szukaj: z Glamki.se.pl
sklep online
Magda Frąckowiak - biografia

MAGDA FRĄCKOWIAK - Kim jest polski aniołek Victoria's Secret? [Biografia modelki]

Magda Frąckowiak - 180 cm piękności, wdzięku i słowiańskiej urody. Jedna z najpopularniejszych polskich modelek na zagranicznych wybiegach. Na swoim koncie ma kampanie dla Chanel, Valentino, udział w pokazach Victoria's Secret oraz dziesiątki okładek dla Vogue. W ciągu 10 lat sięgnęła szczytu. Poznaj niesamowitą historię modelki.

Tagi: magda frąckowiak, magda frąckowiak biografia, magda frąckowiak nago, magda frąckowiak sesje, magda frąckowiak sylwetka

Magdalena Frąckowiak na pokazie Elie Saab wiosna lato 2014

fot: Style.com

Magda Frąckowiak - obok Anji Rubik najsłynniejsza oraz najbardziej rozchwytywana polska modelka w świecie mody. Ma za sobą 10 lat pracy w modellingu, ponad 100 kampanii, kilkaset sesji do magazynów oraz dziesiątki okładek dla Vogue czy Harper's Bazaar. Jak sama przyznaje, karierę zaczęła klasycznie. Zdjęcia do agencji wysłała mama (Magda miała wówczas 19 lat), później polskie castingi, polaroidy (zdjęcia bez obróbki) w Paryżu, kilka lat pracy w Japonii, a w końcu Nowy Jork. Nie była to jednak błyskotliwa kariera w okamgnieniu. Wszystko w swoim czasie - powiedziała w jednym z wywiadów.

Magda Frąckowiak w kampanii Victoria's Secret

Osobą, która dostrzegła talent Polki i pomogła rozwinąć skrzydła młodej Frąckowiak był nadworny fotograf amerykańskiej i włoskiej edycji Vogue Steven Meisel (m.in. autor ilustracji do książki Madonny "Sex"). Sesja z nim była początkiem wielkiej kariery dla modelki. Od tego czasu zlecenia sypią się jak deszcz z nieba. Okładki dla międzynarodowych edycji Vogue, liczne prestiżowe kampanie m.in. dla Chanel, Lacroix czy Prady oraz stała współpraca z Victoria's Secret. Życie bajka?

Oczywiście to wszystko bardzo ładnie wygląda z boku, na zdjęciach. W rzeczywistości jest trochę inaczej. Życie modelki to nie tylko wybieg i drogie ciuchy. Często są to godziny spędzone w samotności - w samolocie czy w hotelu. Castingi trwające do 3 nad ranem czy praca na Fashion Weeku, kiedy musisz być gotowa do pracy praktycznie 24h na dobę. Z drugiej strony ten zawód ma wiele smaczków - praca z takimi ludźmi jak Karl Lagerfeld, John Galliano czy Terry Richarsona jest bardzo inspirująca - opowiada modelka.

Magda Frąckowiak na pokazie Elie Saab

Obecnie modelka na stałe przemieszcza się pomiędzy Nowym Jorkiem a Warszawą. Jest zakochana. Wybrankiem topmodelki jest syn projektanta Roberto Cavalli - Daniele. Ostatnio Frąckowiak mogliśmy zobaczyć m.in. w kampanii H&M Denim, w lookbooku J. Crew czy japońskim Vogue.

Magda Frąckowiak Vogue Japan

Autor: EB

Zdjęcia: Style.com

Publikacja: 26.01.2014, Aktualizacja:

Zobacz również