szukaj: z Glamki.se.pl
sklep online
Poznaj bliżej Kamila Bednarka

KAMIL BEDNAREK: polski król reggae! SYLWETKA GWIAZDY

Kamil Bednarek strzeże swojej prywatności. Nie opowiada o swoim życiu w kolorowej prasie, nie zabiega o sympatię fanów, a mimo to jego płyty sprzedają się jak świeże bułeczki… Kamil Bednarek to gość, który ma w nosie sławę. Interesuje go tylko muzyka

Tagi: bednarek kamil, biografia kamila bednarka, i kamil bednarek, Kamil Bednarek, kamil bednarek historia, kamil bednarek i, kim jest kamil bednarek, tekst kamil bednarek

KAMIL BEDNAREK: polski król reggae! SYLWETKA GWIAZDY

Kamil Bednarek rozkochał Polaków na nowo w muzyce reggae!

fot: Facebook

Muzykę ma w genach!

W rodzinnym domu Bednarków w Lipkach muzyka zawsze zajmowała ważne miejsce. Kamil Bednarek zanim zakochał się w reggae, słuchał jazzu i hip-hopu. Przyznaje tez, że do dziś podobają mu się tajże popowe kawałki. Kamil jest najstarszym z trójki rodzeństwa (jego siostrę mieliśmy okazję poznać, gdy występowała w jego drużynie podczas Bitwy na głosy).

Sukces w rytmie reggae

Nie wszyscy wiedzą, że jeszcze przed występem w Mam Talent Kamil miał już sporą grupę fanów. Wraz ze swoim bandem StarGuardMuffin już dwa lata przed startem w programie sprawiał, że nawet w szare ponure dni, słuchacze czuli się jak na słonecznej Jamajce! Chłopaki praktycznie od razu zostali dostrzeżeni. Zadebiutowali jako support East West Rockers, udało im się także zdobyć pierwsze miejsca na Rock Reggae Festival w Brzeszczach, Grand Prix festiwalu Fama w Świnoujściu oraz nagrodę specjalną festiwalu Reggae na Piaskach w Ostrowie Wielkopolskim. Rok później ukazał się debiutancki mini album formacji Ziemia Obiecana. Zespół wydał go za własne pieniądze. Krążek przeszedł bez większego echa. Szybko się okazało, że  aby przebić się do szerszej publiczności, nadal trzeba pokazać się w telewizji...

Odkrycie talent show?

Bednarek w 2010 roku zgłosił się do show TVN, Mam talent. Na castingu zaprezentował piosenkę I z repertuaru Kurta Nilsena i... wszystkim spadły buty! Już po pierwszym występie Kamila, w necie zawrzało. Nudnawy program w końcu nabrał rumieńców! Muzyk gładko przechodził przez kolejne etapy. Jego wielkim fanem został sam Kuba Wojewódzki, który kibicował mu do samego końca i namawiał go, by zrezygnował z wybranej przez Bednarka szkoły oficerskiej. W finale piosenkarz zaśpiewał piosenkę bliską swemu sercu, Is This Love Boba Marleya. Ostatecznie zajął drugie miejsce, ale szybko okazało się, kto jest prawdziwym zwycięzcą programu!

Nie wygrał tylko dla siebie!

Choć po programie namawiano go na wydanie solowej płyty, Kamil nie zamierzał wkręcać się do show-bizu na własną rękę. Pamiętał, po co wystartował: chodziło przecież o zespół! Natychmiast i bez żalu  porzucił za to plany dołączenia do armii. W listopadzie chłopaki weszli do studia i nagrali płytę Szanuj, która już miesiąc później pokryła się złotem, a w styczniu zyskała status podwójnej platyny. Łączna sprzedaż przekroczyła 75 tys. egzemplarzy, przez co Szanuj stało się najlepiej sprzedawaną polską płytą reggae w historii!

W ojczyźnie Marleya

Po tym jak Bednarek i spółka rozbili bank, okazało się, że mogą spełnić swoje marzenie i nad materiałem na kolejny krążek pracować w legendarnym studio Boba Marleya, Tuff Gong w Kingston! Zatytułowali ją po prostu  Jamaican Trip. Oprócz 6 wyjątkowych utworów znalazły się na niej także film z podróży i 2 teledyski. Muzycy w tym samym roku wystąpil,i także na XLVIII Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu. Ku zaskoczeniu publiczności,  zaprezentowali piosenkę Marka Grechuty Dni, których nie znamy.

Coraz większa gwiazda

Gdy jesienią 2011 roku Kamil przechodził operację polipa, pisały już o tym wszystkie serwisy plotkarskie. Pomimo tego, że nadal występował jako wokalista SGM publiczność znała głównie jego nazwisko. W 2012 roku już solo poprowadził swoją drużynę w Bitwie na głosy do zwycięstwa. Nagrodę przeznaczył na Fundację Rozwój, wspierającą młode talenty na terenie miasta Brzeg. W międzyczasie SGM zawiesił działalność, a Kamil nagrał płytę już jako Bednarek.

Charytatywnie i pierwsza wpadka

Kamil jest znany z tego, że angażuje się w działalność charytatywną. Nie jest trudno namówić go na występ w szczytnym celu. Podczas finału WOŚP w 2013 roku zagrał nie jeden, a dwa darmowe koncerty. Oddał też na licytację swoją złotą płytę. W tym samym roku o unikającym rozgłosu muzyku zrobiło się głośno za sprawą wypadku samochodowego. Nikt nie ucierpiał, a u Kamila skończyło się na kilku siniakach, ale ujawniono, że prawo jazy artysty straciło ważność. Pomimo oburzenia serwisów plotkarskich, fani piosenkarza podeszli do tego newsa z dystansem. A Bednarek? Cóż, w końcu odebrał swoje pierwsze szlify w roli celebryty, którym nigdy nie chciał zostać...

Autor: News Girl

Zdjęcia: Facebook

Publikacja: 31.03.2013, Aktualizacja:

Zobacz również
KAMIL BEDNAREK z nowym TELEDYSKIEM! Jest już obrazek do piosenki Cisza ZOBACZ VIDEO
KAMIL BEDNAREK z nowym TELEDYSKIEM! Jest ...

Kamil Bednarek szybko dochodzi do zdrowia po niedawnym wypadku samochodowym. Artysta dołączył już do swego zespołu i koncertuje, a przy okazji prezentuje najnowszy teledysk do piosenki Cisza. Zobacz nowy klip Kamila Bednarka!