szukaj: z Glamki.se.pl
sklep online
Bitwa o dom 26 maja 2013 - streszczenie odcinka

BITWA O DOM 26 maja. Kto odpadł z programu?

BITWA O DOM odcinek 8 (26.05.2013) - wiemy już, kto musiał odpaść z programu. Tym razem rodziny wykańczały przedpokój i balkon. Aby utrudnić ekipom zadanie, jury ograniczyło budżet i na wykonanie obu pomieszczeń przeznaczyło tylko tydzień. Kto najlepiej poradził sobie zadaniem? Czyja aranżacja spodobała się jurorom a kto musiał znieść miażdżącą krytykę? Oto relacja z 8. odcinka Bitwa o dom.

Tagi: bitwa o dom, bitwa o dom 26 maja 2013, bitwa o dom 26 maja kto odpadł, bitwa o dom 26.05.2013, bitwa o dom finał, bitwa o dom tvn, kiedy emisja bitwy o dom, kto wygrał bitwę o dom, ZWYCIĘZCA BITWY O DOM

BITWA O DOM 19 maja. Kto odpadł, kto przeszedł do kolejnego odcinka?

Bitwa o dom: aranżacje ocenia jury w składzie Małgorzata Rozenek, Natalia Nguyen i Tomasz Pągowski

fot: Bitwa o dom / Oficjalny fanpage

Uczestnicy Bitwy o dom w końcu mogli skorzystać z łazienek, które sami zaprojektowali i wykończyli. W dzisiejszym odcinku rodziny zmagały się z kolejnym zadaniem - aranżacją przedpokoju i balkonu. Przebieg prac oceniało jury: Małgorzata Rozenek, Natalia Nguyen oraz artysta, projektant i konstruktor Tomasz Pągowski. Która z sześciu ekip najgorzej poradziła sobie z tym wyzwaniem? Oto relacje z kolejnego odcinka Bitwy o dom.

Rodziny wykańczają przedpokój i balkon

Rodziny wybierają się na zakupy niezbędnych materiałów do remontu. Janusz zaczyna od balkonu. Po raz kolejny nie konsultując niczego z Kasią, zabiera się za śmiałe wrażenie swoich pomysłów. Na jego balkonie mają pojawić się m.in. klomby z kwiatami. Jego żonie nie za bardzo podoba się ten pomysł. Określiła ten projekt jako balkon starej panny.

Następnie zaglądamy do Karoliny i Małgosi. W ostatnim odcinku mama z córką zaskoczyły wszystkich perfekcyjnym wykończeniem łazienki, jednak jury zarzuciło im zbyt katalogową aranżację i małą gospodarność. Teraz boją się, że mogą odpaść z programu. W pewnym momencie między Karoliną i Małgosią dochodzi do spięcia. Córka zarzuca mamie, że ta ciągle ją krytykuje.

Piotr i Roksana nie dogadali się w kwestii zakupu kwiatów na balkon. Roksana namawiała ojca na iglaki lub kwiaty skalniakowe. Piotr kupił wrzosy i trawy ozdobne. Małpi gaj - oceniła aranżację ojca Roksana. Do ich ekipy dołącza były uczestnik programu Piotrek Filipczuk, który pomaga Piotrowi i Roksanie w wykańczaniu przedpokoju.

Darek z zapałem zabrał się za wykańczanie przedpokoju. Żona Marlena obawia się, że przez jego pedantyczne podejście, nie zdążą wykonać wszystkich zaplanowanych prac. Darek nie mógł odpuścić sobie ulubionego koloru płytek - inferno, które w poprzednim odcinku pokryły niemal całą łazienkę. Marlenie nie bardzo podoba się ten pomysł ale w końcu postanawia zaufać gustowi męża. Ona sama zaś zabiera się za urządzanie balkonu.

Rita znów korzysta z pomocy swojego przyjaciela Michała. Oboje wyraźnie mają się ku sobie, co widać po efektach ich pracy. Rita znów wpadła na szalony pomysł na aranżację przedpokoju. Ma być jak w bajce: oryginalnie, zaskakująco i przytulnie. Michał nie zamierza studzić zamiarów przyjaciółki. Czy na pewno wyjdzie z tego coś dobrego?

