szukaj: z Glamki.se.pl
sklep online
Siódmy odcinek Top Chefa w Polsacie

TOP CHEF w POLSACIE. Co się wydarzyło w siódmym odcinku Top Chefa 23.10.2013?

Top Chef, siódmy odcinek 23.10.2013. Co się wydarzyło w kolejnym odcinku Top Chefa 23.10.2013? Co ugotowali szefowie. kto odpadł z programu? Relacja z siódmego odcinka Top Chefa 23.10.2013.

Tagi: Top Chef, top chef 23.10.2013 relacja, top chef co się wydarzyło 23.10.2013, top chef kto odpadł

TOP CHEF w POLSACIE. Co się wydarzyło w siódmym odcinku Top Chefa 23.10.2013?

Rywalizacja w siódmym odcinku Top Chefa była wyjątkowo ostra!

fot: Materiały Prasowe

Top Chef w Polsacie coraz ostrzejszy. W siódmym odcinku 23.10.2013, rywalizacja oko w oko i konfrontacja własnych umiejętności z przeciwnikiem, mocno dały się we znaki uczestnikom. Kto wytrzymał rywalizację i został w programie. Co się działo 23.10.2013 w Top Chefie?

Pierwszy ogień to pojedynek czterech par i licytacja. Poszczególne rywalizujące pary próbowały tę samą potrawę, a następnie obstawiały, ile składników danej potrawy zgadną. kto zalicytował więcej, zgadywał. Zawodnicy grali w systemie pucharowym. Po pierwszej rundzie w półfinale znaleźli się Darek, Lili oraz Marcin i Malika. Znakomite wrażenie zrobiła Lili, która zgadła aż 9 składników i przeszła do finału. W drugiej parze, prawo zgadywania miała Malika i zalicytowane 6 składników udało jej się zgadnąć. Wielki finał należał do kobiet - Malika kontra Lili. Tym razem zawodniczki znów próbowały potrawę (Yassa), ale zgadywały składniki naprzemiennie. Kto popełni błąd odpada. Niestety, pierwsza pomyliła się Lili, a Malika wykorzystała swoją szansę, otrzymując immunitet. Reszta zawodników walczyła o to, by nie być w dogrywce. Z zasłoniętymi oczami musieli odgadywać smaki poszczególnych składników. Sylwia i Bartłomiej uniknęli dogrywki, bo zgadli 6 składników. Martin i Piotr walczyli w kolejnej konkurencji. Szefowie zgadywali składniki mieszanki przypraw przygotowanych przez Wojciecha Amaro. Po spróbowaniu wymieniali je naprzemiennie. Piotr Ślusarz już na początku starcia popełnił błąd i to on znalazł się w dogrywce.

Nadszedł czas na główną konkurencję. Zawodnicy podzieleni zostali na cztery dwuosobowe zespoły. Zadanie podzielenia zespołów przypadło Piotrowi Ślusarzowi. Wybrał trzy drużyny: Lila i Martin, Bartek i Sylwia oraz Marcin i Darek. Sam Piotr był w drużynie z Maliką. Po losowaniu noży z numerami i kolorami, drużyny wybrały tym samym jurorów, którzy proponowali połączenia smakowe w konkursowych potrawach. 1 godzina i 10 minut na przygotowanie potraw według wskazań jurorów: Wojciech Amaro: czarnuszka, ziele angielskie i trawa żubrowa. Ewa Wachowicz: szałwia, kora wanilii i gałka muszkatołowa. Maciej Nowak: galangal, lawenda. Joseph Seeletso: kafir, kardamon. Drużyny pracowały w skupieniu i zgodzie. O ile halibut Maliki i Piotra jakoś się obronił, o tyle marcin i Darek zostali bardzo skrytykowani za swój deser: - Zmarnowaliście te składniki - podsumował Amaro. Comber jagnięcy Sylwii oraz Bartka podzielił jury - Maciej Nowak był zachwycony. Zupełnie odmienne zdanie miał Józek Seeletso. Halibut wrócił na stół przyrządzony przez Lili i Martina. Potrawa oceniona pozytywnie, ale jury miało niedosyt galangala. Ostatecznie do dogrywki trafili Sylwia i Bartek, których pogrążyła surowa jagnięcina. Ku zaskoczeniu reszty, nieudany deser Darka oraz Marcina spowodował rozszerzenie dogrywki o kolejnych dwóch zawodników.

Zatem w dogrywce zmierzyli się Sylwia, Piotr, Darek, Marcin oraz Bartłomiej. Jabłko grójeckie oraz olej rydzowy były produktami obowiązkowymi. Poza tym można było użyć: kurek, przepiórka i śledź. Jurorzy zgodnie oczekiwali tradycyjnych polskich potraw. Jako pierwszy dostał pochwałę Darek, którego pęczak przypadł do gustu Ewie Wachowicz. Następnie, śledź Sylwii Sztandery skomplementowany został przez Macieja Nowaka. O przepiórce w sosie czekoladowym pozytywnie wypowiedział się Józek Seeletso, tym samym Piotr trafił do szatni i przeszedł do kolejnego odcinka. Na placu boju pozostali Marcin i Bartłomiej. Ostatecznie z programu odpadł Marcin Piotrowski, zaś Bartłomiej automatycznie trafił do dogrywki w następnym odcinku.

Kolejny odcinek Top Chefa już 30 października 2013 o 20.35 w Polsacie.

Autor: mkusy

Zdjęcia: Materiały Prasowe

Publikacja: 23.10.2013, Aktualizacja:

Zobacz również
TOP CHEF w POLSACIE: Alicja WĘGRORZEWSKA i BEATA KOZIDRAK jurorkami w programie!
TOP CHEF w POLSACIE: Alicja WĘGRORZEWSKA ...

Top Chef w Polsacie w wyjątkowej oprawie! Alicja Węgorzewska oraz Beata Kozidrak będą oceniać gotujących w 9. odcinku drugiej edycji show Polsatu. Wśród pań pojawi się także Maciej Dobrzyniecki i cała trójka ...

TOP CHEF w POLSACIE. Druga edycja programu TOP CHEF już w wiosennej ramówce POLSATU
TOP CHEF w POLSACIE. Druga edycja ...

Top Chef powraca w wiosennej ramówce Polsatu. Top Chef, czyli starcie kulinarnych tytanów ponownie będzie zadziwiać błyskotliwymi komentarzami, ale także doskonałymi recepturami na przygotowanie konkursowych dań. Jury pozostaje niezmienne, podobnie jak prowadzący ...

TOP CHEF w POLSACIE: Druga edycja. Przedłużony termin zgłoszeń do TOP CHEFA!
TOP CHEF w POLSACIE: Druga edycja. ...

Top Chef - druga edycja ruszy wiosną 2014. Termin zgłoszenia do Top Chefa został wydłużony! Chętni mogą zgłaszać się do talent show do 16 grudnia 2013 roku. Jakie warunki trzeba spełnić, by dostać ...