szukaj: z Glamki.se.pl
sklep online

Gwiazdy dołączają do poszukiwań nigeryjskich nastolatek. TY TEŻ MOŻESZ POMÓC

Coraz więcej gwiazd dołącza do poszukiwań 300 nigeryjskich nastolatek, które zostały porwane z ich domów kilka tygodni temu. Media społecznościowe nie pozostały obojętne. Wirującą w Social Mediach kampanię #BringBackOurGirls wsparła już Cara Delevingne, Miechelle Obama, Hillary Clinton czy Lena Dunham. Ty też możesz pomóc! Sprawdź, jak to zrobić!

Tagi: bring back our girls, cara delevigne, nigeria porwane nastolatki, twitter kampania

BringBackOurGirls - kampania w social media

BringBackOurGirls - kampania w social media fot. Instagram

fot: EB

15 kwietnia ponad 300 nigeryjskich nastoletnich dziewczyn obudziło się w środku nocy od strzału pistoleta. Uczennice jednej z lokalnych szkół zostały porwane przez islamskich terrorystów, którzy - jak poinformowali w swoim oświadczeniu - zamierzają sprzedać je do niewoli w krajach arabskich. Najmłodsza z porwanych dziewczyn miała zaledwie 10 lat.

Przyczyna niezadowolenia ekstremistów? Dostęp kobiet do edukacji. W skierowanym do świata wideo lider terrorystów Abubakar Shekau zachęcił kobiety do porzucenia "niegodziwych praktyk narzuconych przez Zachód". Dziewczyny, zostawcie zachodnią edukację i wychodźcie za mąż - grzmiał Shekau.

Wiadomość o porwaniu 300 nigeryjskich uczennic zelektryzowała opinię publiczną. Media społecznościowe nie mogły pozostać obojętne. W ciągu zaledwie kilku godzin na Facebooku, Twitterze i Instagramie pojawiły się tysiące postów, wspierających poszukiwania niewinnych ofiar. Do kampanii #BringBackOurGirls dołączyła już Cara Delevingne, Miechelle Obama, Hillary Clinton i amerykańska reżyserka Lena Dunham.

BringBackOurGirls - kampania w social media fot. Instagram

Działania w social mediach mają za zadanie nie tylko zwiększenie świadomości globalnych obywateli (czyli wszystkich użytkowników mediów społecznościowych) na temat terrorystycznych działań w Nigerii, ale także jest próbą zaangażowania do pomocy rządów zachodnich państw.

Jak możesz wesprzeć akcję? Wystarczy polubić stronę  #BringBackOurGirls na Facebooku oraz udostępnić informację o kampanii na swoim profilu w social media. Nie bądźmy obojętni! Pomóżmy w poszukiwaniach 300 niewinnych ofiar. Glamki.pl już dołączyły do akcji!

Zdjęcia: EB

Publikacja: 11.05.2014, Aktualizacja:

Zobacz również
MODA WIOSNA 2014: Cara Delevigne w nowej kampanii DKNY!
MODA WIOSNA 2014: Cara Delevigne w ...

Cara Delevigne powraca do kampanii DKNY! Po zastąpieniu jej przez Ritę Orę i pogłoskach o odsunięciu Cary od kontraktu z domem mody, modelka powraca, by znowu pozować na dachu żółtej taksówki. Zobacz ...