Się Pomylił Patrycji Markowskiej z 2007 i Bóg Wie Gdzie Zakopower z 2008 roku. Przy okazji utworu Karpiela - Bułecki wybuchł niemały skandal, kiedy przez pomyłkę do odbioru nagrody została wywołana Kasia Cerekwicka. Błąd naprawiono, a artystka chcąc nie chcąc, musiała oddać statuetkę.

Średnio pamiętamy natomiast premierowe piosenki z 2009 i 2010 roku. Najpierw wygrywał, przeżywający drugą młodość, coraz łagodniejszy Maciej Maleńczuk z piosenką Niewiele Ci Mogę Dać (Na Próżno Wypłakujesz Oczy), a rok później, kiedy tak naprawdę koncertu premier nie było, SuperJedynkę za debiut otrzymała grupa Volver i przebój Volveremos. Obie propozycje średnio przyjęły się na rynku i dziś rzadko już są przypominane.

W 2011 roku, na szczyt powraca Zakopower z wielkim hitem Boso, a rok później wygrywa zespół Enej i piosenka Skrzydlate Ręce. Jeśli mielibyśmy mówić o jakiejkolwiek definicji opolskiego przeboju, obydwa nagrania po prostu doskonale wpisuja się w tę regułę. Do dziś śpiewa je z ochotą cała Polska, a Enej wykona swój utwór również na festiwalu w Opolu 2013.

Zobacz ostatnie hity festiwalu w Opolu:


Autor: mkusy

Zdjęcia: Festiwal w Opolu Facebook

Publikacja: 12.06.2013, Aktualizacja:

Zobacz również
CZESŁAW MOZIL w opałach! TVP pozywa muzyka za szkalowanie festiwalu w Opolu 2013
CZESŁAW MOZIL w opałach! TVP pozywa ...

TVP pozwie Czesława Mozila, za słowa pod adresem organizatorów festiwalu w Opolu 2013. Mozil zarzucił organizatorom opóźnienia, brak profesjonalizmu oraz zasugerował, że w kulisach miało miejsce pijaństwo. TVP odpiera zarzuty i chce ...

OPOLE 2013: Gala Jubileuszowa z okazji 50-lecia Festiwalu w Opolu!
OPOLE 2013: Gala Jubileuszowa z okazji ...

Niedzielna Gala Jubileuszowa festiwalu Opole 2013 była koncertem wspomnień. W jego trakcie zobaczyliśmy artystów takich jak: Maryla Rodowicz, Halina Frąckowiak, Stan Borys, Alicja Majewska czy Jerzy Połomski oraz usłyszeliśmy przeboje Tyle słońca ...