szukaj: z Glamki.se.pl
sklep online
Dorota Rabczewska - Doda, jedna z najbardziej rozpoznawalnych gwiazd polskiego showbiznesu.

DODA. Czy królowa nadal jest tylko jedna? Sylwetka gwiazdy

Doda czyli Dorota Rabczewska. Mimo że ostatnio jest o niej cicho, możemy się spodziewać jej kolejnego uderzenia. Jak została królową? 
Prowokuje nie przebierając w słowach i nosząc odważne kreacje. Zdążyła się skłócić z połową show-bizu. Mimo to, jej wysokość wciąż zasiada na tronie, a wszyscy – łącznie z jej wrogami – z niecierpliwością czekają, co znowu wymyśli.

Tagi: co powiedziała doda, Doda, doda konflikt, doda u wojewódzkiego, doda w 200 odcinku u wojewódzkiego, Dorota Rabczewska, kim jest doda

DODA. Czy królowa nadal jest tylko jedna? Sylwetka gwiazdy

Doda cały czas wzbudza mnóstwo zainteresowania i nierzadko kontrowersji

fot: WBF

Dorota Rabczewska już w dzieciństwie wiedziała, że sława jest jej pisana w gwiazdach. To, że inni czasem nie podzielali jej opinii, tylko rozgrzewało ją do walki. Gdy trenowała lekkoatletykę, pozostawiała konkurencję daleko w tyle. Była mistrzynią województwa w biegu na 1000 i 600 metrów, w skoku w dal oraz w pchnięciu kulą. Zdobyła też brązowy medal w biegu podczas Mistrzostw Polski. Rywalizację ma w genach. Jej tata reprezentował nasz kraj na Igrzyskach Olimpijskich, zdobywał również mistrzostwo Polski i Europy w podnoszeniu ciężarów. Choć Dorota świetnie radziła sobie w sporcie, bez żalu porzuciła go dla muzyki. Jako nastolatka została jedną z wokalistek Teatru Buffo, ale przedsmak sławy dał jej występ w reality show Bar. Nieprzebierająca w słowach seksowna blondynka na długo zapadła w pamięć publiczności, choć trzeba zaznaczyć, że nie były to najlepsze wspomnienia. Prawdziwą popularność zyskała jednak dopiero jako wokalistka zespołu Virgin. Została wybrana spośród ponad 100 kandydatek. Dzięki burzliwemu związkowi z Radosławem Majdanem, Doda zyskała to, na czym jej zależało. Zainteresowanie prasy. Para została okrzyknięta polskimi Beckhamami. Rabczewska zaczęła pojawiać się na salonach prezentując krzykliwe, będące definicją kiczu kreacje i pomarańczową opaleniznę

Królowa może być tylko jedna!

Gdy w 2007 roku rozpadło się Virgin, Doda była typowana na nową wokalistkę Ich troje. Ona i Wiśniewski jednak nie dogadali się (do tej pory drą ze sobą koty), więc zaczęła karierę solową. W lipcu tego roku ukazał się jej debiutancki krążek Diamond Bitch. Krytycy nie byli zachwyceni, ale publiczność sprawiła, że płyta pokryła się platyną. Pomimo sukcesów muzycznych, to poboczna działalność artystki zaczęła przyciągać coraz większą uwagę. Udzieliła m.in. niesławnego wywiadu, w którym krytykowała słowa biblii. Procesowała się też z chłopakami z Grupy Operacyjnej, którzy nazwali ją blacharą. Sąd oddalił powództwo Dody, uznając, że sama posługując się wulgarnym językiem, obliczonym na wzbudzanie kontrowersji, nie może czuć się urażoną określeniami, jakie pod jej adresem kierowali raperzy. Do historii przeszło też jej rozstanie z Majdanem, gdy wyrzuciła z domu wszystkie jego rzeczy.

Szkoła stylu

Współpraca z Mają Sablewską pomogła Dorocie w zmianie wizerunku. Białe kozaczki trafiły na śmietnik, a piosenkarka zaczęła się pojawiać w rankingach najlepiej ubranych gwiazd. Ich przyjaźń i wspólne projekty skończyły się, gdy Maja wzięła pod swoje skrzydła Marinę Łuczenko. Kolejną zmianą w życiu Rabczewskiej był związek z Nergalem. Znany na świecie muzyk u jej boku sprawił, że publiczność lubiąca mocniejsze granie spojrzała na nią łaskawszym wzrokiem. Niestety, choć Doda wspierała ukochanego w walce z chorobą, zaraz po tym, jak jego stan się poprawił, doszło do rozstania. O szczegółach życia z piosenkarką muzyk napisał w swojej książce. Także jego rzeczy nie przetrwały rozstania: Doda spaliła je na balkonie. Chłopakiem na pocieszenie był dla wokalistki choreograf i tancerz Błażej Szuchowski, jednak, gdy Rabczewska dostrzegła, że chce się wypromować jej kosztem, zerwała z nim, choć chyba nadal są przyjaciółmi. Ostatnio wyszły na jaw sekrety rodzinne Rabczewskich. Okazało się, że piosenkarka ma przyrodnie rodzeństwo. Wokalistka ostro skomentowała doniesienia prasy na temat przyrodniej siostry i murem stanęła za swoim ojcem, który w trakcie małżeństwa zdradził jej mamę.
 Nie ma wątpliwości, że chociaż często oskarża się ją o kopiowanie zachodnich wokalistek, Doda jest jedną z najbarwniejszych postaci polskiej sceny muzycznej i ciągle zaskakuje.

16 kwietnia 2013 roku zobaczymy ją w dwusetnym, jubileuszowym programie swego wroga, Kuby Wojewódzkiego. Już dziś wiadomo, że będzie się działo!

POLECAMY:

Konkurs dla blogerek! Women Bloxing Club - walcz o nagrody w najlepszym stylu!

Autor: News Girl

Zdjęcia: WBF

Publikacja: 15.04.2013, Aktualizacja:

Zobacz również
Doda komentuje wypadek Dariusza K.
Doda komentuje wypadek Dariusza K.

Doda zabrała głos w sprawie tragicznego wypadku spowodowanego przez Dariusza K., który prowadził samochód pod wpływem narkotyków i zabił 63-letnią kobietę na pasach.

Z cyklu Na ściance: DODA NA WOJENNEJ ŚCIEŻCE
Z cyklu Na ściance: DODA NA ...

Niezbadane i kręte są dróżki, po jakich stąpają organizatorzy eventów. Trudno nam, maluczkim, pojąć ich wybory i decyzje, albowiem nie dorastamy im do kostek, a nasze przyciężkawe koncypowanie nie nadąża za podniebnym ...