szukaj: z Glamki.se.pl
sklep online
Magdalena Frąckowiak. Dziewczyna z Gdańska, która oczarowała cały świat

Magdalena Frąckowiak. Polski Aniołek Victoria's Secret. SYLWETKA GWIAZDY

Magdalena Frąckowiak jest jedną z najbardziej znanych polskich modelek. Jako topmodelka chodzi po wybiegach największych kreatorów mody. Miu Miu, Chanel, Dior, Dolce&Gabbana, Givenchy. Dla niej to nic niezwykłego. Modeling nie jest zbyt kreatywnym zajęciem – stwierdza Magda Frąckowiak. Skąd u modelki taki dystans?

Tagi: Dior, kalendarz 2013, kalendarz Pirelli, lagerfeld, magdalena frackowiak victoria's secret, magdalena frąckowiak, magdalena frąckowiak-wikipedia, new york, polska topmodelka, POMYSŁ NA KALENDARZ, pomysł na prezent, sylwetka gwiazdy, topmodelka, wojciech pastorak

Magdalena Frąckowiak. Polski Aniołek Victoria's Secret. SYLWETKA GWIAZDY

Magdalena Frąckowiak zajmuje w 2012 roku 23. miejsce w 50 najpiękniejszych modelek świata

fot: BULLS

Magdalena Frąckowiak urodziła się 6 października 1984 roku w Gdańsku. Zawsze marzyła o tym, żeby zostać aktorką lub… architektem. Jako mała dziewczynka uczęszczała na zajęcia teatralne przy Teatrze Wybrzeże. Architekturą chciała zająć się potem. Swoją karierę w modelingu Magdalena w głównej mierze zawdzięcza mamie. To ona bowiem wysłała zdjęcie swojej 16-letniej wtedy córki na konkurs modelek. Magda Frąckowiak, mimo ogromnej konkurencji, wygrała ten konkurs! Została zaangażowana do warszawskiej agencji Model Plus. Tam przez pierwsze dwa lata brała udział głównie w sesjach dla polskich firm. Dopiero po maturze wyjechała do Francji pracować jako modelka i tam się wszystko zaczęło.

Co dla Magdy Frąckowiak jest najważniejsze. Kariera, studia czy miłość?

Na początku Magdalena Frąckowiak mimo częstego udziału w pokazach, studiowała wymarzoną architekturę. Ale zainteresowanie nią kreatorów mody rosło. Coraz więcej projektantów chciało, by piękna dziewczyna o słowiańskiej urodzie pokazała się u nich na wybiegu. Nie udało się połączyć nauki z pracą – wspomina ten czas Magda. Chcę jednak w przyszłości powrócić do tego pomysłu. Może to będzie architektura, a może coś związanego z fotografią? Mam jeszcze trochę czasu na to, by zdecydować się, co wybiorę – dodaje. Tymczasem jednak w 2012 roku 28-letnia topmodelka zajmuje 23. miejsce wśród 50 najpiękniejszych modelek na świecie. Może przebierać w zawodowych propozycjach. I mimo to wybrała Warszawę, jako miejsce swojego pobytu. Dlaczego?

Koniec życia w Nowym Jorku, początek miłości w Warszawie

W 2010 roku Magdalena Frąckowiak miała duże mieszkanie w Nowym Jorku na 11 ulicy w Wets Village. Ulubionej dzielnicy nowojorskiej bohemy. Tej samej, gdzie kręcono odcinki Seksu w wielkim mieście. To tutaj spędzała swój wolny czas między pokazami Diora, Karla Lagerfelda czy Chanel. Tutaj uczyła się malować obrazy ze swoim ekschłopakiem, pochodzącym z Meksyku, artystą o imieniu Carlito. W tym czasie mówiła nawet o tym, że być może przeprowadzi się do Meksyku. Mogę pracować przecież wszędzie – tłumaczyła z uśmiechem.

Zaledwie rok później w 2011 roku pojawiła się w towarzystwie przystojnego Wojciecha Pastoraka na jednym z warszawskich pokazów mody. Od tej pory para jest niemal nierozłączna. Magda mimo niekończących się sukcesów na wybiegach, wciąż marzy o ukończeniu studiów. Nie przewróciło jej w głowie nawet to, że w 2011 roku wzięła udział w zdjęciach do najsłynniejszego z kalendarzy. Mowa oczywiście o kalendarzu Pirelli 2011.

Praca w modelingu nie jest zbyt kreatywna – mówi z rozbrajającą szczerością. Mam piękne zdjęcia, ale przecież to nie ja je zrobiłam, nie ja zaprojektowałam te ubrania. Szczerze mówiąc, wstydzę się, gdy ludzie mnie podziwiają, bo przecież to, jak wyglądam, jaką mam twarz, nie jest moją zasługą. Dobrze jest widzieć wszystko we właściwych proporcjach. Moda to wielki biznes, ale przecież nikomu nie ratujemy życia – puentuje.

Autor: Miss Q

Zdjęcia: BULLS

Publikacja: 17.11.2012, Aktualizacja:

Zobacz również
Piankowe wybawienie na letnie upały – serum Bioxsine
Piankowe wybawienie na letnie upały – ...

Latem nasze włosy wystawione zostają na ciężką próbę. Z jednej strony upał i wzmożone promieniowanie UV, które może parzyć cebulki naszych włosów. Z drugiej strony często narastający w tym okresie problem ich ...

Mgiełka do włosów Sun Balance
Mgiełka do włosów Sun Balance

Wakacje, morze, wiatr we włosach – jest nam cudownie ale… co z naszymi kosmykami? Niestety nasze włosy nie kochają słońca tak samo jak my. Promieniowanie UV niszczy zawartą w nich melaninę powodując odbarwienia ...

Tutti Frutti Papaja & Tamarillo czyli tropiki Południowej Ameryki
Tutti Frutti Papaja & Tamarillo czyli ...

Niebiańska słodycz papaji połączona z beztroską tamarillo to argentyńsko-meksykańska propozycja Tutti Frutti na podróż do Ameryki Południowej w zaciszu własnej łazienki.  Na egzotyczne wakacje w wersji instant będziemy mogli wybrać się także ...