szukaj: z Glamki.se.pl
sklep online

DAWID PODSIADŁO: kim jest piosenkarz nominowany do ESKA MUSIC AWARDS?

Dawid Podsiadło będzie walczyć o nagrodę Eska Music Awards. Piosenkarz jest nominowany w dwóch kategoriach. Jak zaczęła się jego muzyczna kariera? Kim jest autor hitu Trójkąty i kwadraty?

Tagi: dawid podsiadło, dawid podsiadło biografia, dawid podsiadło eska music awards, dawid podsiadło piosenki, dawid podsiadło prywatnie, eska music awards, eska music awards nominacje, podsiadło dawid

DAWID PODSIADŁO: kim jest piosenkarz nominowany do ESKA MUSIC AWARDS 2013?

Dawid Podsiadło i Ewelina Lisowska podczas wręczenia nominacji do Eska Music Awards 2013

fot: Jacek Ponder

Dawid Podsiadło powalczy o Eska Music Awards w kategorii Najlepszy Artysta i o nagrodę od eskaGO - Najlepszy Artysta W Sieci. Muzyk urodził się 23 maja 1993 w Dąbrowie Górniczej. Karierę muzyczną zaczął dzięki drugiej edycji X Factor, której był laureatem. W finale programu w wykonał utwór With or Without You z repertuaru U2, a także singel Better Than a Dream Katie Melua w duecie z samą wokalistką.

W maju 2013 roku do sklepów trafił jego debiutancki album Comfort and Happiness. W pierwszym tygodniu po premierze trafił na pierwsze miejsce Oficjalnej Listy Sprzedaży Związku Producentów Audio Video. Produkcją krążka zajął się Bogdan Kondracki, a część tekstów napisała Karolina Kozak.

Dawid Podsiadło śpiewa, komponuje, pisze teksty, gra na puzonie oraz na gitarze i klawiszach. Należy do dwóch zespołów Curly Heads i Reaching For The Sun.

Artysta zdobył uznanie publiczności i krytyków mając zaledwie 20 lat. Przyznaje, że muzyka to najważniejszy element jego życia, ale teraz poświęca się także nauce - studiuje zaocznie anglistykę. Jego marzeniem jest też praca dziennikarza, bo jak mówi fascynuje go radio. Chce też kontynuować zarówno karierę solową jak i ze swoim zespołem. Czy znajdzie na to wszystko czas? – Przecież to wszystko nie będzie się działo jednocześnie. Jestem jeszcze młody, więc wszystko jest możliwe – mówi ze spokojem wokalista.

Debiut Dawida okazał się wielkim sukcesem. Artysta otrzymał dwie nominacje do Eska Music Awards. Czy odbierze statuetki przekonamy się już 3 sierpnia 2013 podczas gali EMA 2013, która tym razem odbędzie się w Szczecinie.

Zobacz: Nelly Furtado główną gwiazdą Eska Music Awards >>

Zobacz teledysk do utworu Trójkąty i Kwadraty:
Autor: ko

Zdjęcia: Jacek Ponder

Publikacja: 19.06.2013, Aktualizacja:

Zobacz również