szukaj: z Glamki.se.pl
sklep online
Kim jest Kate Middleton? Jak uwiodła księcia Williama?

KATE MIDDLETON. KSIĘŻNA CAMBRIGDE, którą pokochała cała Anglia. Kim jest Kate? SYLWETKA GWIAZDY

Kate Middleton, księżna Cambridge uwiodła cała Anglię. Jak się jej to udało? Jest pierwszą królewską żoną z wyższym wykształceniem. Jako pierwsza z "królewskich żon" zamieszkała z księciem Williamem bez ślubu. Czy to właśnie za łamanie tradycji pokochali ją wszyscy? SYLWETKA GWIAZDY

Tagi: historia miłości kate middleton i księcia williama, kate middleton, kate middleton ciąża, kate middleton dziecko, kate middleton książe william, kate middleton-wikipedia, książę William

KATE MIDDLETON. KSIĘŻNA CAMBRIGDE, którą pokochała cała Anglia. Kim jest Kate? SYLWETKA GWIAZDY

Kate Middleton jest ulubienicą Anglików. Zwłaszcza odkąd zaszła w ciążę.

fot: BULLS

Kate urodziła się 9 stycznia 1982 roku
. Katarzyna Elżbieta Mountbatten-Windsor, bo tak brzmi jej pełne panieńskie imię i nazwisko pochodzi z rodziny, w której na równi ceniono ciężką pracę, jak i wykształcenie. Między innymi dlatego księżna Kate jest pierwszą królewską żoną z wyższym wykształceniem. Na jej obecną pozycje w dużej mierze zapracowali także rodzice.

Kto wychował żonę księcia Williama?

Rodzice Catherine, 61-letni Michael, były pilot British Airways, 
i 56-letnia Carole, stewardesa, dorobili się znacznego majątku. Mama Kate założyła firmę wysyłkową Party Pieces sprzedającą zastawy stołowe, akcesoria na przyjęcia i stroje wizytowe. Daleko im jednak do arystokracji. Michael pochodzi z prawniczej rodziny, Carole urodziła się w biednej robotniczej rodzinie z zachodniego Londynu. Kate jest najstarsza z trójki rodzeństwa. Mówi się, że ambicję odziedziczyła po swojej babce, Dorothy, która maczała palce w zaaranżowaniu małżeństwa swojej córki z obiecującym prawnikiem. Carole chciała też odpowiednio ustawić swojej dzieci.

Jak Kate była przygotowywana do odpowiedniego zamążpójścia :)

Middletonowie wysłali Kate, jej siostrę Pippę i brata Jamesa do najlepszych szkół w kraju. W 1995 roku Kate rozpoczęła edukację w Downe House, elitarnej żeńskiej placówce z internatem. Jeden z komentatorów donosi, że nic wtedy nie zapowiadało, przyszłej kariery panny Middleton: Kate nie była wzorową uczennicą, a żeby przetrwać w Downe House, trzeba mieć superstopnie, być supercool i interesować się chłopakami. To hermetyczne środowisko. Była tam bardzo nieszczęśliwa. Jej dawni koledzy wspominają, że była brzydka.

Dlatego choć Carole nie była tym zachwycona, Middletonowie przenieśli córkę do równie elitarnego, ale za to koedukacyjnego, Marlborough College. Przyjaciółka przyszłej księżnej, Jessica Hay wspomina, że chłopcy mieli zwyczaj tworzenia rankingów dziewczyn w skali od 1 do 10. Wyniki zapisywali na serwetkach podczas obiadu. Kate dostała wtedy tylko jeden lub dwa punkty. Z biegiem lat Middleton wyładniała i nabrała pewności siebie. Mimo to kiedy jesienią 2001 roku poznała studenta, który przedstawił się jako William Wales (William Windsor jest księciem Walii) oblała się purpurą i… uciekła. Później jako pierwszoroczni studenci często wpadali na siebie na Uniwersytecie St. Andrews w Szkocji. Zaprzyjaźnili się i… tyle. Williamowi zajęło aż 8 miesięcy, by zobaczyć w Kate kogoś więcej, niż koleżankę. Zauważył w niej piękną kobietę dopiero podczas pokazów mody na uniwersytecie. Kate prezentowała wówczas kreację, słynne dziś skrzyżowanie pajęczyny z bikini. I tutaj powinna zacząć się bajka, ale zaczęło się… czekanie.

