szukaj: z Glamki.se.pl
sklep online
Poznaj bliżej kuchenną mistrzyni Magdę Gessler

MAGDA GESSLER: Kim jest naprawdę mistrzyni kuchni? SYLWETKA GWIAZDY

Nikt nie przechodzi obok niej obojętnie: jedni ją kochają, inni nienawidzą. Magda Gessler jedną z najbardziej zajętych osób w polskim show-bizie. Sama przyznała, że sypia po 3 godziny dziennie. Najłatwiej ją złapać w godzinach nocnych. Wtedy ma czas na relaks i aktualizację wpisów na Facebooku. Z wykształcenia jest malarką, ale sławę zdobyła jako restauratorka i choleryczka strofująca nieudolnych kucharzy w programie Kuchenne rewolucje.

Tagi: gdzie mieszka Magda Gessler, jedzenie magdy gessler, książki magdy gessler, kuchenne rewolucje, Magda Gessler, MasterChef TVN, mąż Magdy Gessler, piotr gessler, przepisy kulinarne, restauracje magdy gessler, u fukiera, Waldemar Kozerawski

MAGDA GESSLER: Kim jest naprawdę mistrzyni kuchni? SYLWETKA GWIAZDY

Magda Gessler to najbardziej rozpoznawana restauratorka w Polsce. Sławę przyniosła jej telewizja - m.in. program Kuchenne rewolucje.

fot: www.magdagessler.pl

Magda Gessler odpowiada za rozkochanie Polaków w gotowaniu. Programy z jej udziałem jak Kuchenne rewolucje czy Masterchef to telewizyjne hity. W jej restauracjach można spróbować cudownej kuchni według przepisów samej mistrzyni. To niezwykle barwna osobowość, którą pokochały miliony.

Magdalena Gessler urodziła się 10 lipca 1953 roku. Jej tata, Polak o włoskich korzeniach, Mirosław Ikonowicz był korespondentem PAP, więc wszyscy żyli na walizkach. Wczesne lata dzieciństwa spędziła w Sofii, w latach sześćdziesiątych zamieszkała w Hawanie, a później w Madrycie. Właśnie tam ukończyła studia na kierunku malarstwo w Akademii Sztuk Pięknych. Tam też znalazła miłość.

Pierwsza miłość bez happy endu

W latach 80. wyszła za mąż za Volkharta Müllera, korespondenta tygodnika Der Spiegel w Madrycie. Niestety, nie było im dane długo cieszyć się szczęściem. Mój mąż zmarł na raka w dniu moich 33. urodzin. Było bardzo trudno... Mówiąc szczerze, do dzisiejszego dnia nie oprzytomniałam z bólu. Do tej pory, gdy odwiedzam Madryt, czuję się jak duch, który krąży nad miastem i ogląda swoje poprzednie życie - wyznała w jednym z wywiadów. W 1986 roku po śmierci ukochanego postanowiła opuścić pełen bolesnych wspomnień Madryt i wrócić do ojczyzny. Było tak, jakbym umarła w pierwszym życiu hiszpańskim i narodziła się na nowo w Polsce. Po śmierci męża zmieniłam swój stosunek do życia. Odtąd nie marnuję czasu, nie koncentruję się na tym, co złe, nie staram się naprawiać tego, co zepsute. Tworzę nowe, dobre, lepsze – to stawiam na pierwszym miejscu. Na to wykorzystuję swoją energię. Unikam konfliktów, a jak ludzie robią mi krzywdę, nie mszczę się. Po prostu wykreślam ich ze swojego życia – zdradza Magdalena.

