szukaj: z Glamki.se.pl
sklep online
Anna Wintour: sylwetka redaktorki Vogue USA

ANNA WINTOUR: Kim jest redaktorka naczelna amerykańskiego VOGUE?

Od ponad dwóch dekad zarządza amerykańskim Voguiem. Jest najbardziej wpływową osobą w świecie mody, a jej zarobki to miliony dolarów rocznie. Kim jest nuklearna Anna Wintour?

Tagi: amerykański vogue, Anna Wintour stylizacje, ANNA WINTOUR VOGUE, Anna Wintour zarobki, diabeł ubiera się u prady wintour, ile zarabia Anna Wintour, nuklearna Anna, Vogue, Vogue USA

Anna Wintour na okładce New York

Anna Wintour na okładce New York

fot: EB

Tej osoby chyba nie musimy wam przedstawiać. Doskonale przecież znacie filmowy klasyk Diabeł ubiera się u Prady, gdzie w rolę nuklearnej Anny Wintour wcieliła się genialna Meryl Streep.

Despotyczna perfekcjonistka, nuklearna, nieprzezwyciężalna, stalowa, chłodna, królowa mody. To tylko kilka charakterystycznych przymiotników, które towarzyszą redaktorce amerykańskiego Vogue od lat. We Francji nazywają ją editrix (od słów editor oraz dominatrix, dominanta). Współpracownicy z Vogue US określają ją jako ambitną pracoholiczkę. W Wielkiej Brytanii, gdzie w latach 88-87 pełniła funkcję redaktor naczelnej tamtejszej edycji pisma, Wintour zasłynęła z przydomku bezlitosna Anna.

I choć wiele informacji na jej temat to tylko wymysły i niepotwierdzone plotki, jedno jest pewne - ta kobieta posiada niepodważalny autorytet, z którym liczy się każdy - od dyktatora mody Karla Lagerfelda po bajecznie bogatego miliardera Bernarda Arnoulda, szefa spółki LVMH (Louis Vuitton, Moet i inne luksusowe marki).

Anna Wintour nie ma szkoły! W wieku 16 lat rzuciła college, by zostać ekspedientką w Londynie. Niesamowite, ale przyszła redaktorka Vogue była niezłą imprezowiczką. Jeden z jej przyjaciół nawet żartował: Poszłaby do klubu nawet na otwarcie koperty. W wieku 15 lat zaczęła interesować się mężczyznami. Na stałe związała się z Pearsem Paulem Readem. W latach późniejszych pracowała dla Harper's Bazaar czy amerykańskiej Vivy.

Od 88 roku zarządza amerykańskim Vogue, który uczyniła ponoć najbardziej popularnym modowym pismem na świecie. Anna Wintour jest osobą niezwykle ekscentryczną. Unika kontaktu wzrokowego, nie lubi jeździć w windzie ze swoimi pracownikami, a na pokazach zwykle zasiada daleko od redaktorów konkurencyjnych pism. Najczęściej zakłada czarne okulary, przez który obserwuje cały pokaz. Nie nosi także torebki. Do noszenia wszystkich rzeczy osobistych ma przecież świtę asystentów.

Autor: EB

Zdjęcia: EB

Publikacja: 21.07.2013, Aktualizacja:

Zobacz również
Nagi Cristiano Ronaldo i Irina Shayk na okładce Vogue'a. Seksowna okładka?
Nagi Cristiano Ronaldo i Irina Shayk ...

Cristiano Ronaldo pojawił się na okładce hiszpańskiego Vogue'a ze swoją narzeczoną Iriną Shayk. Nie byłoby w tym nic kontrowersyjnego, gdyby piłkarz nie był nagi. Autorem takich zdjęć nie mógł być nikt ...