szukaj: z Glamki.se.pl
sklep online

Łukasz Jemioł oskarżył Bohoboco o plagiat!

Łukasz Jemioł oskarżył duet Bohoboco o plagiat sukni! Zdaniem projektanta, duet Bohoboco tworząc sukienkę dla Agnieszki Cegielskiej,  zainspirował się kreacją, którą miała na sobie Katarzyna Sokołowska w czasie Warsaw Fashion Street 2013.

Tagi: bohoboco, łukasz jemioł, moda 2014

Łukasz Jemioł oskarżył Bohoboco o plagiat!

Po lewej stronie Katarzyna Sokołowska w sukience Łukasza Jemioła. Po prawej stronie Agnieszka Cegielska w sukience Bohoboco

fot: WBF

Skandal w polskiej branży mody! Łukasz Jemioł oskarżył duet Bohoboco o plagiat swojej kreacji! Projektant uznał, że kreacja stworzona przez duet, w której zaprezentowała się Agnieszka Cegielska na Balu Dobroczynności jest kopią jego sukienki, którą miała na sobie Katarzyna Sokołowska podczas Warsaw Fashion Street 2013.

Zauważcie, że sukienka jest prawie identyczna. Nie chcę wywoływać burzy, ale chcę, aby media zwracały na to większą uwagę. Wy jako serwis modowy, pisząc o kreacjach gwiazd, powinniście to zauważać i nie hołdować tylko i wyłącznie bliskim inspiracjom - powiedział Łukasz Jemioł w rozmowie z VU Mag.

Dowiedz się więcej o Łukaszu Jemiole!

Sprawę skomentował oskarżony duet Bohoboco, czyli Michał Gilbert i Kamil Owczarek. Jeśli ktokolwiek próbuje przywłaszczyć sobie prawo do klasycznego, znanego od wieków, kroju sukienki, to trudno z nim polemizować. Z kim w takim razie musiałaby dyskutować twórczyni małej czarnej? - powiedzieli projektanci w wywiadzie dla VU Mag.

W sprawie zabrała też głos Dorota Wróblewska. Na swoim profilu na Facebooku napisała:

NO I BOMBA! PLAGIAT.

Pytanie jest czyj?
Valentino, Alberta Ferretti, Elie Saab, Max Azria, bo i Ci projektanci pokazywali takie modele

Oklepany fason, który od wielu lat jest prezentowany na światowych wybiegach.

Sama miałam taką sukienkę na Warsaw Fashion Street, tylko brązową

Co o tym sądzicie? Kto ma rację w tym sporze?

Przeczytaj więcej o Bohoboco!

Autor: Kinga

Zdjęcia: WBF

Publikacja: 11.02.2014, Aktualizacja:

Zobacz również