Życie od nowa w Polsce

Wkrótce po powrocie do kraju wyszła za Piotra Gesslera, członka rodziny warszawskich restauratorów. Po podziale rodzinnej firmy w 1991 roku Piotrowi i Magdzie Gesslerom przypadła restauracja U Fukiera w Warszawie. To tam restauratorka nauczyła się wszystkiego, co wie o tym biznesie. W restauracji Gesslerów bywały najważniejsze osoby świata, które zawitały do naszego kraju. Najgorszy dzień? Miałam niewielkie problemy z królową, nie, lepiej powiedzieć ze służbami dyplomatycznymi głowy panującej pewnego nordyckiego kraju. Najpierw miało być sześć stołów po pięć osób na patio, potem – pięć stołów po sześć. Kolejny telefon z ambasady: nie chcą patio, bo może padać, chcą dwa stoły po 15 osób w dużej sali. Wieczorem, w ostatniej chwili telefon: życzymy sobie jeden stół na 30 osób. Zrobiliśmy go, ale gdy już przyszli goście, para królewska, ambasador, mąż królowej, patrząc na stół, orzekł: nie będziemy jedli razem, proszę zrobić dwa stoły. Afera. Podeszłam wtedy nie do ambasadora, ale wprost do męża królowej i spytałam po angielsku, patrząc mu prosto w oczy: Proszę mi powiedzieć szczerze, chce pan dzisiaj zjeść kolację czy nie?. Zapadła cisza i książę... kiwnął głową na tak. Pozostał jeden stół, ale myślałam, że umrę na zawał. Byli u mnie Icchak Rabin, królowa Zofia z Hiszpanii i jej syn. Sarah Ferguson, królowa Szwecji, królowa Danii, Madeleine Albright i Zbigniew Brzeziński – wielokrotnie, Chirac, Clinton, Kissinger, Kohl, Campbell, Stone. A z Gerhardem Schröderem i Javierem Solaną szłam pod pachę z jednej restauracji do drugiej, z Fukiera na deser do Tsariny – wspomina z nostalgią. Drogi jej i Piotra Gesslera się rozeszły (choć do niedawna oficjalnie nadal byli małżeństwem!).

I kolejne... w Kanadzie

Obecnym partnerem charakternej restauratorki jest Waldemar Kozerawski. Jej ukochany mieszka w Kanadzie, ale każdego dnia udaje im się wykroić dla siebie trochę czasu. Przychodzi do swojego domu o pierwszej lub drugiej w nocy polskiego czasu. Wtedy zaczynają się nasze nocne pogawędki. Dzwonimy do siebie co pół godziny. On pyta mnie, jak się czuję, czy jest gorąco, jak wyglądam, co danego dnia mnie poruszyło. Ja podgrzewam sobie mleko. Waldek robi sobie coś do jedzenia. To jest nasz rytuał – zdradza.
 Prowadzenie lokalu i gotowanie to jedno, ale Gessler realizowała się także jako artystka.

Artystyczne rewolucje

W 1993 roku przygotowywała scenografię do filmu Lepiej być piękną i bogatą, cały czas także malowała (jeden z jej pierwszych obrazów kupił ojciec chrzestny Magdaleny, Ryszard Kapuściński!)
 W czerwcu 2005 ukazała się jej książka Kuchnia moja pasja, a w październiku 2007 Kocham gotować – Magdy Gessler przepis na życie. 
Jej przygoda z telewizją zaczęła się w 2008 roku. Wstąpiła gościnnie w serialu Niania w roli... służącej. Od marca 2010 prowadzi w TVN program Kuchenne rewolucje, w którym próbuje ratować upadające restauracje. W 2011 otrzymała statuetkę Wiktora w kategorii Największe odkrycie telewizyjne, a rok później została nagrodzona w plebiscycie Telekamery 2012 w kategorii Osobowość telewizyjna. Od 2 września 2012 roku zasiada w jury polskiej edycji programu MasterChef. Pisuje też felietony kulinarne do tygodników Wprost i Newsweek.
 Magda Gessler mieszka w luksusowej rezydencji w Łomiankach pod Warszawą. Ma dwójkę dzieci: Tadeusza i Larę. Jej bratem jest znany polityk i działacz społeczny, Piotr Ikonowicz.

Autor: News Girl

Zdjęcia: www.magdagessler.pl

Publikacja: 26.11.2012, Aktualizacja:

Zobacz również
ZOOM NA STYL: Najlepsze stylizacje Magdy Gessler. Top 10 strojów szefowej Kuchennych Rewolucji
ZOOM NA STYL: Najlepsze stylizacje Magdy ...

Stylizacje Magdy Gessler są wysmakowane pod każdym względem. Szefowa Kuchennych Rewolucji słynie z przemyślanych i świetnie dopasowanych do figury i wieku strojów. Dobrze radzi sobie także z kolorem i dodatkami. W czym ...