szukaj: z Glamki.se.pl
sklep online
Angelina Jolie usunęła piersi. Oświadczenie dla prasy.

ANGELINA JOLIE usunęła piersi! Przeczytaj oświadczenie aktorki dla NEW YORK TIMES

Angelina Jolie usunęła piersi! Aktorka zdecydowała się na zabieg usunięcia obu piersi, po tym jak dowiedziała się o grożącym jej niebezpieczeństwie. Jolie, matka szóstka dzieci, nie chciała ryzykować walki z nowotworem i poddała się podwójnej mastektomii. Przeczytaj fragmenty oświadczenia Angeliny Jolie z dziennika The New York Times.

Tagi: angalina jolie piersi, angelina joli, angelina jolie, angelina jolie bez piersi, angelina jolie biust, angelina jolie brad pitt, angelina jolie choroba, angelina jolie dzieci, angelina jolie operacja, angelina jolie usunęła piersi, jolie usunela piersi

ANGELINA JOLIE usunęła piersi! Przeczytaj oświadczenie aktorki dla NEW  YORK TIMES

Angelina Jolie w kampanii reklamowej marki St. John

 

Angelina Jolie poddała się operacji usunięcia obu piersi. Hollywoodzka aktorka zdecydowała się na tak radykalny krok po zapoznaniu się z grożącym jej niebezpieczeństwem. Jolie, której matka, Marcheline Bertrand, zmarła w 2007 roku na raka jajnika, okazała się być nosicielką wadliwego genu. Zmutowany gen, którym została genetycznie obarczona Jolie stwarza 87% ryzyko rozwoju raka piersi. Świadoma realnego zagrożenia, Jolie poddała się prewencyjnemu zabiegowi usunięcia piersi.

Angelina Jolie poddała się podwójnej mastektomii (zabiegowi usunięcia piersi), która ma ją zabezpieczyć przed rozwojem złośliwego nowotworu piersi. Jolie przyznała w oświadczeniu dla amerykańskiej gazety- The New York Times, że w kwietniu zakończyła trzymiesięczny proces usuwania piersi, wszczepienia implantów i ogólnej rekonwalescencji. Dlaczego Angelina Jolie zdecydowała się na tak radykalny krok? Aktorka w oficjalnym oświadczeniu wyznała: Moja matka zmagała się z nowotworem przez niemal dekadę i zmarła w wieku 56 lat. Udało jej się dotrwać do momentu, w którym poznała swojego pierwszego wnuka, ale pozostałe moje dzieci nigdy nie będą miały okazji dowiedzieć się jak cudowną i kochającą osobą była.

Zobacz: ANGELINA JOLIE usunęła piersi! Przeszła podwójną mastektomię!

Angelina Jolie w oświadczeniu dla The New York Times zawarła wszystkie szczegóły dotyczące jej motywacji do zabiegu i konsekwencji jakie za sobą niesie. Jolie poddała się badaniom na wykrycie wadliwego, zmutowanego genu i okazało się, że faktycznie taki posiada. Ten jeden szczególny gen zdeterminował szanse aktorki na rozwój w jej ciele nowotworów złośliwych. Według lekarzy, Jolie miała aż 87% szans na zachorowanie na złośliwy nowotwór piersi i dlatego aktorka zdecydowała się na prewencyjne ich usunięcie. Angelina Jolie wyznaje również, że nadal znajduje się w strefie dużego ryzyka zachorowań. Podczas badań wykryto również, że gwiazda posiada 50% niebezpieczeństwa zachorowania na raka jajników. Angelina Jolie przestrzega w oświadczeniu wszystkie kobiety:

Piszę o tym teraz (usunięcie piersi), ponieważ mam nadzieję, że wiele kobiet skorzysta na moim doświadczeniu. Rak to słowo, które nadal zasiewa strach w sercach ludzi i powoduje bezsilność. Dzisiaj istnieje jednak możliwość sprawdzenia, poprzez badanie krwi, swojego ryzyka na zachorowanie na nowotwór i co za tym idzie, podjęcia ewentualnych kroków by temu zapobiec. Angie mówi również, że nie żałuje swojej decyzji:

Moja decyzja o mastektomii nie była prosta, ale bardzo się cieszę, że ją podjęłam. Szanse na rozwój nowotworu piersi w moim przypadku zmalały z 87% do 5%. Mogę teraz spokojnie powiedzieć moim dzieciom, że nie stracą mnie z powodu nowotworu piersi, który mi zagrażał.

Angelina Jolie to nie tylko aktorka, reżyserka i producentka filmowa. Jolie to przede wszystkim partnerka i matka szóstki dzieci! Cała rodzina Angeliny kibicowała jej w podjętej decyzji, a w swoim oświadczeniu aktorka podziękowała swojemu wieloletniemu partnerowi, Brad'owi Pitt'owi za poświęceni i za to, że był przy niej w trudnych chwilach. Angelina Jolie ma nadzieje, że jej doświadczenie pomoże kobietom na świecie w podjęciu decyzji o sprawdzeniu swoich szans na zachorowanie i podjęciu leczenia.

Publikacja: 14.05.2013, Aktualizacja:

Zobacz również
Angelina Jolie rzuca aktorstwo?
Angelina Jolie rzuca aktorstwo?

Angelina Jolie rezygnuje z aktorstwa - taka plotka obiegła świat. Czy naprawdę partnerka Brada Pitta i jedna z największych gwiazd Hollywood chce porzucić swój zawód? Dlaczego Angelina Jolie rzuca aktorstwo?