szukaj: z Glamki.se.pl
sklep online

Honorata Skarbek choruje na przewlekłą białaczkę szpikową!

Honorata Skarbek ma raka. Teraz wyjawiła więcej szczegółów na temat swojej choroby. Wokalistka i blogerka przyznała, że zdiagnozowano u niej przewlekłą białaczkę szpikową! Honey boi się śmierci.

Tagi: Honey, Honorata Skarbek, Honorata Skarbek ma raka, rak

Honey Honorata Skarbek

Kilka dni temu Honorata Skarbek napisała na swoim blogu, że od lat choruje na nowotwór. Zdradziła, że cały czas bierze leki, które mają powstrzymać rozwój komórek rakowych.

Teraz Honey postanowiła napisać nieco więcej na temat swojej choroby w obawie przed spekulacjami i szerzeniem nieprawdziwych informacji.

Przeczytaj więcej o Honey!

W wieku 14 lat zdiagnozowano u mnie przewlekłą białaczkę szpikową. Przeszłam bolesne pobieranie szpiku z kości ogonowej, robionej bez znieczulenia i z pełną świadomością. Przeszywający ból grubej igły, która przekłuwała mnie na wylot, zapamiętam do końca życia. Miałam złe wyniki, a w planach był przeszczep szpiku kostnego, do którego musiałam się przygotować (...) Pewnego dnia mama powiedziała mi, że musimy kupić perukę, ponieważ z powodu chemioterapii, która miałaby mnie przygotować do przeszczepu, wypadną mi włosy. To był dla mnie straszny cios, ale w końcu się z tym pogodziłam. Zawsze byłam silna. Na szczęście nie musiałam jej nigdy ubrać. Niestety nie można było znaleźć dla mnie dawcy szpiku, szukaliśmy we wszystkich możliwych bankach szpiku, zgłaszali się przeróżni chętni, ale wciąż nie było dla mnie kogoś, kogo szpik zgadzałby się z moim, na odpowiednią ilość procent, pozwalające na przeprowadzenie przeszczepu szpiku kostnego - napisała gwiazda.

W końcu Honey zaczęła brać leki, które wprowadziły jej organizm w stan remisji. Poprawiły się jej wyniki i okazało się, że przeszczep szpiku nie jest już potrzebny. Gwiazda zaczęła chodzić do szkoły i wróciła do normalnego życia. Obecnie robi badania krwi co 2 miesiące i wszystko jest w porządku.

Nie udzielę na ten temat żadnego wywiadu, nie pojawię się w żadnym programie . Nie zrobię z tego pożywki dla ludzi. Nie chcę współczucia czy litości. Życzcie mi tylko zdrowia, bo jest w życiu najważniejsze - napisała Honey.

Gwiazda przyznała też, że boi się śmierci, ale stara się o tym nie myśleć.

Trzymamy kciuki za Honoratę i życzymy jej dużo zdrowia!

Autor: Kinga

Publikacja: 07.03.2014, Aktualizacja:

Zobacz również
Piankowe wybawienie na letnie upały – serum Bioxsine
Piankowe wybawienie na letnie upały – ...

Latem nasze włosy wystawione zostają na ciężką próbę. Z jednej strony upał i wzmożone promieniowanie UV, które może parzyć cebulki naszych włosów. Z drugiej strony często narastający w tym okresie problem ich ...

Mgiełka do włosów Sun Balance
Mgiełka do włosów Sun Balance

Wakacje, morze, wiatr we włosach – jest nam cudownie ale… co z naszymi kosmykami? Niestety nasze włosy nie kochają słońca tak samo jak my. Promieniowanie UV niszczy zawartą w nich melaninę powodując odbarwienia ...

Tutti Frutti Papaja & Tamarillo czyli tropiki Południowej Ameryki
Tutti Frutti Papaja & Tamarillo czyli ...

Niebiańska słodycz papaji połączona z beztroską tamarillo to argentyńsko-meksykańska propozycja Tutti Frutti na podróż do Ameryki Południowej w zaciszu własnej łazienki.  Na egzotyczne wakacje w wersji instant będziemy mogli wybrać się także ...