szukaj: z Glamki.se.pl
sklep online

Ile Kamil Stoch zarobił w Soczi?

Kamil Stoch zdobył złoty medal na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich w Soczi. Dzięki temu stał się bohaterem narodowym, przeszedł do historii i... powiększył swój majątek. Ile już zarobił Kamil Stoch i ile jeszcze zarobi?

Tagi: kamil stoch, kamil stoch ile zarobił, kamil stoch mistrz olimpijski

Kamil Stoch może stracić medal?

fot: www.kamilstoch.com.pl

Kamil Stoch przeszedł już do historii dzięki temu, co pokazał drugiego dnia Igrzysk Olimpijskich w Soczi. Kamil Stoch oddał fenomenalny skok, który doprowadził go do pierwszego miejsca. Polski skoczek zdobył złoty medal, który jest trzecim w historii polskich sportów zimowych.

Przeczytaj więcej o Kamilu Stochu!

Oczywiście za złotym medalem idzie nie tylko sława czy chwała, ale także ogromne pieniądze. Co prawda, według serwisu Wyborcza.pl, Kamil Stoch zarobi mniej niż Justyna Kowalczyk w Vancouver 4 lata temu.

Wtedy Justyna Kowalczyk zarobiła aż 740 tys. złotych (zdobyła złoto, srebro i brąz). Wyborcza.pl informuje, że przed rozpoczęciem igrzysk PKOI ogłosił, że wypłaci 120 tys. zł netto za każdy złoty medal (za srebrny - 80 tys. zł netto, a za brązowy - 50 tys. zł). Do tego Ministerstwo Sportu wypłaci 32 tys. zł za złoty medal. Nie wiadomo za to, ile wyniesie premiera z Polskiego Związku Narciarskiego.

Wyborcza.pl wyceniła również sam złoty medal, który zawiera 535 gramów srebra i 6 gramów złota. Wartość kruszcu o wartości prawie 2 tys. zł - czytamy w serwisie.

Autor: Kinga

Zdjęcia: www.kamilstoch.com.pl

Publikacja: 10.02.2014, Aktualizacja:

Zobacz również
Kamil Stoch marzył o medalu olimpijskim, gdy miał 12 lat!
Kamil Stoch marzył o medalu olimpijskim, ...

Kamil Stoch już jako 12-letni chłopiec marzył o medalu olimpijskim! Dzięki ciężkiej pracy jego marzenie się spełniło! Kamil Stoch oddał fenomenalny skok i zdobył złoty medal igrzysk w Soczi w konkursie na ...