szukaj: z Glamki.se.pl
sklep online
PROJEKTANCI NA START 25.12.2013 ONLINE. Co w 9. odcinku Projektantów na start

PROJEKTANCI NA START 25.12.2013 ONLINE relacja. Kto odpadł z programu Projektanci na start?

Projektanci na start, 25.12.2013, online relacja na portalu Glamki.pl. Co się działo w 9. odcinku show Projektanci na start? Kto był gościem specjalnym w 9. odcinku? Kto odpadł z programu? To wszystko w relacji na żywo show Projektanci na start.

Tagi: PROJEKTANCI NA START, PROJEKTANCI NA START 25.12.2013, projektanci na start 9 odcinek, PROJEKTANCI NA START KTO ODPADŁ, projektanci na start online

PROJEKTANCI NA START 25.12.2013 ONLINE relacja. Kto odpadł z programu Projektanci na start?

Uczestnicy Projektanci na Start w oczekiwaniu na wedrykt.

fot: FoxLife (materiały prasowe)

W programie pozostała już tylko 5 uczestników. Kto z nich pożegna się z programem w tym odcinku? Zobacz co wydarzyło się w 9. odcinku Projektanci na Start!

Korporacyjny dress code dominuje na ulicach wielkich metropolii. Szare garnitury sprawiają, że kobiety biznesu nikną w tłumie. A wcale nie musi tak być. W nowym odcinku projektanci będą mieli za zadanie stworzyć kostium dla biznes woman.

Gościem specjalnym odcinka jest Bartek Michalec, projektant marki ZUOCORP, docenianej nie tylko w Polsce, ale również za granicą.

Na początku uczestnicy udali się do biurowca w Łodzi, gdzie mieli obserwować ubiór pracowników. Bartek chciałby, aby projektanci nagięli ramy korporacyjnego dress codu do własnych potrzeb.

Zadanie polega na stworzeniu sylwetki dwuelementowej - żakietu oraz spódnicy. Podziały, ciekawa bryła i jeden lub dwa imponujące detale - zapięcia, kołnierze - to wytyczne dotyczące sylwetki. Na wykonanie zadania mają 4 godziny.

Wśród projektantów panuje niepokój, ponieważ przydzielono im zestaw bardzo ciężkich materiałów. Dagmara była asystentką Bartka Michalca w ZUOCORP. Projektant kazał przemyśleć Dagmarze praktyczność projektu. Poradził jej przetestowanie swojego projektu przed wypuszczeniem go na wybieg.

Jarek nie zna osobiście Michalca, ale nie ukrywa, że słyszał trochę o jego marce. Uważa, że projektant jest ekscentryczną osobą, która lubi dużo mówić. Michalec kazał Juźwinowi zapanować nad projektem, ponieważ panował w nim chaos.

Projekt Damiana Koniecznego denerwował projektanta ZuoCorp. Uważał, że jest zbyt klasyczna. Pokazał Damianowi kilka możliwych rozwiązań, ale miał nadzieję, że nie wykorzysta tych rad dokładnie w ten sam sposób, tylko dostosuje je do swojego stylu.

Pjotr zna Bartka osobiście od kilku lat. Uważa, że rady są bardzo fachowe i profesjonalne. Mimo młodego wieku, Michalec, według uczestnika, może być autorytetem.

Projekt Kamila okazał się bardzo niewspółczesny i balansował na granicy dobrego smaku. Nie spodobało się to jurorowi specjalnemu.

Według Marceliny, Michalec zjechał projektantów równo. Projektant ZUOCORP nie zgodził się z jej opinią - uważa, że czasem trzeba włożyć szpilę, aby powstały dobre projekty.

Według Pjotra  to rzemieślnicy zarabiają w Polsce najwięcej, a nie artyści. Poza tym słowo artysta jest teraz bardzo przerysowane. Dlatego też osoby takie jak Kamil czy Damian, mają o wiele większe możliwości - posiadają wiedzę, której dostarczyło im łódzkie ASP.

Stworzenie kreacji damskiej, z podszewkami oraz wykończeniami w kilka godzin, dla młodych projektantów jest niemożliwe. Uznali, że ich kreacje wyglądają jak z taniego sklepu z konfekcją damską Pani Joli.

Uczestnicy wrócili rano do Centrum Promocji Mody, gdzie mieli zaprezentować swoje projekty przed jury w składzie: Aneta Kręglicka, Mona Kinal, Marek Staszewski oraz Bartek Michalec. Będzie to ostatni pokaz konkursowy w programie Projektanci na Start.

Dagmara wybrała kreację dla dyrektorki kreatywnej agencji PR. W sylwetce są braki konstrukcyjne, uczestniczka nie zapanowała nad tkaniną, ale ogólnie jury było bardzo zadowolone z projektu.

Damian Konieczny stworzył kreację dla redaktorki magazynu modowego. Jury najbardziej podobało się zapięcie marynarki.

Jarek Juźwin stworzył kreację dla potężnej biznes woman, prezes wielkiego koncernu. Projekt okazał się przesadzony - było zbyt dużo szczegółów.

Pjotrowi zostało zarzucone kopiowanie Lanwin. Uznali, że rękaw jego marynarki mógł mieć długość 7/8.

Sylwetka Kamila to kreacja stworzona dla prezes wydawnictwa zrzeszającego magazyny modowe. Jury miało zastrzeżenia dla materiału marynarki - rękawy były strasznie płaskie.

Wygranym odcinka został Pjotr. Z programu odpadł Kamil. Czyżby to przez strój w jakim zaprezentował się przed jury? Nie spodobało im się, że projektant przyszedł w krótkich spodenkach i czapce.

Autor: kobi

Zdjęcia: FoxLife (materiały prasowe)

Publikacja: 25.12.2013, Aktualizacja:

Zobacz również