szukaj: z Glamki.se.pl
sklep online
7 odcinek "Bitwy o dom" - relacja na żywo

BITWA O DOM 19 maja. Kto odpadł, kto przeszedł do kolejnego odcinka?

BITWA O DOM odcinek 7 (19.05.2013) - ekipy wykańczają i urządzają swoje łazienki. Poziom projektów jury ocenia jako wysoki, dlatego rywalizacja jest bardzo zacięta. Kto najlepiej poradził sobie z pacami wykończeniowymi a kto musiał odpaść z programu Bitwa o Dom?

Tagi: bitwa o dom, bitwa o dom 19 maja 2013, bitwa o dom 19 maja kto odpadł, bitwa o dom 19.05.2013, bitwa o dom kto odpadł, bitwa o dom odcinek 7, bitwa o dom online, bitwa o dom tvn

BITWA O DOM 19 maja. Kto odpadł, kto przeszedł do kolejnego odcinka?

Bitwa o dom: aranżacje ocenia jury w składzie Małgorzata Rozenek, Natalia Nguyen i Tomasz Pągowski

fot: Bitwa o dom / Oficjalny fanpage

W 7. odcinku BITWY O DOM 19 maja 2013 ekipy wykańczają swoje łazienki. W poprzednim odcinku otrzymali na ten cel 20 tysięcy złotych. Kto według jurorów najlepiej poradził sobie z wykańczaniem i urządzaniem łazienki? Efekty ich przeszło tygodniowej pracy oceniali Małgorzata Rozenek, Tomasz Pągowski i Natalia Nguyen.

Najpierw zaglądamy do łazienki Ani i Artura. Ich projekt jury oceniło jako dość chaotyczny ale małżeństwo postanowiło przekonać jury perfekcyjnym wykończeniem. Jak się okazuje nie jest to zbyt trudne zadanie dla Ani, która ma tysiące pomysłów, jak urządzić wnętrze. To ona jest głównodowodzącą przedsięwzięcia. Artur, czuwający nad pracami ekipy, konsultuje z nią każdą decyzję. Ania musiała zdecydować także, jak położyć płytki podłogowe. Realizacja skomplikowanego projektu zajmuje parze sporo czasu. W końcu dochodzi między nimi do kłótni. Ania zarzuca Arturowi, że za długo się zastanawia przy podejmowaniu decyzji. Artur uniesiony męską dumą postanawia wykończyć łazienkę samodzielnie, bez pomocy fachowców. Już wkrótce okaże się, że nie była to najlepsza decyzja...

W poprzednim odcinku na projekcie Rity jury nie zostawiło suchej nitki. Oceniono go jako wyjątkowo niefunkcjonalny i niechlujny. Mimo złych ocen, Rita postanowiła nie zmieniać projektu i zabrać się za wykończenie. Prace jednak wyraźnie zaczęły ją przerastać, dlatego zdecydowała się poprosić o pomoc swojego przyjaciela Michała. Jak się okazuje był to świetny pomysł. Prace natychmiast nabrały tempa. Michał zdołał także przekonać ją do pewnych zmian. Łazienka Rity z dnia na dzień zaczęła wyglądać coraz bardziej interesująco.

Kasia na czas remontu przeniosła się z Rzeszowa do Warszawy. Wyznaje, że tęskni za dziećmi i chciałaby już zamieszkać w nowym mieszkaniu z rodziną w komplecie. Uczestniczka bardzo zaangażowała się w projekt. Prace wykończeniowe zabierały jej mnóstwo czasu. Do tego stopnia, że przez cały tydzień nie mogła zobaczyć się z dziećmi.

Między Karoliną a Małgosią doszło do nieporozumień  w kwestii urządzania. W pewnym momencie dziewczyny zaczęły się kłócić o każdy drobiazg i wytykać sobie błędy. Obie uczestniczki przyznały, że problemy we współpracy wynikają z różnicy gustów i charakterów. Małgosi nie podoba się to, że Karolina chce decydować o wszystkim. Na szczęście dziewczyny zdążyły się w porę pogodzić i zabrać do pracy.

