szukaj: z Glamki.se.pl
sklep online
Poznaj bliżej Czesława Mozila

CZESŁAW MOZIL: akordeonista z ADHD. SYLWETKA GWIAZDY

Czesław Mozil to zapracowany facet. Juror X Factor, skandalista i partner Kuby Wojewódzkiego z programu Zwolnienie z WF-u, twórca projektu Czesław Śpiewa… Ostatnio wraz z Melą Koteluk nagrał piosenkę do wiersza Baczyńskiego. Muzyk nie lubi się nudzić i nie pozwala publiczności, by znudziła się nim!

Tagi: czeslaw mozil, czesław mozil śpiewa, czesław mozil-wikipedia, czesław śpiewa, czesłąw śpiewa, kim jest czesław mozil?, kuba wojewódzki czesław, mozil cezik, mozil czeslaw, mozil czesław, mozil tvn, x factor, x factor online

CZESŁAW MOZIL: akordeonista z ADHD. SYLWETKA GWIAZDY

Czesław Mozil jest obecnie jednym z jurorów programu X Factor

fot: WBF

Z ziemi polskiej do... Danii

Czesław Mozil spędził pierwsze 5 lat swego życia w Zabrzu. W 1985 roku Mozilowie  wyemigrowali do Danii, gdzie dołączyli do babci muzyka. Nestorka rodu zakochała się w Duńczyku i mieszkała w Kopenhadze. Początki w obcym kraju nie były łatwe. Autor Maszynki do świerkania do dziś pamięta wyzwiska takie jak pojeb z Polski. Mama artysty bardzo starała się, by Czesław nie wpadł w złe towarzystwo i nie zaniedbywał nauki. Aby zapełnić nie myślał o głupotach zapisała go na lekcje gry na akordeonie i do polonijnego harcerstwa.

Bunt i muzyka

W podstawówce był prymusem, ale liceum okazało się być wyzwaniem, szczególnie, że w tym czasie Mozil odkrył narkotyki. Po maturze dał sobie rok na przygotowania do egzaminów do Royal Danish Music Academy. W tym czasie  pracował w McDonaldzie. O dziwo, dostał się na upragnioną uczelnię. Przez chwilę studiował też polonistykę, ale szybko zorientował się, że to nie jego klimat. Podczas jednej z imprez wraz z kolegą doszedł do wniosku, że fajnie byłoby mieć własny bar. Jak pomyśleli, tak zrobili. Niestety, Czesław nie miał smykałki do interesów, a za to skłonność do nałogów. Wkrótce długi hazardowe zmusiły go do sprzedaży udziałów w lokalu.

I z powrotem...

W tym czasie Mozil założył też kapelę Tesco Value. Wydali 2 płyty, ale w Danii żadna nie odniosła większego sukcesu. Nad Wisłą grali kilkakrotnie. Wkrótce nieporozumienia w zespole doprowadziły do rozwiązania bandu, a muzyk zaczął występować solo. Po jednym z koncertów Czesława zaczepił Michał Zabłocki i zaproponował mu wykorzystanie wierszy napisanych przez internautów. To był strzał w dziesiątkę! W 2008 roku wyszła płyta Debiut, która okryła się platyną. Dziś Mozil jest w Polsce gwiazdą muzyki alternatywnej. Reedycji doczekały się jego dwie płyty nagrane z Tesco Value. Muzyk nagrał także swoje interpretacje wierszy Miłosza. Jego życiową partnerką jest Anna Cieślak.

Autor: News Girl

Zdjęcia: WBF

Publikacja: 12.04.2013, Aktualizacja:

Zobacz również