szukaj: z Glamki.se.pl
sklep online
Już 4 marca 2013 roku poznamy laureatów Orłów 2013. Kto zostanie wybrany najlepszą aktorką?

POLSKIE NAGRODY FILMOWE ORŁY 2013: Kto zostanie najlepszą AKTORKĄ? Wręczenie nagród 4 marca 2013 roku

Danuta Szaflarska, Weronika Rosati i Agnieszka Grochowska nominowane w kategorii Najlepsza Główna Rola Kobieca, poznają wraz z widzami werdykt kapituły Polskiej Nagrody Filmowej Orły 2013. Gala rozdania Orłów 2013, już 4 marca 2013 roku.

Tagi: agnieszka grochowska, Danuta Szaflarska, maciej stuhr, marcin dorociński, nominacje do orłów 2013, obława dorociński, obława film, obława rosati, orły, Orły 2013, Pokłosie, pokłosie szaflarska, Polskie Nagrody Filmowe Orły, weronika rosati

POLSKIE NAGRODY FILMOWE ORŁY 2013: Kto zostanie najlepszą AKTORKĄ? Wręczenie nagród 4 marca 2013 roku

Weronika Rosati coraz więcej gra w Stanach Zjednoczonych, ale nie zapomina o rolach dla polskich widzów.

fot: WBF

Trzy znakomite aktorki Danuta Szaflarska, Agnieszka Grochowska i Weronika Rosati powalczą o Orła 2013 w kategorii Najlepsza Główna Rola Kobieca. Artystki reprezentują trzy różne filmu i zarazem trzy odmienne spojrzenia na kobietę w kinie.

Nominacja za wstrząsającą kreację Danuty Szaflarskiej w Pokłosiu nie była dla nikogo zaskoczeniem. Mimo, iż Szaflarska pojawia się na ekranie ledwie przez kilka minut, jej rola robi piorunujące wrażenie i sceny z jej udziałem należą do najbardziej poruszających w całym filmie. Dodajmy, że aktorka ma szansę odebrać już drugiego Orła 2013. Pierwszego otrzymała za Osiągnięcia Życia, zresztą jako pierwsza kobieta i aktorka w tej kategorii. Poza tym na koncie pani Danuty znajdują się już dwa Orły, za role w filmach Ile Waży Koń Trojański i Pora Umierać.

Kolejną nominowaną jest Agnieszka Grochowska za kreację w filmie Bez Wstydu Filipa Marczewskiego. To rodzinna, kontrowersyjna opowieść o trudnych, kazirodczych relacjach brata Tadka (Mateusz Kościukiewicz) i siostry Anki (Agnieszka Grochowska). Film wywołał mnóstwo dyskusji i został oceniony bardzo niejednoznacznie, jednak kreacja Grochowskiej została należycie doceniona.

O czym jest Obława, do czego bym to porównała. To takie Bękarty Wojny na serio - opisywała film Marcina Krzyształowicza Weronika Rosati. Aktorka wcieliła się w postać sanitariuszki Pestki, przed którą życie postawi trudne wybory moralne i życiowe. Obsadzenie aktorki trochę wbrew warunkom opłaciło się i Rosati stworzyła jedną z najlepszych ról w swojej karierze.

Kto dostanie nagrodę w kategorii Najlepsza Główna Rola Kobieca? Przekonamy się 4 marca 2013 roku.

Autor: mkusy

Zdjęcia: WBF

Publikacja: 04.03.2013, Aktualizacja:

Zobacz również
ORŁY 2013. Oceń suknie gwiazd!
ORŁY 2013. Oceń suknie gwiazd!

Oceniamy najlepsze kreacje gwiazd Orły 2013. Na rozdaniu Polskich Nagród Filmowych Orły 2013, która odbyły się w poniedziałek, 4 marca w Warszawie, zjawił się tłum gwiazd. Na czerwonym dywanie nie zabrakło zjawiskowych ...

POLSKIE NAGRODY FILMOWE ORŁY 2013 ROZDANE! Wśród nagrodzonych: GROCHOWSKA, STUHR, POLAŃSKI i SMARZOWSKI. Najlepszym filmem ogłoszono OBŁAWĘ!
POLSKIE NAGRODY FILMOWE ORŁY 2013 ROZDANE! ...

Obława najlepszym polskim filmem 2012 roku! Wśród aktorów nagrodzono Agnieszkę Grochowskę i Macieja Stuhra, a także Joannę Kulig i Arkadiusza Jakubika. Odkryciem roku został Michał Urbaniak, a nagrodę publiczności otrzymał film Leszka ...

POLSKIE NAGRODY FILMOWE ORŁY 2013: Kto otrzyma nagrodę Orła 2013 w kategorii NAJLEPSZY AKTOR? Rozdanie nagród 4 marca 2013 roku
POLSKIE NAGRODY FILMOWE ORŁY 2013: Kto ...

Marcin Dorociński, Maciej Stuhr czy Bartłomiej Topa. Który z aktorów zatriumfuje w kategorii Najlepsza Główna Rola Męska i odbierze nagrodę Orły 2013? Ceremonia rozdania najważniejszych polskich nagród filmowych 4 marca 2013 roku.