szukaj: z Glamki.se.pl
sklep online
Tatiana Okupnik, przedstawiamy sylwetkę najseksowniejszej z jurorek

X FACTOR 3: TATIANA OKUPNIK, najseksowniejsza jurorka TVN. Sylwetka gwiazdy

Głos Tatiany Okupnik, jurorki X Factor, błyskawicznie zaskarbił jej sympatię fanów. Po odejściu z Blue Cafe na jakiś czas słuch o niej zaginął, ale – jak zawsze – wróciła w jeszcze lepszej formie. Nie dosyć, że usłyszeliśmy jej solową płytę Spider Web to Okupnik pojawiła się także w poprzedniej edycji X Factora i od razu została jedną z najbardziej lubianych jurorek show w TVN.

Tagi: Blue Cafe, czesław mozil, kuba wojewódzki, show tvn, tatiana okupnik, tatiana okupnik jury, tatiana okupnik x factor, tvn x factor, x factor, x factor 2013, x factor 3, x factor 3 castingi, x factor 3 kiedy w telewizji, x factor jury

X FACTOR 3: TATIANA OKUPNIK, najseksowniejsza jurorka TVN. Sylwetka gwiazdy

Tatiana Okupnik, kogo poprowadzi do zwycięstwa w nowej edycji X Factor?

fot: WBF

Tatiana Okupnik urodziła się 2 września 1978 roku w Łodzi. Przyszła piosenkarka już od dziecka miała jasno wytyczone cele: chciała występować na scenie! Jej przygoda z muzyką zaczęła się od szkoły baletowej (ten kierunek okazał się niewypałem: z powodu słabych kości musiała pożegnać się z marzeniami o tańcu). Nie poddała się jednak. Po prostu zmieniła pole zainteresowań. Pierwsze próby wokalne podjęła w 1997 roku. Wtedy zadebiutowała w studio nagraniowym, by… zaśpiewać piosenkę urodzinową dla mamy. To nagranie miało być prezentem – niespodzianką. Ale kiedy właściciel studia usłyszał mój głos, zadzwonił do rodziców, żeby przyjechali i posłuchali – wspomina w jednym z wywiadów. Nowo odkryty talent, Tatiana rozwijała dzięki Elżbiecie Adamiak w łódzkiej Piwnicy Artystycznej Przechowalnia Próby talentu. Oczarowana Okupnik, poleciła ją Jarosławowi Grzelce, który właśnie organizował casting na wokalistkę do swojego kabaretu Chichot 2. - Uparłem się na Tatianę – zdradził Gali. - Umiała wszystko zaśpiewać i miała temperament. Chichot 2 zaczął odnosić sukcesy a Tatianę Gazeta Wyborcza już wtedy porównywała do samej Kaliny Jędrusik!

Tatiany Okupnik i przepustka do sławy

Na jednym z występów kabaretu pojawił się pewnego razu Paweł Rurak-Sokal. Najpierw zaproponował Okupnik wspólne nagranie muzyki do filmu kolegi, a potem szerszą współpracę. Tłumacząc się chęcią robienia jednej rzeczy, ale dobrze, porzuciła zarówno Chichot 2, jak i swój licealny zespół Carpe Dream. I właśnie wtedy powstało Blue Cafe. Kolejne single zespołu wdzierały się na pierwsze miejsca list przebojów. W Opolu, Tatiana została Miss Fotoreporterów, i narodziła się Okupnik – seksbomba. Pierwszy krążek Blue Cafe Fanaberia pokrył się platyną. Choć na Eurowizji grupie nie poszło zbyt dobrze, w Opolu znowu odnieśli sukces: kawałkiem Do nieba, do piekła wygrali konkurs premier.

