szukaj: z Glamki.se.pl
sklep online
Recenzja Bejbo Blues Katarzyny Rosłoniec

ANDRZEJ WAJDA krytykuje BEJBI BLUES. Co na to Katarzyna Rosłaniec?

Andrzej Wajda skrytykował film Bejbi Blues Katarzyny Rosłoniec, który zdobył nagrodę na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Berlinie 2013. Reżyser zarzucił scenariuszowi filmu niedojrzałość, twierdząc, że sprawia wrażenie jakby napisała go 13-latka. Katarzyna Rosłaniec postanowiła odnieść się się do tych słów w wywiadzie dla portalu na Temat.pl.

Tagi: andrzej wajda, bejbi blues, bejbi blues katarzyna rosłaniec, bejbi blues nikodem rozbicki, bejbi blues premiera, bejbi blues recenzja, katarzyna rosłaniec

ANDRZEJ WAJDA krytykuje BEJBI BLUES. Co na to Katarzyna Rosłaniec?

Katarzyna Rosłaniec, reżyserka filmu Bejbi Blues. Jej obraz zdobył statuetkę Kryształowego Niedźwiedzia na Międzynawowym Festiwalu Filmowym w Berlinie 2013 w sekcji Generation 14 plus. Niestety film nie doczekał się pochlebnych recenzji w Polsce.

fot: WBF

Katarzyna Rosłoniec chyba nie spodziewała się takiej opinii na temat swojego filmu Bejbi Blues po tym jak obraz zdobył nagrodę Kryształowego Niedźwiedzia za najlepszy film sekcji Generation 14 plus na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Berlinie 2013. Choć film zyskał uznanie jury wielkiej prestiżowej imprezy, w Polsce nie doczekał się zbyt wielu pochlebnych recenzji a sukces w Berlinie polska krytyka stara się zdeprecjonować, zarzucając artystce, że nagrodę przyznało jej młodzieżowe jury.

Ostatnio filmowi Katarzyny Rosłaniec przybyło jeszcze jednej kąśliwej opinii i to z ust samego mistrza kina, Andrzeja Wajdy. Reżyser zarzucił scenariuszowi niedojrzałość, stwierdzając, że sprawia wrażenie jakby napisała go 13-latka. Opinie reżysera tak wielkiego formatu musiała zaboleć. Katarzyna Rosłaniec odniosła się do tego komentarza w wywiadzie dla portalu naTemat.pl.

To oczywiście przykre usłyszeć takie słowa od Pana Andrzeja Wajdy, który jest autorytetem. Z drugiej strony fajnie, że film o dzieciakach jest opowiedziany ich językiem. To przecież jest film o nich. - ripostuje reżyserka. Przy okazji odgryza się polskim krytykom, którzy konsekwentnie starają się umniejszyć jej sukces na Berlinale. - To jest takie polskie. Jak nie ma za co, to skrytykujmy, że jury było niedobre. Dostałam też nagrodę od dorosłego jury. Czy to oznacza, że ono też było niedojrzałe i emocjonalne? - mówi w rozmowie z naTemat.pl.

Katarzyna Rosłaniec podkreśliła również, że jej obraz został wyświetlony w Berlinie przy pełnej sali na tysiąc dwieście osób. Czyżby polska publiczność rzeczywiście nie poznała się na talencie reżyserki?

Autor: JW

Zdjęcia: WBF

Publikacja: 21.02.2013, Aktualizacja:

Zobacz również
Premiera BEJBI BLUES: zobacz wywiady z gwiazdami i galerię zdjęć! [video!]
Premiera BEJBI BLUES: zobacz wywiady z ...

Uroczysta premiera Bejbi blues skusiła młodych polskich celebrytów. W warszawskiej Kinotece pojawiła się Maff, Olga Frycz, Antoni Królikowski, Marysia Sadowska, a przede wszystkim gwiazdy filmu, które w Bejbi blues po raz pierwszy ...