szukaj: z Glamki.se.pl
sklep online

Karl Lagerfeld OSKARŻONY o plagiat przez New Balance

Karl Lagerfeld został oskarżony o plagiat sneakersów marki New Balance! Buty Karla Lagerfelda są niemal identyczne jak sneakersy New Balance.

Tagi: karl lagerfeld, karl lagerfeld oskarżony, new balance

karl lagerfeld, new balance

fot: BULLS, fot. materiały prasowe

Mogłoby się wydawać, że cała branża mody drży i ugina się przed Karlem Lagerfeldem oraz uważa go niemal za boga. Nie da się ukryć, że najsłynniejszy kreator mody może pozwolić sobie na wiele, o ile nie na wszystko. Sam najwyraźniej też tak myślał, gdy tworzył swoje sneakersy z pochyloną literą K na boku. Buty zostały stworzone w ramach jego autorskiej marki, a nie dla domu mody Chanel.

Patrząc na sneakersy Karla Lagerfelda, nie sposób nie zauważyć wyraźnej inspiracji sneakersami New Balance. Ale czy komukolwiek przyszłoby do głowy, że słynny i wszechmocny Karl może popełnić plagiat? Karl Lagerfeld w końcu tylko się bawi modą, co jakiś czas puszcza oko do branży, parafrazuje i kpi.

Przeczytaj więcej na temat Karla Lagerfelda

Jednak marce New Banace nie było do śmiechu i właśnie oskarżyła Karla Lagerfelda o plagiat (co za odwaga!). Pozew trafił już do sądu, a w uzasadnieniu pojawił się zarzut, że projektant powielił charakterystyczną literę na swoim modelu obuwia. Na butach Karla można zobaczyć pochyloną literę K, a na sneakersach New Balance od lat 70. widnieje pochylone N.

Nie pozostaje nam nic innego, jak czekać na wielki proces. Mimo wszystko jesteśmy pewne, że Karl Lagerfeld na nim nie ucierpi.

Autor: Kinga

Zdjęcia: BULLS fot. materiały prasowe

Publikacja: 05.06.2014, Aktualizacja:

Zobacz również
Karl Lagerfeld dla Louis Vuitton?
Karl Lagerfeld dla Louis Vuitton?

Louis Vuitton ponownie zmienia logo. Tym razem projekt znaku rozpoznawczego LV przygotuje sam Karl Lagerfeld, dyrektor kreatywny konkurencyjnego domu mody Chanel. Czyżby paryskie marki zapomniały o odwiecznej rywalizacji?