Jury ocenia gotowe przedpokoje i balkony

Jury zaczyna "obchód" od mieszkania Rity. Wchodząc do jasnego przedpokoju ze ścianami gęsto ozdobionymi ramkami, jury nie wpada w zachwyt. Jest ładnie ale nieco kiczowato. - Twoje projekty są jak domki z kart: piękne ale kruche i niestabilne - podsumowała Małgorzata Rozenek. Podobnie jak w przypadku łazienki, Ricie udało się wybrnąć z zadanie bez wielkich kosztów, ale tym razem jurorzy nie pochwalili jej zbytniej gospodarności. Tomasz Pągowski docenił pomysłowe detale, ale przyznał, że wolałby, aby uczestniczka większą wagę przykładała do jakości wykonania. Nawet jeśli wiązałoby się to z większymi wydatkami. Balkon również nie wzbudził w jurorach zachwytu. Samodzielnie wykonane stołki, nawiązujące charakterem do deptakowych ławek, oraz kwiaty i świece znów balansowały na granicy dobrego smaku. - To przypomina zajazd - oceniła Natalia Nguyen.

Następnie jury odwiedziło Darka i Marlenę. Przedpokój wyglądał na ładnie wykończony, choć Darek nie zdążył powiesić żyrandoli. Tę wpadkę mogły uratować tylko dobre oceny za wykonanie i funkcjonalność. Jury pochwaliło Darka za precyzyjne wykonanie przedpokoju. Małgorzacie Rozenek spodobał się pomysł położenia na podłodze płytek inferno, które ładnie oddzieliły przedpokój od części sypialnianej. Balkon pięknie urządzony - oceniło jednogłośnie jury. Marlena ozdobiła go przepięknymi fioletowymi kwiatami a w rogu postawiła pomysłową doniczkę-tubkę, z której wystawały sadzonki truskawek. Perfekcyjne wykonania Janusza i niezwykły zmysł estetyczny Marleny zasłużyły na najwyższe oceny jurorów.

Teraz czas na wizytę w "mekce funkcjonalności" czyli mieszkaniu Kasi i Janusza. Ich przedpokój urządzony przez Kasię znów zachwycił jurorów bardzo praktycznymi rozwiązaniami. Duże szafy wyposażone w półki i koszyczki spodobały się Małgorzacie Rozenek. Ogólne wrażenie popsuły jednak klasyczne, ciemnobrązowe meble. Przedpokój wyglądał przez nie smuto i poważnie. O wiele lepiej prezentował się balkon. Tutaj para postawiła na jasne kolory, delikatne tkaniny i zielone palmy. Pomysł Janusza z małym ogródkiem, który nie podobał się Kasi, bardzo przypadł do gustu jurorom. Małgorzata Rozenek zachęciła Kasię, by bardziej doceniała pomysły Janusza.

Aranżacje Piotra i Roksany oraz Kasi i Bartka również otrzymały dobre oceny od jury. Tylko Karolina i Małgosia musiały znieść miażdżącą krytykę. Ich przedpokój wyglądał dość kuriozalnie. Tuż od wejścia ściany zdobiła gazetowa tapeta, zaś dalej przyklejone buty. Pomysł z przytwierdzeniem do ścian butów w ogóle nie przekonał jury. Sytuację Karoliny i Małgosi mogły poprawić tylko dobre oceny za aranżację balkonu. Jednak i tutaj jury miało kilka uwag, głównie dotyczących doboru mebli i funkcjonalności. - Mam wrażenie, że chcecie urządzić dom tak, by przypodobać się jury, a niż żeby wam się podobało - podsumowała obie aranżacje Małgorzata Rozenek.

Kto odpada z programu?

Jurorzy podsumowali prace wszystkich rodzin. Małgosia i Karolina Lesiak jako jedyne musiały znieść miażdżącą krytykę. Ich przedpokój ozdobiony przyklejonymi do ścian butami jury oceniło jako koszmarny. To właśnie one musiały zwrócić klucze i pożegnać się z programem.

Powtórka 8. odcinka programu Bitwa o dom (26.05.2013) w sobotę o godzinie 16:55 w TVN, także na TVN Player.

Autor: JW

Zdjęcia: Bitwa o dom / Oficjalny fanpage

Publikacja: 26.05.2013, Aktualizacja:

Zobacz również
BITWA O DOM zniknie z anteny TVN? Co dalej z mieszkaniowym show?
BITWA O DOM zniknie z anteny ...

Koniec Bitwy o Dom w TVN? Bitwa o Dom prawdopodobnie zniknie z anteny stacji. Program nie przynosi oczekiwanych wyników i przegrywa z konkurencją w swoim paśmie. Co obejrzymy zamiast Bitwy o Dom?

BITWA O DOM: Realizacje łazienek w drugiej edycji programu. Kto stworzył najlepszy projekt!
BITWA O DOM: Realizacje łazienek w ...

Druga edycja Bitwy o dom zbliża się już do finału. Uczestnicy urządzili już większość pomieszczeń w powierzonych im mieszkaniach. Zobaczcie jak poradzili sobie z urządzeniem łazienek! Który projekt zasługuje na największą uwagę?