Czas na oceny jury

Ania i Artur dostają pochwałę za zastosowanie wielu ciekawych rozwiązań oraz samodzielne wykonanie. Łazienka wygląda estetycznie, mimo, że wysadzana kamieniami ściana nie zdążyła jeszcze wyschnąć. Jak na tak zaawansowany projekt, para wykazała się gospodarnością - wydała około 24 tysięcy złotych. Niestety samodzielność Artura okazał się mieć i swoją złą stronę. Podczas montażu armatury nie podłączono wody, ponieważ Artur zamontował niepasujące do siebie elementy. Ten błąd będzie go niestety srogo kosztował...

Łazienka Rity okazuje się być dla jurorów sporym zaskoczeniem. Dzięki wsparciu Michała kiczowate wnętrze zamieniło się nagle w ładną i przytulnie urządzoną łazienkę. Kluczem do sukcesu okazała się zmiana plastikowego saiding na drewno, przez co wnętrze nabrało ciepła i luksusu. Ricie udało się także sporo zaoszczędzić - na całe wykończenie wydała tylko 16 tysięcy złotych. Pochwaliła się także swoim pomysłem na ramę lustra, którą można samodzielnie wymieniać w zależności od gustu.

Roksana wraz tatą zostali pochwaleni za wysoką jakość wykorzystanych materiałów i gospodarność. Jurorom spodobała się estetyka wykonania i umiejętne połączenie kolorów. Łazienka duetu otrzymała trzy znakomite oceny jury.

Łazienkę Marleny i Darka jury pochwaliło za precyzję wykończenia i perfekcyjny dobór dodatków. Nie spodobały się tylko szafki, które były według jury za duże.

Łazienka Kasi i Janusza jest pięknie wykończona i bardzo funkcjonalna. Małgorzata Rozenek pochwaliła ją za zastosowanie samych praktycznych rozwiązań i olbrzymie zaangażowanie w pracę. Kasia wydała na łazienkę 22 tysiące złotych, co przy tak zaawansowanym projekcie, jest dość niewielkim wydatkiem. Jury ocenia projekt Kasi bardzo dobrze. Po wyjściu jurorów z domu Kasia rozpłakała się z radości.

Kasi i Bartkowi udało się w porę wprowadzić zalecane zmiany. Ich łazienka została pochwalona za wybór kolorów i funkcjonalność. Udało się także wykończyć łazienkę gospodarnie. Para wydała na wykończenie niewiele ponad 23 tysiące złotych.

Małgosia i Szymon otrzymali pochwały za perfekcyjny dobór kolorów i funkcjonalność. Ich łazienkę jury oceniło jako katalogową. Rodzina poległa jednak na gospodarności - na wykończenie i sprzętu wydała ponad 25 tysięcy złotych. To nie spodobało się jury. Rodzina jednak broniła się tym, że starała się stawiać na dobre jakościowo materiały, które posłużą przez lata.

Werdykt jury - kto odpada z programu?

Jurorzy wybrali najlepsze łazienki i podsumowali prace wszystkich ekip. Decyzją jury klucze muszą zwrócić Ania i Artur. Jak się okazuje, za niepodłączenie wody w umywalce para musiała zapłacić najwyższą cenę.

Autor: JW

Zdjęcia: Bitwa o dom / Oficjalny fanpage

Publikacja: 19.05.2013, Aktualizacja:

Zobacz również
BITWA O DOM zniknie z anteny TVN? Co dalej z mieszkaniowym show?
BITWA O DOM zniknie z anteny ...

Koniec Bitwy o Dom w TVN? Bitwa o Dom prawdopodobnie zniknie z anteny stacji. Program nie przynosi oczekiwanych wyników i przegrywa z konkurencją w swoim paśmie. Co obejrzymy zamiast Bitwy o Dom?

BITWA O DOM: Realizacje łazienek w drugiej edycji programu. Kto stworzył najlepszy projekt!
BITWA O DOM: Realizacje łazienek w ...

Druga edycja Bitwy o dom zbliża się już do finału. Uczestnicy urządzili już większość pomieszczeń w powierzonych im mieszkaniach. Zobaczcie jak poradzili sobie z urządzeniem łazienek! Który projekt zasługuje na największą uwagę?