szukaj: z Glamki.se.pl
sklep online
Popularna prezenterka złożyła pozew w sądzie

KATARZYNA BOSACKA kontra ANNA GUZIK: Sprawa trafiła do sądu!

Katarzyna Bosacka, prowadząca program Wiem Co Jem w TVN Style pozywa polsatowskie Zdrowie Na Widelcu. Te programy nie są podobne, są identyczne - twierdzi Bosacka! Dziennikarka złożyła pozew w sądzie.

Tagi: anna guzik kopiuje Bosacką, Bosacka oskarża Guzik, Bosacka pozew, katarzyna bosacka, katarzyna bosacka pozew sądowy, wiem co jem i co kupuję, zdrowie na widelcu, zdrowie na widelcu anna guzik

KATARZYNA BOSACKA kontra ANNA GUZIK: Sprawa trafiła do sądu!

Katarzyna Bosacka

fot: WBF

Katarzyna Bosacka walczy o swoje prawa w sądzie. Prowadząca i scenarzystka TVN-owskiego Wiem Co Jem twierdzi, że scenariusze obu programów są bliźniaczo wręcz podobne. Dziennikarka złożyła oficjalny pozew w sądzie.

Bosacka przypomina, że w listopadzie 2012 roku ostrzegała Formację TV, producenta programu, że Zdrowie Na Widelcu kopiuje Wiem Co Jem. Wówczas producenci polsatowskiego programu odrzucili zarzuty. Tym razem Katarzyna Bosacka nie odpuściła: - Scenariusze obu programów nie są podobne - są niemal identyczne! - Nie chodzi mi tylko o formułę, ale o język i treści pierwszych kilku odcinków Zdrowia na widelcu. Powtórki dotyczą całych zdań i sformułowań, budowy programu, identycznej treści. Trudno tu mówić tylko o inspiracji - mówiła w rozmowie z Super Expressem.

Dodatkowo Bosacka przytacza szereg argumentów i dowodów na kopiowanie własnego show: - Słodziki wymyślono w laboratorium chemicznym. Sprytne potrafią być nawet 400 razy słodsze niż cukier, dlatego stosuje się je w bardzo małej ilości. Prawie nie zawierają kalorii, więc nie dodają nam kilogramów - przywołuje wypowiedź z jednego z odcinków Zdrowia Na Widelcu i przytacza swoje słowa z programu: - Nie cukier, no to może słodziki? Są nawet 400 razy słodsze, dzięki czemu można je stosować w bardzo małej ilości. Prawie nie zawierają kalorii, więc nie dodają nam kilogramów, nie psują też zębów.

Co na to prowadząca Zdrowie Na Widelcu Anna Guzik? Póki co aktorka milczy i nie komentuje zarzutów drugiej strony, a sprawę - tak jak tego chce Bosacka - rozstrzygnie sąd. Będą przeprosiny?

Autor: mkusy

Zdjęcia: WBF

Publikacja: 04.07.2013, Aktualizacja:

Zobacz również