szukaj: z Glamki.se.pl
sklep online
Anna German, serial wielkiej oglądalności i dużych pieniędzy

Serial ANNA GERMAN. Kasowa produkcja, na której TVP zarobiła już MILION DOLARÓW!

Serial Anna German okazał się wielkim sukcesem telewizyjnym. Kilka milionów telewidzów co tydzień śledziło życie artyski i jej rodziny. TVP już teraz na samych wpływach z reklam przy serialu zarobiła 1 milion dolarów! Ale nikt nie ukrywa, że początkowo żadna stacja telewizyjna w Polsce nie była zainteresowana nabyciem praw do emisji serialu Anna German! Poznaj kulisy finansowego sukcesu serialu!  

Tagi: anna german, anna german biografia, anna german serial, anna german syn, anna german życiorys, biografia anny german, german anna, german anna piosenki, kiedy powtórki, SERIAL ANNA GERMAN, serial anna german online, zyski TVP

Serial ANNA GERMAN. Kasowa produkcja, na której TVP zarobiła MILION DOLARÓW!

Kadr z serialu Anna German.

fot: Anna German Facebook (oficjalny fanpage serialu)

Serial Anna German bije rekordy popularności a TVP zarobiła na nim już milion dolarów. Nikt sie nie spodziewał, że historia o zmarłej 30 lat temu artystce będzię kasową produkcją. Choć dzisiaj telewizja publiczna na serialu Anna German zarobiła duże pieniądze, to w produkcję zainwestować nie chciała. Jaka jest zza kulisowa historia serialu Anna German?

Początkowo serialu biograficznego o Annie German nikt nie chciał. Gdy Rosjanie z firmy Star Media przyjechali do Polski, TVP nie wykazała ochoty, aby dołożyć się do jego produkcji, a stacje komercyjne nie chciały kupić od Rosjan praw do emisji. Rosjanie najprawdopodobniej z sobie tylko znanych źródeł widzieli potencjał w serialu o historii gwiazdy polskiej estrady, którą pokochały całe pokolenia w Polsce, w byłym ZSRR i jeszcze w kilku miejscach na świecie. I serial nakręcili sami.

Gdy wreszcie TVP, prawdopodobnie w ramach swojej misji i krzewienia wiedzy o znanych Polakach, zakupiło prawa do serialu Anna German, zapłaciło za nie zaledwie kilka tysięcy dolarów. Wpływ na tak atrakcyjną cenę miało małe zainteresowanie serialem w Polsce. Dla porównania ceny na rynku wahają się pomiędzy 150-200 tys. dolarów.

Podsumowanie jest takie, że o ile serial Anna German w Rosji i na Ukrainie cieszył się dużą popularnością, to w Polsce odniósł spektakularny sukces! Średnia widownia wszystkich 10 odcinków serialu wyniosła 6,27 mln osób. Na reklamach emitowanych przy serialu TVP zarobiła 7,64 mln zł brutto. Po uwzględnieniu rabatów i upustów do kasy telewizji publicznej wpłynęło około 3,2 mln zł, czyli okrągły milion dolarów czystego zysku! A mogłoby być zdecydowanie... Ale mądry Polak po szkodzie!

Dzisiaj na historii Anny German zarabiają także autorzy książek, którzy opisują jej życie, wytwórnie płytowe oraz wydawcy prasy, którzy do dzienników dołączają specjalne dodatki o artystce.

Ci, którzy przegapili premierowe odcinki serialu Anna German, będą mogli obejrzeć je na jesieni 2013.

Zobacz także, co jest fikcją a co prawdą w serialu o Annie German.

Autor: AM

Zdjęcia: Anna German Facebook (oficjalny fanpage serialu)

Publikacja: 12.05.2013, Aktualizacja:

Zobacz również
ANNA GERMAN. Kolejne przeboje na płycie ZŁOTA KOLEKCJA vol. 2
ANNA GERMAN. Kolejne przeboje na płycie ...

Anna German nie daje szans gwiazdom popu w wyścigu na najlepiej sprzedające się płyty! Artystka umieszcza na liście nie tylko składanki z najlepszymi przebojami, ale także reedycje regularnych albumów. Właśnie ukazuje się ...

ANNA GERMAN. Płyta z przebojami artystki, bestsellerem!
ANNA GERMAN. Płyta z przebojami artystki, ...

Anna German, niekwestionowana gwiazda sprzed lat, przeżywa prawdziwy renesans popularności. Płyta z jej przebojami 40 Piosenek Anny German jest najlepiej sprzedającym się krążkiem w Polsce, a sama zainteresowanie postacią gwiazdy przeszło najśmielsze ...

ANNA GERMAN: biografia gwiazdy w książce TAŃCZĄCA EURYDYKA. ANNA GERMAN WE WSPOMNIENIACH
ANNA GERMAN: biografia gwiazdy w książce ...

Serial Anna German nie odkrył wszystkich kart słynnej artystki. W książce Tańcząca Eurydyka. Anna German we wspomnieniach dowiesz się więcej o biografii German, jej synu, niezapomnianych piosenkach i niezwykłej miłości.