szukaj: z Glamki.se.pl
sklep online
Jak zrobić karierę w modelingu?

Kariera z przypadku: Niesamowite historie sukcesu słynnych topmodelek

Kto powiedział, że w świecie mody odpowiednie kontakty decydują o wszystkim? Kate Moss, Naomi Campbell, Natalia Vodianova, Cara Delevingne, Gisele Bündchen - historie tych modelek są najlepszym przykładem na to, że zwykły przypadek może być początkiem wielkiej kariery na wybiegu. Zobaczcie jak zaczynały karierę słynne topmodelki.

Tagi: agyness deyn, gisele bundchen, jak zostać modelką, kariera modelki, kate moss, modelki

modelki

fot: Materiały Prasowe

Znane na całym świecie, uwielbiane przez miliony. Ich grafik rozpisany jest co najmniej na pół roku do przodu, a pensje wyliczane są w sześciocyfrowych kwotach. Mają za sobą dziesiątki jeśli nie setki okładek, a ilość pokazów, w których wzięły udział już zbliża się do magicznego tysiąca. Jak zrobić prawdziwą karierę topmodelki i wspiąć się na szczyt? O dziwo niewiele, bo w modelingu, jak chyba w żadnej innej branży, najwięcej zależy od szczęścia i zbiegu okoliczności. Biografie wielu słynnych modelek zaczynają się bardzo niepozornie, czasami nawet niesamowicie.

Natalia Vodianova

Weźmy chociażby historię Rosjanki Natalii Vodianovej, która zanim zrobiła wielką karierę na wybiegach, sprzedawała owoce i warzywa na podmiejskim targu w Gorkim. Była nieśmiałą dziewczyną z rosyjskiej prowincji. Pochodziła z ubogiej rodziny, wychowywała ją tylko matka, a młodsza siostra była chora na porażenie mózgowe. W wieku 17-lat Natalia zapisała się do nowo otwartej szkoły modelek. Tam na jednym z castingów wypatrzył ją agent jednej z paryskich agencji mody. Po intensywnej nauce angielskiego, w wieku 17 lat, Natalia opuściła rodzinny kraj i przeniosła się do Paryża, gdzie nawiązała współpracę z agencją Viva. Dalej to już same sukcesy: pokazy, kampanie dla największych domów mody i lukratywne kontakty reklamowe. Po dwóch latach o Natalii Vodianovej słyszał już cały świat.

Natalia Vodianova

Kate Moss

Dzieciństwo przyszłej królowej modelingu nie należało do łatwych. Dorastała w biednej dzielnicy na przedmieściach Londynu, a jej rodzicie rozwiedli się gdy miała 15 lat. Błyskotliwa kariera Kate Moss zaczęła się zupełnie przypadkowo, gdy w 1988 roku na lotnisku JKF w Nowym Jorku (Kate wracała z rodzicami z wakacji na Bahamach) zwróciła na nią uwagę Sara Ducas ze Storm Agency. Agentka zaprosiła 14-letnią Moss na casting. Dwa lata później modelka podpisała swój pierwszy prestiżowy kontrakt z Calvinem Kleinem, dzięki któremu stała się jedną z najbardziej rozchwytywanych dziewczyn w branży.

Kate Moss

Cara Delevingne

Niezwykle popularna w ostatnich latach Cara Delevingne też na początku o modelingu nawet nie marzyła. Ulubienica Karla Lagerfelda planowała ukończenie prestiżowych studiów prawniczych oraz pracę w biznesie rodzinnym. Za namową przyjaciółki Cara wzięła udział w kilku castingach do agencji modelek. Oczywiście została przyjęta. W ciągu zaledwie kilku lat Cara stała się nie tylko jedną z najbardziej rozpoznawalnych twarzy w świecie mody, ale także dołączyła do grona najlepiej zarabiających modelek. Wielkim przełomem w jej karierze był rok 2012. Brytyjka pojawiła się niemalże w każdym prestiżowym pokazie - od Nowego Jorku po Paryż. Wzięła także udział w kampaniach Chanel i Burberry. W 2013 roku brytyjski Vogue uznał Carę za jedną z największych ikon mody młodego pokolenia a podczas British Fashion Awards okrzyknięto ją Modelką Roku 2012.

Cara Delevingne

Gisele Bündchen

Początkowo Gisele Bündchen chciała zostać zawodową siatkarką w barwach brazylijskiej drużyny Sogipa. Do modelingu trafiła przez przypadek w wieku 14 lat, gdy została wypatrzona przez pracownika agencji mody podczas posiłku w McDonaldsie. Wcześniej jednak Gisele, na polecenie matki, uczęszczała wraz z dwiema siostrami na kurs modelingu. W 1994 roku wyjechała do São Paulo aby oceniono ją przez agentów prestiżowej agencji Elite. Następnie dostała się do ogólnokrajowego konkursu Elite Look of the Year, w którym zajęła drugie miejsce. To otworzyło jej drogę do światowej kariery.

Naomi Campbell

Naprawdę nazywa się Kelly Parsons i jest córką kucharki i pracownika budowlanego. Zanim świat usłyszał o niej jako Naomi Campbell, pracowała jako kelnerka w jednej z londyńskich herbaciarni oraz modelka dla lokalnych firm (m.in. dla firmy sprzedającej parkiety). W ten sposób Noami zarabiała na swoje utrzymanie po tym jak wygrała miejsce w prestiżowej szkole aktorskiej London's Italia Conti. Jej rodziców nie było stać na opłatę czesnego za szkołę, kiedy zostało odrzucone jej podanie o stypendium. Jej kariera nabrała tempa gdy zaczęła się pojawiać w reklamach znanych firm, m.in. Lee Jeans oraz chodzić w pokazach mody w Nowym Jorku, Wenecji i Wiedniu. Przełomowy moment nastąpił gdy została następczynią Denise Van Outen, prowadzącej poranny program telewizyjny The Big Breakfast w brytyjskiej telewizji Channel 4. Przedsiębiorcza Naomi szybko wykorzystała swoją szansę i wkrótce stała się jedną z najbardziej rozchwytywanych modelek w branży. W latach 90., wraz z Lindą Evangelistą i Claudią Schiffer, należała do tzw. Wielkiej Trójcy najpopularniejszych i najlepiej zarabiających modelek świata.

Autor: EB

Zdjęcia: Materiały Prasowe

Publikacja: 22.03.2014, Aktualizacja:

Zobacz również
MELANIE GAYDOS: Zawsze chciałam być modelką. Choroba genetyczna to nie przeszkoda
MELANIE GAYDOS: Zawsze chciałam być modelką. ...

Czy choroba genetyczna jest przeszkodą w zrobieniu kariery modelki? Melanie Gaynos udowodniła światu, że nie! 25-letnia Amerykanka z łysawą głową i specyficznymi rysami twarzy z powodzeniem robi karierę przed obiektywem. Czy uda ...