szukaj: z Glamki.se.pl
sklep online
Biografia Anny German - czy serial opowiada prawdziwą historię Anny German?

Życiorys Anny German a serial. Co jest prawdą a co fikcją? Oto nieznane szczegóły z życia serialowej Anny German

Biografia Anny German stała się idealnym materiałem na serial. W 10 odcinkach widzowie mieli okazję poznać życie artystki i jej rodziny. Jednak serial Anna German zawiera pewne nieścisłości i przeinaczenia. Ile jest prawdy w historii Anny German przedstawionej w serialu? Jakie szczegóły z życiorysu Anny German zostały pominięte? Co się nie zgadza?

Tagi: anna german, anna german biografia, anna german serial, anna german syn, anna german zbigniew tucholski, anna german życiorys, biografia anny german, SERIAL ANNA GERMAN, serial anna german online

Anna german

Scena z serialu Anna German

fot: Anna German Facebook (oficjalny fanpage serialu)

Serial Anna German z tytułową rolą Joanny Moro odniósł olbrzymi sukces w Polsce i za granicą. 10-odcionkowa produkcja zdążyła zgromadzić  w kraju aż 6-milionową widownię, zaś w Rosji serial oglądało ponoć 22 milionowy widzów. Niezwykły życiorys Anny German posłużył reżyserom Waldemarowi Krzystkowi i Artemowi Antonowi do filmowego przedstawienia losów jednej z największych artystek polskiej estrady i jej rodziny. W serialu śledzimy wydarzenia z dzieciństwa Anny German, jej młodości i z czasów największej sławy. Poznajemy także osoby z jej najbliższego otoczenia: matkę, ojca, brata, męża i syna.

Jak się jednak okazuje serial nie jest wierną biografią Anny German. Nie dowiadujemy się z niego także istotnych szczegół dotyczących życia najbliższych artystki, m.in. matki Irmy Martens-Berner, brata Friedricha i ojca Eugena Germana. Jak dokładnie serial Anna German opowiada historię głównej bohaterki? Co jest prawdą a co fikcją? Oto kilka przeinaczeń, które pojawiły się w serialu.

Ojciec Eugen German zginął gdy Anna miała 2 lata

W pierwszym odcinku 6-letnia Anna German i jej roczny brat Friedrich tracą ojca. Tymczasem biografia Anny German wyraźnie wskazuje, że artystka straciła ojca w wieku niespełna 2 lat. W 1937 r. gdy matka Anny była po raz drugi w ciąży, Eugen German został aresztowany pod zarzutem szpiegostwa i w 1938 r. rozstrzelany. Brat Anny przyszedł na świat już po śmierci ojca.

Śmierć brata Anny German, Friedricha

W serialu Anna German mały Friedrich umiera na szkarlatynę gdy Irma German wraz z Anią i matką Anną Martens docierają do Taszkentu. Zgodnie z prawdziwymi wydarzeniami,  brat Anny German przyszedł na świat gdy rodzina mieszkała już w Taszkencie. W 1939 roku Anna z matką, bratem i babcią przeniosła się do Stalińska (wschodnia część Syberii). W 1940 roku Irma German wróciła do pracy w pobliskiej miejscowości Osinki. Dziećmi zajmowała się wtedy babcia. W maju Anna i Friedrich zachorowali na szkarlatynę, co skończyło się pobytem w szpitalu. Anna zdołała wyzdrowieć, natomiast 2-letni wówczas Friedrich zmarł. Irmy nie było przy śmierci syna.

Walentyn Lawriszyn z NKWD nie istniał

W serialu Anna German Irmę prześladuje oficer NKWD Walentyn Lawriszyn. Miała być to jej miłość z czasów szkolnych i oprawca jej męża. Tymczasem w rzeczywistości nikt taki nie istniał. Postać Lawriszyna została stworzona na potrzeby serialu, by nadać dramatyzmu historii Irmy i Eugena.

 

Autor: JW

Zdjęcia: Anna German Facebook (oficjalny fanpage serialu)

Publikacja: 05.05.2013, Aktualizacja:

Zobacz również
ANNA GERMAN. Kolejne przeboje na płycie ZŁOTA KOLEKCJA vol. 2
ANNA GERMAN. Kolejne przeboje na płycie ...

Anna German nie daje szans gwiazdom popu w wyścigu na najlepiej sprzedające się płyty! Artystka umieszcza na liście nie tylko składanki z najlepszymi przebojami, ale także reedycje regularnych albumów. Właśnie ukazuje się ...

ANNA GERMAN. Płyta z przebojami artystki, bestsellerem!
ANNA GERMAN. Płyta z przebojami artystki, ...

Anna German, niekwestionowana gwiazda sprzed lat, przeżywa prawdziwy renesans popularności. Płyta z jej przebojami 40 Piosenek Anny German jest najlepiej sprzedającym się krążkiem w Polsce, a sama zainteresowanie postacią gwiazdy przeszło najśmielsze ...

Serial ANNA GERMAN. Kasowa produkcja, na której TVP zarobiła już MILION DOLARÓW!
Serial ANNA GERMAN. Kasowa produkcja, na ...

Serial Anna German okazał się wielkim sukcesem telewizyjnym. Kilka milionów telewidzów co tydzień śledziło życie artyski i jej rodziny. TVP już teraz na samych wpływach z reklam przy serialu zarobiła 1 milion ...