szukaj: z Glamki.se.pl
sklep online
PROJEKTANCI NA START 6.11.2013 relacja 2. odcinka

PROJEKTANCI NA START. 6.11.2013 ONLINE relacja. Co się wydarzyło w 2. odcinku programu

Projektanci na start, odcinek 2. w środę, 6.11.2013, online relacja na portalu Glamki.pl Co się działo w 2. odcinku show Projektanci na start? Kto pojawił się w 2. odcinku? Kto przeszedł dalej? Kto odpadł z programu? To wszystko w relacji online show Projektanci na start.

Tagi: PROJEKTANCI NA START, projektanci na start 6.11.13, projektanci na start 6.11.13 online, projektanci na start odc 2, projektanci na start online

PROJEKTANCI NA START. 6.11.2013 ONLINE relacja. Co się wydarzyło w 2. odcinku programu

Jedna z uczestniczek Projektanci na start. Czy uda jej się przejść dalej?

fot: FoxLife (materiały prasowe)

Kolejny odcinek Projektanci na start na kanale FOXLife za nami. 6 listopada 2013 zobaczyliśmy drugi odcinek, pierwszego tego typu talent show w Polsce. Sprawdź jak uczestnicy zaprezentowali się w tym odcinku.

Wielkim zaskoczeniem była Dagmara Stawiarska. Projektantka otrzymała TAK od Anety Kręglickiej zanim cokolwiek powiedziała. Dziewczyna studiuje na Katedrze Mody w Warszawie. Ma za sobą kilka staży w tym m.in. w LaManii. Przy tworzeniu swoich kreacji inspirowała się między innymi filmem Ze śmiercią jej do twarzy oraz afrykańskimi plemionami. Nie boi się eksperymentować łącząc ze sobą różne materiały - np. skórę z dzianiną. Bez problemu przeszła do kolejnego etapu otrzymując trzy razy TAK.

Zobacz też: PROJEKTANCI NA START. Gdzie i kiedy oglądać nowe odcinki i powtórki >>>

Kajetan Kazanowski ma 22 lata. Projektuje od zaledwie dwóch lat - zaczął na studiach. Jak sam twierdzi jest dzieckiem popkultury i chciałby tworzyć kreacje dla największych gwiazd m.in. dla Bjork oraz Anthony & The Johnsons. W swoich kreacjach starał się nawiązać do twórczości Jeremiego Scotta. Jury miało wątpliwości czy przepuścić Kajetana dalej, ponieważ jak wyznał, nie lubi pracy zespołowej - a tego wymaga praca projektanta. Ostatecznie przeszedł dalej.

Kolejny uczestnik jest urodzonym tancerzem - tańczył zespołowo oraz taniec towarzyski. Jest absolwentem Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie na kierunku wzornictwo przemysłowe. W swoich projektach starał się nawiązać do lat 20., kiedy to kobiety stały się chłopczycami. Mona Kinal, jurorka, stwierdziła, że jest już gotowa wprowadzić jego rzeczy do sprzedaży w swoim sklepie internetowym Mostrami.

Aleksandra Staniszewska zaprezentowała kolekcję jesień 2012 oraz kolekcję z roku 2013. Jury nie było zachwycone wszystkimi kreacjami. Marek Staszewski był zdecydowanie na nie. Jednak Mona postanowiła walczyć o swoją uczestniczkę, przekonując fotografa do zmiany zdania. Jury dało Oli kredyt zaufania.

Projektanci na start to program nie tylko dla młodych ludzi. Przekonała nas o tym Bogusława Jaworska-Zniszczoł. Na co dzień pracuje w szpitalu psychiatrycznym jako artoterapeuta. Inspiracji do tworzenia szukała w stanach wewnętrznych kobiety oraz pejzażu polskim. Niestety, jej argumentacja dlaczego to właśnie ona powinna przejść do kolejnego etapu, nie przekonała Mony oraz Marka. Jedynie Aneta Kręglicka była na tak.

Zobacz też: PROJEKTANCI NA START. Łukasz Jemioł o gościnnym udziale w show >>>

Natalia Janoszek to międzynarodowa gwiazda. Zdobyła między innymi tytuł supermodel z Tajlandii. Jej przygoda z projektowaniem rozpoczęła się podczas Festiwalu Filmowego w Cannes. Wtedy zachwyciła wszystkich własnoręcznie przygotowaną sukienką. Kinal uznała, że nie szukają tak jednokierunkowego projektanta, jakim niewątpliwie jej zdaniem jest Natalia. Podobnego zdania był Staszewski. Dziewczyna nie przeszła dalej.

Obok Pani Bogusi jednym z najstarszych uczestników jest Jacek Mroczkowski. Zaczął swoje studia na ASP w wieku 46 lat. Pierwsza kreacja pochodziła z kolekcji Odwróceni - był to odwrócony męski garnitur. Pozostałe to część kolekcji filcowej. Pan Jacek zdobył serca jurorów i przeszedł do kolejnego etapu.

Michał Michaliszyn tworząc swoje ubrania latami 90. Od razu przekonał jurorów swoimi projektami. Podobnie było z Patrycją Michalak-Żurawską, która dopiero zaczyna swoją przygodę z projektowaniem.

W kolejnym etapie zobaczymy się również z Kamilem Czubą. Absolwent ASP zainspirował się postacią dandysa. Kolekcjonuje jedynie męskie sylwetki, ale nie obawia się tworzeni sukienek dla kobiet. Marek Staszewski zdecydowała się przymierzyć jedną z kreacji Kamila. Aneta Kręglicka była wyraźnie zachwycona glam-rockowym stylem ubrań. Kamil otrzymał trzy razy TAK.

W kolejnym odcinku wyłoniona zostanie finałowa 12.

Autor: kobi

Zdjęcia: FoxLife (materiały prasowe)

Publikacja: 07.11.2013, Aktualizacja:

Zobacz również