szukaj: z Glamki.se.pl
sklep online
Kto powalczy o Bursztynowego Słowika na festiwalu w Sopocie?

SOPOT TOP OF THE TOP FESTIVAL 2013 w Sopocie. Amy McDonald, Imany czy Caro Emerald? Kto otrzyma Bursztynowego Słowika?

Sopot Top Of The Top Festival 2013 już 23 - 24 sierpnia w Operze Leśnej w Sopocie. Wystąpią znakomite gwiazdy sprzed lat, ale także wykonawcy z pierwszych miejsc list przebojów. Amy McDonald, Imany, Loreen czy Caro Emerald - kto zgarnie Bursztynowego Słowika na Sopot Top Of The Top Festival 2013?

Tagi: sopot top of the top 2013, sopot top of the top bilety, sopot top of the top festival, sopot top of the top jak dojechać, sopot top of the top koncerty, sopot top of the top konkurs, top of the top 2013, top of the top kto wystąpi

SOPOT TOP OF THE TOP FESTIVAL 2013 w Sopocie. Amy McDonald, Imany czy Caro Emerald? Kto otrzyma Bursztynowego Słowika?

Imany powalczy o nagrodę Bursztynowego Słowika na festiwalu w Sopocie

fot: BULLS

Sopot Top Of The Top Festival 2013 przez dwa sierpniowe dni dostarczy wspomnień, dobrej zabawy, ale przede wszystkim znakomitych przebojów od dawnych i współczesnych gwiazd. Będą wspomnienia muzyki lat 80-tych, wieczór taneczny, ale przede wszystkim konkurs o nagrodę Bursztynowego Słowika.

Niektórzy mawiają, że lata świetności, festiwal w Sopocie ma już dawno za sobą. Tradycyjny festiwal w Operze Leśnej gromadził prawdziwe tłumy i był jednocześnie okazją do obejrzenia koncertów niedostępnych wówczas gwiazd zagranicznych. Czy dziś festiwal w Sopocie ma szanse zyskać na prestiżu i popularności? Organizatorzy Sopot Top Of The Top 2013 Festival chcieliby nadać imprezie nową jakość, nie zapominając oczywiście o tradycji. Stąd jednym z najważniejszych wydarzeń będzie konkurs i jednocześnie plebiscyt dla publiczności. Artyści powalczą o nagrodę Bursztynowego Słowika, a wśród ubiegających się o statuetkę znalazły się prawdziwe gwiazdy.

Zobacz: SOPOT TOP OF THE TOP FESTIVAL 2013. Transmisja w tv w internecie. Gdzie obejrzeć festiwal w Sopocie? >>

Amy McDonald zasłynęła przede wszystkim debiutanckim albumem This Is The Life z równie przebojowym singlem o tym samym tytule. Szkocka piosenkarka ma na swoim koncie trzy albumy studyjne, w tym wydany rok temu Life In A Beautiful Light. Na sopockim festiwalu będzie reprezentować Wielką Brytanię. Wśród pań konkurencja będzie ogromna bowiem swój utwór zaprezentuje również zjawiskowa Imany reprezentująca Francję. Wielbicielka akustycznych brzmień, soulu i bluesa, a także muzyki afrykańskiej. Jej idolkami są Nina Simone i Tracy Chapman. Głęboka barwa głosu, a także przebojowe piosenki sprawiły, że debiutancki album The Shape Of A Broken Heart z singlem You Will Never Know podbił serca słuchaczy i krytyki. Jak wypadnie na festiwalu w Sopocie?

Kolejna ogromną gwiazdą imprezy będzie Caro Emerald reprezentująca Holandię. Zjawiskowy styl wokalistki, sięgającej po odlschoolowe brzmienia i łączącej je z nowoczesnym rytmem, zachwyciły słuchaczy. W Holandii, jej debiutancki album utrzymywał się aż przez 27 tygodni na pierwszym miejscu tamtejszego zestawienia Dutch Chart Record, pozbawiając tym samym prowadzenia legendarnego Thrillera Michaela Jacksona i ustanawiając nowy rekord. W maju 2013 ukazała się druga płyta artystki Shocking Miss Emerald.

Jeśli chodzi o panów, rywalizacja gwiazd będzie również zacięta. W Sopocie zaśpiewa lider zespołu Reamonn Rea Garvey. Wraz z zespołem, wylansowali przez lata mnóstwo hitów m.in. Supergirl, Josephine czy Star. Garvey w solowym repertuarze będzie reprezentować Niemcy. Do stawki dołączył również niejaki Yannick Bovy, debiutant z Belgii, okrzyknięty w 2012 roku europejskim Michaelem Buble. Bovy nawiązuję oczywiście do neo-swingu i brzmień okołojazzowych. W Polsce zyskał popularność utworem Theoretical Love.

W konkursie udział wezmą również Loreen ze Szwecji, Nabiha z Danii, Peter Bic Project ze Słowacji, Per z Łotwy, Besa z Albanii i Krista z Finlandii. Gościnnie podczas Sopot Top Of The Top Festival 2013 zaśpiewa Matt Dusk z Kanady. Za kogo trzymacie kciuki?

Autor: mkusy

Zdjęcia: BULLS

Publikacja: 14.08.2013, Aktualizacja:

Zobacz również