szukaj: z Glamki.se.pl
sklep online

Gwiazdy potępiają terroryzm: Akcja Bring back our girls trwa!

Bring back our girls to akcja sprzeciwu wobec porwania 276 dziewczynek przez nigeryjskich terrorystów. Kolejne gwiazdy wstawiają swoje zdjęcia z kartką i napisem #bringbackourgirls, a kontrowersje narastają. Irina Shayk topless, Michelle Obama, której mąż według wielu też nie jest niewinny - gwiazdy same stają się przedmiotem ataków krytyków!

Tagi: bring back our girls, cara delevingne, emma watson, irina shayk

Gwiazdy potępiają terroryzm: Akcja Bring back our girls trwa!

Dlaczego gwiazdy fotografują się z kartką papieru, na której widnieje napis Bring back our girls? To akcja sprzeciwu wobec nigeryjskich ekstremistów, którzy w kwietniu porwali 276 dziewczynek. Ich jedyną winą było to, że chciały uczyć się i chodzić do szkoły, co zdaniem islamistów jest niezgodne z powołaniem kobiet. Trudno dziwić się oburzeniu świata - akcja zdjęć z kartką rozprzestrzeniła się szybko na Instagramie, a kolejne aktorki, modelki czy znane osoby świata polityki i muzyki szybko do niej dołączyły.

Im dłużej trwają negocjacje z porywaczami, tym więcej gwiazd wstawia wpis z tagiem #bringbackourgirls. Poza zwykłymi, prostymi zdjęciami pojawiają się też dość kontrowersyjne.

Irina Shayk (partnerka Christiano Ronaldo) zamieściła zdjęcie topless, na którym kartką zasłania nagi biust. Na modelkę posypały się gromy - walka z islamskimi terrorystami przy pomocy seksownego ciała to dolewanie oliwy do ognia. Na ataki naraziła się też Michelle Obama. W odpowiedzi na jej zdjęcie ze znaną już kartką pojawiły się podobne fotografie, tyle, że z napisem Twój mąż zabił więcej niewinnych dziewczynek.

Nie obyło się też bez żartów. W sieci, od kilku dni krąży spreparowane zdjęcie Jay'a Z z kartką z napisem: Bring back our girls & take Solange (oddajcie nasze dziewczynki i weźcie Solange). Dowcip nawiązuje oczywiście do słynnej już awantury w windzie.

Myślicie, że taka akcja to dobry pomysł na walkę z terroryzmem?

poprzedni
nastepny
Gwiazdy potępiają terroryzm: Akcja Bring back our girls trwa!
Pokaz slajdów wyłączony 5s 10s 15s

Autor: J.M.

Publikacja: 16.05.2014, Aktualizacja:

Zobacz również
Piankowe wybawienie na letnie upały – serum Bioxsine
Piankowe wybawienie na letnie upały – ...

Latem nasze włosy wystawione zostają na ciężką próbę. Z jednej strony upał i wzmożone promieniowanie UV, które może parzyć cebulki naszych włosów. Z drugiej strony często narastający w tym okresie problem ich ...

Mgiełka do włosów Sun Balance
Mgiełka do włosów Sun Balance

Wakacje, morze, wiatr we włosach – jest nam cudownie ale… co z naszymi kosmykami? Niestety nasze włosy nie kochają słońca tak samo jak my. Promieniowanie UV niszczy zawartą w nich melaninę powodując odbarwienia ...

Tutti Frutti Papaja & Tamarillo czyli tropiki Południowej Ameryki
Tutti Frutti Papaja & Tamarillo czyli ...

Niebiańska słodycz papaji połączona z beztroską tamarillo to argentyńsko-meksykańska propozycja Tutti Frutti na podróż do Ameryki Południowej w zaciszu własnej łazienki.  Na egzotyczne wakacje w wersji instant będziemy mogli wybrać się także ...