szukaj: z Glamki.se.pl
sklep online
Kim jest Steve McCurry? Autor kontrowersyjnego kalendarza Pirelli 2013

KALENDARZ PIRELLI 2013: Kim jest Steve McCurry, autor zdjęć do kalendarza Pirelli 2013?

Kalendarz Pirelli 2013 jest wyjątkowy, tak samo jak jego autor Steve McCurry. W kalendarzu Pirelli 2013 nie pojawiły się jak zwykle roznegliżowane modelki na tle egotycznych krajobrazów. Autor zdjęć, Steve McCurry bohaterem kalendarza Pirelli 2013 uczynił Rio de Janeiro. Dlaczego? Wszystko stanie się oczywiste, jeśli dowiesz się kim jest Steve McCurry...

Tagi: firma Pirelli, kalendarz 2013, kalendarz Pirelli, kalendarz pirelli 2013, kalendarz Pirelli-wikipedia, modelki nago, nagie modelki, pirelli, pomysł na, POMYSŁ NA KALENDARZ, pomysł na prezent, STEVE MCCURRY, STEVE MCCURRY fotografie, STEVE MCCURRY reporter wojenny

KALENDARZ PIRELLI 2013: Kim jest Steve McCurry, autor zdjęć do kalendarza Pirelli 2013?

Steve McCurry jest autor KALENDARZA PIRELLI 2013 oraz zdjęcia słynnej afgańskiej dziewczynki

fot: BULLS

Steve McCurry, autor zdjęć do KALENDARZA PIRELLI 2013 jest jednym z najsłynniejszych fotografów wojennych. McCurry urodził się 23 kwietnia 1950 roku w Filadelfii w USA. Swoją zawodową karierę rozpoczął w Afganistanie, podczas wojny z ZSRR. Dużo ryzykował, gdyż zrobione przez siebie zdjęcia musiał ukrywać. Zazwyczaj w specjalnie uszytych ubraniach. Jego trud został jednak doceniony: fotograf otrzymał wiele prestiżowych nagród za relacje z najniebezpieczniejszych regionów globu.

Pamiętasz jedno z najbardziej poruszających zdjęć wszech czasów, które przedstawia młodziutką Afgankę o pięknych, ale smutnych oczach? Zostało ono zrobione właśnie przez Steva McCurry'ego w obozie dla uchodźców w Nasir Bagh. Gdy pojawiło się dokładnie 27 lat temu, w 1985 roku na okładce magazynu National Geographic cały świat oniemiał z zachwytu. Autor zdjęcia stał się z dnia na dzień guru fotografów.

Fotograf na co dzień mieszka w Nowym Jorku, ale często prowadzi kursy fotograficzne na terenie Azji. To jego ulubione rejony świata. Tam czuje się u siebie, jak sam mawia. Steve jest cudownie nieobliczalny, o czym może świadczyć jego zaangażowanie w projekt kalendarza Pirelli 2013. Całe zawodowe życie poświęcił fotografowaniu konfliktów zbrojnych, a nagle zajął się projektem z pogranicza mody i show-biznesu. Postanowił jednak nadać kalendarzowi oryginalny charakter. Edycja, której on jest autorem jest absolutnie wyjątkowa.

Edycja kalendarza Pirelli 2013 nie przedstawia roznegliżowanych piękności, tylko kompletnie ubrane kobiety, których znakiem firmowym jest to, iż są zaangażowane w projekty charytatywne. Piękno modeli spadło na drugie miejsce. Ważniejsze okazało się życie codzienne w Brazylii.

McCurry podkreślał, że nie chciał pokazywać kobiet jako przedmiotów pożądania: zależało mu, by nie epatować nagością. Czy zaszokował wielbicieli kalendarza Pirelli? Z pewnością tak, jednak nie zdziwilibyśmy się, gdyby edycja 2013 stała się najbardziej pożądaną w historii. Bo łamanie schematów popłaca. Już zresztą słychać głosy, że wydanie z 2013 roku jest na razie najciekawszą edycją. A dodać należy, że kalendarz ukazuje się na rynku już od 40. lat.

Autor: Miss Q

Zdjęcia: BULLS

Publikacja: 02.12.2012, Aktualizacja:

Zobacz również