Cała Anglia czekała na zaręczyny Kate i Williama

William i Catherine zostali parą. Mijały jednak kolejne lata, ale na palcu Kate nie pojawiał się pierścionek zaręczynowy. W końcu ona sama stała się tematem kpin. Mówiono, że jest nudna i pozbawiona gustu. Spekuluje się, że dlatego zakochani rozstawali się dwukrotnie. Na szczęście Kate doskonale wiedziała jak się w takiej sytuacji zachować. Kate wspaniale zagrała w grę na przeczekanie. Kiedy William zostawił ją w 2007 roku, czuła się bardzo zraniona, ale zachowywała się z godnością, nie poleciała na skargę do mediów – mówi jeden z królewskich znajomych. Jaką wybrała taktykę? Zrzuciła nobliwe, pasujące do narzeczonej księcia, łaszki założyła mini i zaczęła się bawić! Poskutkowało. Will zorientował się co stracił. W końcu, w 2010 roku, nad brzegiem jeziora Kenii podarował Kate zaręczynowy pierścionek swojej matki z szafirem i diamentami. To jest pierścionek zaręczynowy mojej matki. Pomyślałem, że będzie to miły gest, skoro już nie może dzielić z nami naszej radości. W ten sposób będzie blisko – wyznał w wywiadzie.

Idealnie dobrani

Para rozumie się doskonale i powoli lecz stanowczo rewolucjonizuje życie na skostniałym dworze. Kiedy William służył jako pilot śmigłowca ratunkowego RAF, razem z Kate mieszkali w pobielonym wapnem domu, na oddalonej od cywilizacji farmie na wyspie Anglesey w Walii. Zrezygnowali ze służących – to poświęcenie niewyobrażalne dla ojca Williama. Książę Karol ma nawet lokaja do wyciskania pasty do zębów na szczoteczkę. William woli, aby postrzegano go jako (prawie) zwykłego faceta. William kocha Kate, ale również bardzo lubi rodzinę Middletonów, z którą spędza mnóstwo czasu – mówi jeden z książęcych przyjaciół. Zżyci Middletonowie reprezentują „zwykłe, rodzinne szczęście, którego William chciałby zaznać”.

Rezolutny Kopciuszek?

Will, drugi po księciu Karolu w kolejce do tronu, miał wybrać księżniczkę z wyselekcjonowanej grupy dobrze urodzonych młodych panien, takich jak Davina Duckworth-Chad czy Isabella Amaryllis Charlotte Anstruther-Gough-Calthorpe. On wolał jednak kobietę bardziej podobną do swojej matki. Kiedy jeden z przyjaciół na Uniwersytecie St Andrews powiedział Kate, iż ma szczęście, że jest dziewczyną księcia Williama, ta z uśmiechem odpowiedziała: To on ma szczęście, że chodzi ze mną. I rzeczywiście: dzięki ślicznej księżnej wzrosło poparcie i zainteresowanie rodziną królewską. Gdy w prasie pojawiły się zrobione z ukrycia, rozebrane zdjęcia Kate dwór stanął za nią murem, gotów zaskarżyć każdą gazetę, która je opublikuje. Paradoksalnie ta afera tylko przysporzyła Middleton popularności, a teraz, gdy para spodziewa się potomka, zwrócone są na nich oczy wszystkich. Wiele osób chętniej widziałoby na tronie Williama niż nielubianego Karola. On ma jednak inne plany. William zawsze chciał prowadzić własne życie i dlatego tak zwlekał z decyzją o małżeństwie – mówi jego przyjaciel. – Obydwoje są bardzo zdeterminowani, aby rodzinne szczęście nie padło ofiarą królewskiej etykiety. Bardzo się kochają i nie mogą się doczekać, kiedy na świecie pojawi się ich pierwsze dziecko.

Autor: News Girl

Zdjęcia: BULLS

Publikacja: 12.12.2012, Aktualizacja:

Zobacz również