szukaj: z Glamki.se.pl
sklep online
Jak w KALENDARZU PIRELLI 2013 zostało pokazane Rio de Janeiro?

KALENDARZ PIRELLI 2013: Piękne Rio de Janeiro sfotografowane przez Steve'a McCurrie'go

Głównym bohaterem KALENDARZA PIRELLI 2013 jest Rio de Janeiro. Autor zdjęć Steve McCurry modelki zepchnął na drugi plan. To Rio de Janeiro nadaje ton temu najbardziej pożądanemu na świecie kalendarzowi. Cóż takiego zobaczył w nim autor zdjęć do KALENDARZA PIRELLI 2013?

Tagi: kalendarz 2013, kalendarz Pirelli, kalendarz pirelli 2013, kalendarz Pirelli-wikipedia, pirelli, plaże copacabana, pomysł na prezent, Rio de Janeiro w Kalendarz Pirelli 2013, STEVE MCCURRY, STEVE MCCURRY fotografie, steve mccurry kandarz pirelli 2013

KALENDARZ PIRELLI 2013: Piękne Rio de Janeiro sfotografowane przez Steve'a McCurrie'go

Rio de Janeiro gra w KALENDARZU PIRELLI 2013 główną rolę

fot: Materiały Prasowe

W KALENDARZU PIRELLI 2013 nie obejrzysz rajskich plaż ani malowniczych gór czy wodospadów. Steve McCurry, jeden z najsłynniejszych fotografów wojennych świata postawił właśnie na plenery znajdujące się w Rio de Janeiro.

W maju 2012 zaprosił tam na sesję zdjęciową znane i piękne panie, związane z działalnością charytatywną. Modelki McCurry'ego nie pokazują nagich piersi. Pozują kompletnie ubrane, wręcz zasłonięte. Skromne pozy mają zaznaczać ich zaangażowanie w projekty charytatywne. Czy spodziewalibyście się, że zjawiskowa Adriana Lima pracuje jako wolontariuszka w sierocińcu w Brazylii? Jej obecność w KALENDARZU PIRELLI 2013 nie jest przypadkowa, ani spowodowana wyłącznie jej urodą.

Rio de Janeiro to miejsce szczególne. Jest miastem wielu kontrastów, ale świat kojarzy je przede wszystkim z wielką figurą Chrystusa, królującą nad metropolią. Oszałamiające bogactwo dzielnic biznesowych miesza się tu ze skrajną nędzą dzielnic zwanych favelas. Fawele to ognisko wszelkiego zła: tu lęgnie się przestępczość, a biedę dziedziczy się z pokolenia na pokolenie. Sklecone z dykty i szmat domki kryją ciemne sprawy i nie zachęcają do odwiedzin.Trudno uwierzyć, że zaledwie kilka kilometrów dalej ciągną się zjawiskowe plaże Copacabana i Ipanema, sławione jako miejsca wypoczynku bogatych mieszkańców tej ponad 5-milionowej metropolii.

Na plaży Copacabana ma miejsce wiele spektakularnych imprez kulturalnych, swoje koncerty grali tu między innymi Rolling Stonesi i Lenny Kravitz. Rio de Janeiro słynie także z corocznego karnawału, podczas którego swoje umiejętności taneczne prezentują oszałamiającej urody tancerki samby. Sambodrony z wirującymi seksownymi kobietami suną ulicami miasta i są jego prawdziwą wizytówką. Może właśnie ta pulsująca niejednoznaczność oczarowała słynnego fotografa? Z pewnością jest coś na rzeczy, skoro zdecydował się zrobić zdjęcia pięknym kobietom na tle odrapanych murów i wiekowych kamienic, które już na pierwszy rzut oka wymagają natychmiastowego remontu. Wiele wskazuje na to, że KALENDARZ PIRELLI 2013 będzie najbardziej znaną edycją kalendarza, który jest wydawany już od 40. lat.

Autor: Miss Q

Zdjęcia: Materiały Prasowe

Publikacja: 02.12.2012, Aktualizacja:

Zobacz również
KALENDARZ PIRELLI 2013: Adriana Lima, modelka, która pozowała w zaawansowanej ciąży!
KALENDARZ PIRELLI 2013: Adriana Lima, modelka, ...

Największym wyróżnieniem dla modelki jest wystąpienie w kalendarzu Pirelli. W KALENDARZU PIRELLI 2013 najwięcej zainteresowania wzbudziła Adriana Lima. Pozowała będąc w zaawansowanej ciąży. Autor zdjęć do KALENDARZA PIRELII 2013 Steve McCurry przyznaje ...