szukaj: z Glamki.se.pl
sklep online
Paprocki & Brzozowski - sylwetka projektantów

Dolce & Gabbana polskiej mody! Kim są PAPROCKI & BRZOZOWSKI?

Przez wielu nazywani polskimi Dolce & Gabbana. Od ponad dekady ubierają gwiazdy polskiego showbiznesu. Co sezon prezentują kolekcje, które zachwycają nowatorstwem, świeżym spojrzeniem na modę, nieskazitelną elegancją. Poznajcie Marcina Paprockiego i Mariusza Brzozowskiego!

Tagi: paprocki & brzozowski, paprocki & brzozowski bio, paprocki & brzozowski kim są, paprocki & brzozowski kolekcja, paprocki & brzozowski pokaz, paprocki & brzozowski wywiad, sylwetka projektantów

Paprocki & Brzozowski

Paprocki & Brzozowski

fot: EB

Należą do czołówki polskiej mody. Co sezon tworzą kolekcje, które zachwycają swoim nowatorstwem i nietuzinkowym spojrzeniem na materiał. Paprocki & Brzozowski przygodę z projektowaniem zaczynali na studiach. Po ukończeniu łódzkiego ASP postanowili sprawdzić swoje siły razem, tworząc markę Paprocki & Brzozowski. W 2003 roku zadebiutowali z pierwszą kolekcją w Warszawie. Sukces nie kazał długo na siebie czekać. Zaczęły się sypać propozycje i zamówienia, a już w następnym 2004 roku magazyn Elle okrzyknął duet mianem Projektantów Roku.

Jak przyznają styliści, kolekcje Paprocki & Brzozowski mają element seksownego glamouru Versace, elegancję Prady oraz uniwersalność Proenza Schouler. Ich ubranie chętnie zakładają gwiazdy polskiego showbiznesu - Patricia Kazadi, Edyta Herbuś, Doda czy Dorota Gardias.

Od niedawna duet projektuje także ubrania dla mężczyzn.

Lookbook Paprocki & Brzozowski na wiosnę 2013

Autor: EB

Zdjęcia: EB

Publikacja: 11.08.2013, Aktualizacja:

Zobacz również
PAPROCKI & BRZOZOWSKI i ich najnowszy pokaz DALIA. Sprawdź trendy na sezon jesień zima 2013!
PAPROCKI & BRZOZOWSKI i ich najnowszy ...

Duet Paprocki & Brzozowski zaprezentował 21 maja 2013 swoją nową kolekcję na sezon jesień zima 2013. Pokaz mody zatytułowany Dalia przyciągnął do warszawskiej Soho Factory dziesiątki celebrytów, ale to kolekcja projektantów okazała się ...