szukaj: z Glamki.se.pl
sklep online
Wielka rywalizacja o miejsce w polskiej bramce. Artur Boruc czy Wojciech Szczęsny?

ARTUR BORUC czy WOJCIECH SZCZĘSNY? Dwóch sportowych przystojniaków. Kto stanie 06.02.2013 roku w bramce w meczu POLSKA - IRLANDIA?

Szczęsny i Boruc. Dwa zupełnie różne charaktery i jedna bramka. Do obsadzenia. Ułańska fantazja Boruca kontra wzorowy porządek Szczęsnego. A może bronić powinien ten bardziej przystojny? Chętnie poznamy wasze zdanie :)

Tagi: Arsenal Londyn, Artur Boruc, boruc celtic, Leo Beenhakker, mecz Polska-Irlandia 2013, Polska Irlandia, przystojni sportowcy, reprezentacja Polski, skandale, Southampton, sportowy szyk, Wojciech Szczęsny

ARTUR BORUC czy WOJCIECH SZCZĘSNY? Dwóch sportowych przystojniaków. Kto stanie 06.02.2013 roku w bramce w meczu POLSKA - IRLANDIA?

Artur Boruc i Wojciech Szczęsny - kto wygra rywalizację o pierwsze miejsce w kadrze?

fot: BULLS, WBF

Jan Tomaszewski, Jerzy Dudek, Radosław Majdan, Artur Boruc czy Maciej Szczęsny, podobno Polska ma szczęście do dobrych bramkarzy. Oczywiście, oceny z reguły dotyczą sportowych umiejętności, jednak okazuje się, że piłkarskie gwiazdy już od wielu lat zwracają uwagę pań swoim wyglądem i sposobem bycia. Modne fryzury, opaski, koraliki, obrączki - tyle wolno na boisku, zaś poza nim niektórzy sportowcy to nierzadko modele wyjęci wprost z żurnala. Nienaganne sylwetki, dobrze skrojone garnitury, drogie auta i rozmaite dodatki, wszystko naznaczone najlepszymi, światowymi markami.

Jak na tym tle wypada dwóch polskich przystojniaków Artur Boruc i Wojciech Szczęsny? Artur Boruc sam o sobie mówi, że spokorniał. Kilka miesięcy piłkarskiego niebytu pozwoliły bramkarzowi na przemyślenie swych błędów. Widać z dobrym skutkiem, bo od niedawna świetnie radzi sobie w bramce angielskiego Southampton, a polski selekcjoner, Waldemar Fornalik zdecydował się powołać Boruca do kadry na towarzyski mecz z Irlandią.

Jednak nie zawsze było tak idealnie. Boruc ze statusu najlepszego polskiego bramkarza, w krótkim czasie stał się sportowcem drugiego, a może nawet trzeciego planu z problemami alkoholowymi i sporą nadwagą. Prowokacje na boisku, afery alkoholowe, kłótnie z kolegami z drużyny, niewybredne komentarze, rozwód i problemy z kobietami - znakomite umiejętności Boruca schodziły w szybkim tempie na dalszy plan. Nasz bramkarz coraz częściej gościł na pierwszych stronach gazet w stanie upojenia, z nieodłącznym papierosem w ustach. Kłopoty dotyczyły także kontaktów z trenerami kadry narodowej. Leo Beenhakker wielokrotnie przymykał oko na wybryki Boruca, jednak Franciszek Smuda nie miał aż tyle cierpliwości. Po kolejnej wpadce po meczu z Ukrainą (Boruc pił alkohol na pokładzie samolotu), Smuda wyrzucił bramkarza z kadry. W odpowiedzi usłyszał o sobie, że jest Dyzmą polskiego futbolu oraz, że jest dwulicowy i wredny.

Na szczęście pobyt we włoskiej Fiorentinie pozwolił Borucowi odbudować się fizycznie i psychicznie, a obecne występy w lidze angielskiej, tylko potwierdzają jego klasę. Mimo wielu grzechów, Boruc nigdy nie narzekał na popularność i... powodzenie wśród kobiet. Wszak nie od dziś wiadomo, że panie kochają niegrzecznych chłopców i wiele potrafią im wybaczyć. Tym bardziej, że Boruc w rozmaitych rankingach na najbardziej interesujących sportowców, plasował się w ścisłej czołówce.

Jakże odmienną drogę sportową przeszedł Wojciech Szczęsny. Niepozbawiony charakteru, żywiołowy, a jednocześnie skoncentrowany na wyniku sportowym jest obecnie główną przeszkodą na drodze Artura Boruca do kadry i... do pierwszego miejsca w rankingu najprzystojniejszych polskich piłkarzy. Szczęsny znalazł się w londyńskim Arsenalu w bardzo młodym wieku i cała jego piłkarska droga naznaczona jest ciężką pracą, która pozwoliła, by Szczęsny udowodnił, że jest najlepszym bramkarzem w swym klubie oraz jednym z najbardziej charakterystycznych piłkarzy w lidze angielskiej.

Próżno szukać wielkich skandali, może poza tym, że trener Arsene Wenger każe zamknąć Szczęsnemu konto w serwisie Twitter. To co łączy obu bramkarzy, to niewyparzony język i niestandardowe zachowanie. Dość powiedzieć, że Szczęsny nie poznał kiedyś w szatni Arsenalu... samego Davida Beckhama! Prywatnie piłkarz związany jest z modelką, Sandrą Dziwiszek.

Rywalizacja obu panów nabiera rumieńców nie tylko na boisku. Wojciech Szczęsny wyzwał bowiem Boruca na pojedynek na... torze wyścigowym! Z wrodzoną uszczypliwością dodał, że on wybrałby porsche 911, a Arturowi wręczyłby kluczyki do fiata, bo, jak stwierdził: ja zawsze muszę wygrywać! Jak myślicie kto powinien bronić polskiej bramki? Gdyby w sporcie decydowała tylko uroda, z takimi bramkarzami na pewno bylibyśmy w czołówce światowej!

Autor: mkusy

Zdjęcia: WBF BULLS

Publikacja: 06.02.2013, Aktualizacja:

Zobacz również
Piankowe wybawienie na letnie upały – serum Bioxsine
Piankowe wybawienie na letnie upały – ...

Latem nasze włosy wystawione zostają na ciężką próbę. Z jednej strony upał i wzmożone promieniowanie UV, które może parzyć cebulki naszych włosów. Z drugiej strony często narastający w tym okresie problem ich ...

Mgiełka do włosów Sun Balance
Mgiełka do włosów Sun Balance

Wakacje, morze, wiatr we włosach – jest nam cudownie ale… co z naszymi kosmykami? Niestety nasze włosy nie kochają słońca tak samo jak my. Promieniowanie UV niszczy zawartą w nich melaninę powodując odbarwienia ...

Tutti Frutti Papaja & Tamarillo czyli tropiki Południowej Ameryki
Tutti Frutti Papaja & Tamarillo czyli ...

Niebiańska słodycz papaji połączona z beztroską tamarillo to argentyńsko-meksykańska propozycja Tutti Frutti na podróż do Ameryki Południowej w zaciszu własnej łazienki.  Na egzotyczne wakacje w wersji instant będziemy mogli wybrać się także ...