szukaj: z Glamki.se.pl
sklep online
Gosia Baczyńska: Krótka Sylwetka

Kim jest GOSIA BACZYŃSKA? Poznaj sylwetkę projektantki

Urodzona w piątek 13. Niefortunna data urodzenia nie przeszkodziła Jej w dążeniu do celu. Dziś jest właścicielką znanej marki odzieżowej, ubiera gwiazdy i - jak dowiedzieliśmy się - jest bardzo szczęśliwa. Poznajcie Gosię Baczyńską.

Tagi: baczyńska sylwetka, gosia baczyńska, gosia baczyńska 2013, gosia baczyńska bio, gosia baczyńska kolekcja 2013, polska moda, projektanci, trendy 2013

Gosia Baczyńska

Gosia Baczyńska, sylwetka

fot: EB

Jedna z najlepszych polskich projektantek. Tworzy couture kolekcje dla polskich i zagranicznych gwiazd, projektuje kostiumy do filmów, czasami robi zdjęcia. Warsztat kształciła na wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych. Właściwie nie planowałam zostać projektantką. Interesowała mnie rzeźba i grafika. Dostałam raz dwóję na ASP. Profesor fatalnie ocenił moje rysunki techniczne i nie zaliczono mi roku. Wzięłam dziekankę i żeby nie nudzić się w domu podjęłam pracę przy planie telewizyjnej wersji Frankensteina. Zajmowałam się tam kostiumami. Tak to wszystko się zaczęło

Następnie spędziła dwa lata w Londynie, gdzie robiła krawieckie zlecenia dla brytyjskich projektantów. Po powrocie do Polski otworzyła małe atelier i zaczęła tworzyć.

Po kilku udanych pokazach w Warszawie i Wrocławiu została zaproszona także do Lizbony, gdzie jako jedyna polska projektantka zaprezentowała swoją kolekcję. Po pierwszych sukcesach ubranie od Baczyńskiej chętnie zaczęły nosić polskie gwiazdy - Katarzyna Figura, Monika Brodka czy Małgosia Kożuchowska.

W swojej przytulnej pracowni na warszawskiej Pradze Gosia Baczyńska stworzyła swój własny świat, gdzie raz na jakiś czas klientki projektantki spotykają się przy lampce wina, by spokojnie przyjrzeć się nowym kolekcjom.

Mimo tak pięknego życia Gosia nieraz narzeka na zmęczenie. Wstaję bardzo wcześnie. Ale lubię też pracować nocą. Pracuję dużo, bardzo dużo. Wiedziałam jednak na co idę. Kiedyś szyłam sukienkę ślubną dla znajomej 48 godzin. Nie brałam żadnych przerw... no chyba tylko na papierosa i szybką kawę.

Mimo wszystko projektantka czuje się szczęśliwa. Jestem kobietą spełnioną. Robię to, co kocham. Kocham to, co robię. Cena jest wysoka, ale warta wszystkich wysiłków - uważa projektantka.


Autor: EB

Zdjęcia: EB

Publikacja: 12.07.2013, Aktualizacja:

Zobacz również