szukaj: z Glamki.se.pl
sklep online
Poznaj bliżej Macieja Musiała

MACIEJ MUSIAŁ lepszy od Roberta Pattinsona? SYLWETKA GWIAZDY

Od kiedy Maciej Musiał pojawił się w serialu Rodzinka.pl dziewczyny zwariowały na jego punkcie! Ten przystojny i zawsze dobrze ubrany aktor jest bardziej popularny wśród polskich nastolatek niż Robert Pattinson, gwiazdor Zmierzchu! Maćka nominowano nawet w plebiscycie magazynu Viva! najpiękniejsi.

Tagi: maciej musial dziewczyna, Maciej Musiał, maciej musiał biografia, maciej musiał blog, maciej musiał wzrost, maciek musiał, polskie seriale, rodzinka.pl, rodzinka.pl odcinki, rodzinka.pl online, rodzinka.pl vod, seriale polskie, tomasz karolak

MACIEJ MUSIAŁ lepszy od Roberta Pattinsona? SYLWETKA GWIAZDY

Maciej Musiał to obecnie jeden z najpopularniejszych młodych polskich aktorów.

fot: WBF

Maciej Musiał to jedno z największych telewizyjnych odkryć 2012 roku. Aktor szybko podbił serca widzów w serialu Rodzinka.pl i stał się jedną z najbardziej rozchwytywanych gwiazd młodego pokolenia. Jak wygląda droga do jego wielkiej sławy?

Jak sam mówi: Kamera ruszyła jak miałem jakieś sześć lat... A potem już się kręciła. Gdyby nie kamera, pewnie nigdy byście mnie nie poznali. Chodziłbym codziennie do szkoły, pisał regularnie sprawdziany, potem angielski, lekcja pianina, jakiś trening kumple, podwórko, kompik i marzenia. Jak to wszystko się zaczęło? Gdy miałem 5 lat tata zabrał mnie na pierwszy casting i jakoś tak wyszło. Nie było tak, że rodzice mnie do czegoś zmuszali, traktowałem to jako dobrą zabawę - przyznaje Maciek. 
Dziś aktor jest tak zajęty pracą na planie, że rzadko bywa w szkole, a tysiące jego fanek codziennie sprawdzają jego bloga. Ciągle pracuje nad swoim warsztatem: Najlepszą szkołą aktorską jest praktyka, ale tak, uczę się w szkole Machulskich Assitej. Właściwie to jest ognisko teatralne – mówi Maciek.

Zaczynał w dubbingu

Swoją przygodę z show-bizem zaczął od podkładania głosu w filmach. Pierwsza była rola Luke'a w Miasteczku Halloween. Od 8 lat zaś systematycznie pojawia się w popularnych serialach i filmach (m.in. Baby są jakieś inne). Smak sławy po raz pierwszy poczuł, gdy pojawił się w Ojcu Mateuszu. Wtedy fanki zaczęły rozpoznawać go na ulicy, ale prawdziwa bomba wybuchła, gdy zaczął grać u boku Małgorzaty Kożuchowskiej i Tomasza Karolaka w telewizyjnym megahicie, Rodzinka.pl. Kolega po fachu, który wciela się w jego ojca jest zresztą wzorem dla Maćka. Moim idolem, jeśli chodzi o aktorstwo, jest Tomasz Karolak, zawsze gdy mam problem i nie wiem jak coś zagrać wyobrażam sobie jakby to zagrał pan Tomek i problem znika - śmieje się Musiał. Wraz z kolejnymi odcinkami serialu rosła liczba fanek Maćka.

Błyskawiczna gwiazda

Nagle informacje o nim zaczęły pojawiać się na serwisach plotkarskich, a paparazzi czają się, by zrobić mu fotki. Oczywiście każdy chce też wiedzieć, z kim się spotyka i co robi w wolnym czasie. Choć niektórzy chcieliby w nim widzieć rozkapryszonego gwiazdora, Musiał to spokojny chłopak, który nie ma zbyt wiele czasu na rozrabianie. Jak dotąd największym przewinieniem na jakim udało się go przyłapać reporterom było... palenie papierosów. Aktor angażuje się w wiele akcji charytatywnych. Jego wielką pasją są książki. Zawsze noszę ze sobą jakąś książkę w torbie lub kieszeni, bo mam też takie małe kieszonkowe wersje. I zawsze jak mam jakąś chwilę wolną, a na planach filmowych często jest jakaś wolna chwila, to wyciągam sobie książkę i czytam – wyznaje aktor. Sam także napisał już dużą część swojej pierwszej powieści!

Rodzina ważna w serialu i życiu

Co robi, gdy ma chandrę? Jak jest mi smutno, siadam do pianina i gram na nim albo słucham muzyki. Ale zawsze miałem wsparcie w rodzinie. Poza tym to zależy od problemu. Jak mam kłopoty z rodziną, to mogę pójść do znajomych, przyjaciół i pogadać z nimi. Jeśli mam problem gdzie indziej, w szkole, z przyjaciółmi, w miłości, to zawsze mogę pogadać z rodzicami i tak to funkcjonuje – zdradza Maciek. Jaka jest jego wymarzona rola? Chciałbym zagrać na przykład psychopatę (śmiech). Bo w takich rolach nieważne, czy się dobrze zagra, czy się źle zagra zawsze można się wytłumaczyć tym, że to przecież psychopata. I zawsze wychodzi się na genialnego aktora. No i potem sypią się inne propozycje. A poza tym to też jest wyzwanie, a ja lubię wyzwania. No i chyba można się przy czymś takim świetnie bawić – mówi.

Czekamy w takim razie na Maćka w roli krwawego mordercy. Jego wielbicielek nie zrazi nawet grana przez niego odrażająca postać!

Autor: News Girl

Zdjęcia: WBF

Publikacja: 06.01.2013, Aktualizacja:

Zobacz również