szukaj: z Glamki.se.pl
sklep online

Arkadius powraca! Znów będzie szokować projektami?

Arkadius chce wrócić do mody. Po latach przerwy projektant jest zdecydowany, by znów tworzyć kolekcje ubrań. Przypominamy, kim jest Arkadius. Zobacz jego projekty sprzed lat.

Tagi: arkadius, kim jest arkadius, polscy projektanci, projekty arkadiusa

arkadius

fot: BULLS

Arkadius był jednym z najpopularniejszych i najbardziej docenianych projektantów mody. 15 lat temu świat usłyszał o nim po raz pierwszy, a jego projekty zachwyciły samego Alexandra McQueena. W ubraniach Arkadiusa chodziły m.in. Bjork, Pink czy Christina Aguilera. Twórca mody pokazywał swoje kolekcje na londyńskim Tygodniu Mody.

Potem jednak Arkadius zniknął z branży mody i poświęcił czas na podróżowanie. Odmawiał wywiadów i spotkań z mediami. Wydawało się, że to koniec wielkiej kariery. Teraz jednak Arkadius chce powrócić! W rozmowie z VUMag.pl przyznał, że pragnie znów tworzyć, ale nie na tak wielką skalę, co przed laty.

Przeczytaj więcej o polskich projektantach

Na stronie Arkadius.com brakuje wielu materiałów dotyczących mojej działalności, dlatego postanowiłem umieścić je na swoim fanpage'u na Facebooku. Dostaję e-maile od studentów piszących prace magisterskie na mój temat albo autorów książek poświęconych modzie, którzy proszą mnie o różne teksty, wycinki z prasy dotyczące tego, czym się kiedyś zajmowałem. Powrót uzależniony będzie od zainteresowania moją twórczością. Chciałbym zobaczyć, ile fanpage Arkadiusa na Facebooku będzie miał like'ów w ciągu następnych kilku miesięcy. Jeśli ludzie zauważą moją aktywność, wrócę, ale na pewno nie w takiej samej formie jak 10 lat temu - powiedział Akradius.

Projektant wyjawił też, dlaczego zniknął z branży i zrezygnował z tworzenia mody.

Po pierwsze odkryłem malwersacje mojego byłego wspólnika, który zainwestował w markę Arkadius, dzięki czemu zaistniała ona na polskim rynku. Poza tym czułem się zmęczony – pracowałem nad kilkoma projektami jednocześnie. Miałem coraz mniej czasu na kreatywne zajęcia, które tak lubiłem. Nie chciałem też robić komercyjnej mody, wolałem być wierny mojej filozofii projektanta. Niestety, 10 lat temu polski rynek nie był na to przygotowany. Teraz, dzięki takim artystom jak na przykład Lady Gaga, moje projekty nikogo by nie szokowały - powiedział Arkadius.

Czekacie na powrót Arkadiusa? Zobaczcie jego projekty z 2004 roku:

poprzedni
nastepny
arkadius
Pokaz slajdów wyłączony 5s 10s 15s

Autor: Kinga

Zdjęcia: BULLS

Publikacja: 04.06.2014, Aktualizacja:

Zobacz również