Tatiana odchodzi z Blue Cafe

Piosenkarka, która była wizytówką zespołu coraz bardziej zyskiwała na popularności. W 2005 roku poprowadziła koncertu premier w Opolu oraz Festiwalu Jedynki. Sława Tatiany nie do końca podobała się Sokalowi, który starał się trzymać pełną kontrolę nie tylko nad medialnym wizerunkiem całej grupy, ale także nad karierą wokalistki. Jak mówią plotki, ich relacje były bardzo napięte. W końcu doszło do tego, że piosenkarka nie mogła sama pozować do zdjęć ani samodzielnie udzielać wywiadów! Tatiana wielokrotnie zaprzeczała, że konflikt w zespole ma miejsce, ale po występie zespołu na gali Miss Polonia 2005, Okupnik odeszła z zespołu i… zapadła się pod ziemię na 9 miesięcy. – Chciałam do publiczności przyjść w tym momencie, kiedy będę miała coś do pokazania, do zaoferowania – tłumaczyła później swą nieobecność. W międzyczasie artystka skończyła studia na wydziale romanistyki. W kwietniu 2007 roku wydała solową płytę On My Own. Producentem wydawnictwa był Lenny White, muzyk mający na koncie współpracę z takimi gwiazdami, jak Miles Davis, Chaka Khan, Chick Corea czy Marcus Miller. Pomimo wielu niepochlebnych recenzji, płyta zdobyła złoto. 25 lipca 2007 Tatiana wystąpiła przed The Rolling Stones na warszawskim Służewcu. Artystkę wybrano spośród kilkudziesięciu pozycji supportowych.

Tatiana Okupnik - prezenterka i konferansjerka

Tatianie spodobała się rola prowadzącej. Została gospodynią telewizyjnego show Gwiazdy Tańczą na Lodzie, który przyniósł jej nominacje do Telekamer i Wiktorów. Widzowie docenili zwłaszcza jej umiejętności łyżwiarskie. Kolejna edycja odbyła się już bez niej. Krążyły plotki o wygórowanych żądaniach finansowych artystki. Złośliwi twierdzili nawet, że piosenkarka ma kłopoty i jest bliska bankructwa, ponieważ zgodziła się na udział w reklamie pasty do zębów. Jak tłumaczyła w Gali, jej motywacje były zupełnie inne: Ja po prostu dbam o zęby. Jest to moje pozytywne uzależnienie. Uważam, że uśmiech jest bardzo ważny. Jest moim znakiem firmowym. Poza tym zdrowe zęby to nie tylko ładny uśmiech czy - mówiąc wprost - świeży oddech, ale też pewność siebie, która bardzo pomaga w kontaktach z ludźmi – wyznała wokalistka. W 2009 roku Tatianie w końcu udało się udowodnić niedowiarkom, że jej kariera na zachodzie to nie bajka. Nagrała kawałek z Wyclefem Jeanem, który całkiem nieźle radził sobie w zestawieniach.

X Factor - nowa przygoda Tatiany

W 2012 roku Tatiana Okupnik wraz z Kubą Wojewódzkim i Czesławem Mozilem zasiadła w jury drugiej edycji programu TVN X Factor. Zastąpiła Maję Sablewską i wszyscy byli zachwyceni tą zmianą. W maju 2012 nagrodzona została statuetką Plejada TOP TEN za świetny debiut w roli jurora i nową jakość, która wniosła do programu X Factor. Nic dziwnego, że pomimo wpadki z coverem hitu Adele Skyfall, zaproszono ją do sędziowania w nowej, trzeciej edycji!

Autor: News Girl

Zdjęcia: WBF

Publikacja: 17.02.2013, Aktualizacja:

Zobacz również
Piankowe wybawienie na letnie upały – serum Bioxsine
Piankowe wybawienie na letnie upały – ...

Latem nasze włosy wystawione zostają na ciężką próbę. Z jednej strony upał i wzmożone promieniowanie UV, które może parzyć cebulki naszych włosów. Z drugiej strony często narastający w tym okresie problem ich ...

Mgiełka do włosów Sun Balance
Mgiełka do włosów Sun Balance

Wakacje, morze, wiatr we włosach – jest nam cudownie ale… co z naszymi kosmykami? Niestety nasze włosy nie kochają słońca tak samo jak my. Promieniowanie UV niszczy zawartą w nich melaninę powodując odbarwienia ...

Tutti Frutti Papaja & Tamarillo czyli tropiki Południowej Ameryki
Tutti Frutti Papaja & Tamarillo czyli ...

Niebiańska słodycz papaji połączona z beztroską tamarillo to argentyńsko-meksykańska propozycja Tutti Frutti na podróż do Ameryki Południowej w zaciszu własnej łazienki.  Na egzotyczne wakacje w wersji instant będziemy mogli wybrać się także ...