szukaj: z Glamki.se.pl
sklep online
Najbardziej wpływowi blogerzy Polski w 2012 roku wg Tomka Tumczyka

Tamara Gonzales Perea, Juliett Kuczyńska, Karolina Gliniecka, Jessy Mercedes i inne fashionistki na czele rankingu NAJBARDZIEJ WPŁYWOWYCH BLOGERÓW POLSKI 2012

Maffashion, Charlize Mystery, Jestem Kasia, Raspberry and Red, Macademian Girl i Jemerced - oto blogi modowe, których autorki zostały wyróżnione wysokimi pozycjami w rankingu NAJBARDZIEJ WPŁYWOWI BLOGERZY POLSKI 2012. Ranking oparty na dwutygodniowej analizie ponad 100 blogów przygotował Tomek Tomczyk - twórca bloga Kominek.in, którego czyta miesięcznie prawie 350 tysięcy Polaków.

Tagi: blogerki modowe, charlize mystery, jessica mercedes, jestem kasia, juliett kuczynska, karolina charlize mystery, kominek.in, macademian girl, maff, maff blog, maffashion, najbardziej wpływowi blogerzy 2012, polskie blogerki, tamara blog

Tamara Gonzales Perea, Juliett Kuczyńska, Karolina Gliniecka, Jessy Mercedes i inne fashionistki na czele rankingu NAJBARDZIEJ WPŁYWOWYCH BLOGERÓW POLSKI 2012

fot: www.charlize-mystery.blogspot.com, www.jemerced.com, www.jestemkasia.com, www.macademiangirl.blogspot.com, www.madamejulietta.blogspot.com, www.raspberryandred.blogspot.com

Ranking Najbardziej wpływowi blogerzy Polski przygotowywany jest przez Tomka Tomczyka od 2009 roku. Autor jednego z najbardziej liczących się opiniotwórczych blogów podzielił najlepszych polskich blogerów w dziesiątki: złote, srebrne i brązowe.

W złotej dziesiątce, opisywanej słowami: najwięcej zarabiają, są najczęściej cytowanymi i linkowanymi autorami, wzbudzają kontrowersje, bardzo często skrajne oceny – od uwielbienia po nienawiść (...) faktycznie kreują opinie, kształtują światopogląd, znalazła się tylko jedna blogerka modowa - Tamara Gonzalez Perea, prowadząca bloga Macademian Girl.

Autor bloga Kominek.in uzasadnił swoją decyzję następująco: Rządzi i dzieli w modowej blogosferze. Pojawiła się znikąd, a jest wszędzie. Zwyciężyła w rankingu Press na najlepszego bloga o modzie, przoduje w innych rankingach, jest stałym bywalcem wszystkich mediów z telewizją na czele. Ten rok należał do Tamary. Jej stylizacje są tyleż oryginalne, co piękne i inspirujące.

W srebrnej dziesiątce królowały już wszystkie inne znane i uwielbiane przez nas fashionistki:

Karolina Gliniecka tworząca blog Charlize Mystery - za inspirację dla czytelników i celebrytów, którzy nie kryją fascynacji jej stylem. Rozsądnie dobiera reklamodawców, budując wizerunek blogerki z klasą - pisze o Karolinie Tomczyk.

Katarzyna Gorol z bloga Jestem Kasia - za powalający debiut blogerki, która pojawiając się znikąd przemierzyła świat od Berlina przez Mediolan po Los Angeles, wygrywając wszelkie modowe konkursy.

Jessica Mercedes Kirschner prowadząca bloga JemercedNieco kontrowersyjna, czasami aż nazbyt dosadna, ale i czytelnicy, i firmy garną do niej, bo od lat jest jedną z ikon polskiej blogosfery modowej i dodaje jej smaku, jakiego próżno szukać u jej znacznie mniej wyrazistych „konkurentek”.

Julia Kuczyńska tworząca blog Maffashion - za miłość mediów, czytelników, ciekawego bloga oraz... głowę do interesów.

Weronika Załazińska z bloga Raspberry and Red - za wyróżnienie brytyjskiej edycji Elle, współpracę ze znaczącymi markami, tysiące czytelników, wiek i... wdzięk :)

Tomek Tomczyk, twórca rankingu, zaznaczył, że umieszczeni w srebrnej dziesiątce blogerzy nie byli wyraźnie słabsi od tych z pierwszej dziesiątki, jednak wszyscy skupiali się tylko i wyłącznie na tej jednej dziedzinie, co bynajmniej nie jest wadą.

Autor: monroe

Zdjęcia: www.charlize-mystery.blogspot.com www.madamejulietta.blogspot.com www.macademiangirl.blogspot.com www.raspberryandred.blogspot.com www.jestemkasia.com www.jemerced.com

Publikacja: 21.01.2013, Aktualizacja:

Zobacz również