szukaj: z Glamki.se.pl
sklep online
Poznaj bliżej Małgorzatę Belę

MAŁGORZATA BELA. Mądra, piękna, zakochana w rodzinie polska top modelka. SYLWETKA GWIAZDY

Małgorzata Bela. To ona jest polską modelką, która jako pierwsza zyskała miano polskiej top modelki. Kim jest naprawdę Małgosia Bela? Prezentujemy sylwetkę gwiazdy!

Tagi: anja rubik, anna jagodzińska, bela malgorzata, bela małgorzata, HARPERS BAZAAR, malgorzata bela, małgorzata bela, małgorzata bela biografia, małgorzata bela nago, małgorzata bela pirelli, najlepsze modelki, polskie modelki, polskie topmodelki

MAŁGORZATA BELA. Mądra, piękna, zakochana w rodzinie polska top modelka. SYLWETKA GWIAZDY

Małgorzata Bela to jedna z pierwszych polskich topmodelek.

fot: WBF

Kiedy mówi się o polskich topmodelkach, najczęściej słyszy się o Anji Rubik czy Annie Jagodzińskiej. Nie warto jednak zapominać o jednym z najważniejszych nazwisk w tym gronie. Małgorzata Bela. Kim naprawdę jest polska gwiazda modelingu?

Za mądra na modelkę!

Chodziła na wybiegach u najlepszych w branży. Była twarzą Versace i De La Renty. Ma na swoim koncie wiele ról filmowych, komponuje muzykę i pisze piosenki. Czego można chcieć więcej? Małgosia twierdzi, że największe szczęście przyniosło jej bycie mamą! Późny start, ale za to jaki! Małgosia Bela urodziła się 7 czerwca 1977 roku w Krakowie. Zaraz po maturze dostała się na anglistykę na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Pracę modelki rozpoczęła już jako studentka w 1997, w warszawskiej agencji Model Plus. Zaledwie rok później debiutowała na wybiegach Paryża, podczas pokazów Commes des Garçons, Givenchy i Balenciagi.

Szybki start do kariery

Po tym udanym starcie podpisała międzynarodowe kontrakty z agencjami modelek w Londynie, Mediolanie i Nowym Jorku. W grudniu 1998 roku znalazła się na okładce hiszpańskiego Vogue'a. W 1999 roku została twarzą domu mody Versace. Kolejne miesiące tego roku to następne okładki i zdjęcia do najlepszych magazynów. W lutym pojawiła się na kolejnej okładce Vogue’a, tym razem francuskiego. Choć odnosiła spektakularne sukcesy, Małgosia pragnęła czegoś więcej. Chodziłam po najlepszych wybiegach, robiłam okładki, ale czułam się nie na miejscu. Może to śmiesznie brzmi, ale wydawało mi się, że jestem za mądra na to, żeby zarabiać na życie samą tylko urodą – wspomina po latach. Rodzicom przyznała się jak zarabia na życie dopiero, gdy znalazła się na pierwszej okładce. Pokazałam mamie, profesor na wyższej uczelni... Sama miałam podobne aspiracje, marzyło mi się pisanie książek. Skończyło się na jednym felietonie do polskiej gazety. Musiały minąć lata, żebym się z tym poukładała”– mówi modelka.

Aktorka czy modelka? Trudny wybór!

Postanowiła spróbować swych sił w filmie, ale chciała to zrobić jak należy. W 2003 roku została przyjęta do Actors Studio w Nowym Jorku. Już rok później zagrała w filmie Małgorzaty Szumowskiej Ono. Jej związki z kinem miały też wymiar bardziej osobisty. Mężem pięknej modelki jest reżyser, Artur Urbański. W 2004 roku doczekali się syna, Józefa. Jego narodziny zmieniły całe życie Małgorzaty i jej podejście do wykonywanego zawodu: Dzięki Józiowi dostrzegłam, że bycie modelką to fajny zawód, bo daje dużo wolności. To luksus, że nie muszę podbijać nigdzie karty, mieć przez 20 lat tego samego szefa. Tu każdy dzień jest inny. Los rozpieścił mnie brakiem rutyny. Gdy nie pracuję, ten czas w stu procentach spędzam z synem. Czasem się złoszczę, kiedy muszę przełożyć zaplanowane wakacje, bo właśnie pojawiła się jakaś nowa propozycja, ale nie ma we mnie tamtego buntu sprzed lat. Zaraz myślę: wspaniale, przecież ktoś musi zarobić na te nasze szaleństwa. Daję Józiowi poczucie bezpieczeństwa i to jest dla mnie bardzo ważne – zdradza. Choć młoda mama nie mogła narzekać na brak zajęć, nie zrezygnowała z pracy modelki. Została twarzą marki Lanvin i nadal chodziła po wybiegu u najlepszych projektantów. W 2006 roku zagrała w głośnym filmie Wszyscy jesteśmy Chrystusami, a kilka miesięcy później pojawiła się okładce niemieckiego Vogue’a i francuskiego Elle. Do kolekcji okładek prestiżowym magazynów w 2009 dodała włoskiego, francuskiego i brytyjskiego Vogue’a.

Troskliwa mama

Dla synka niedawno przeprowadziła się bliżej Polski, do Paryża. Urodził się za oceanem, a ja z każdym rokiem czułam większą potrzebę powrotu do Europy. Chciałam, by był bliżej babci. Nie ukrywam, że w Paryżu jest o niebo łatwiej układać sobie życie z małym dzieckiem. Syn chodzi do dwujęzycznej, angielsko-francuskiej szkoły, a w domu mówimy po polsku. Szczęściarz już na starcie będzie znał trzy języki (śmiech). Przy nim odkrywam nową siebie. Uwielbiam spędzać z nim czas, przepytywać, przygotowywać dyktanda - opowiada Bela. W ostatnich latach Małgorzata nie pojawia się już na wybiegach. Pracuje jedynie przy wybranych projektach. W 2011 roku jej zdjęcia trafiły do prestiżowego kalendarza Pirelli przeznaczonego na 2012 rok. Niedawno zagrała w filmie Janosik. Prawdziwa historia oraz serialu HBO Bez tajemnic dzięki czemu mogliśmy ją częściej gościć w naszym kraju.  Przylatywaliśmy do Polski razem Józiem. Mogłam z Józiem wyskoczyć do rodzinnego Krakowa, pobyć z mamą i bratem. W moim przypadku aktorstwo jest przygodą, zabawą. Dostarcza wyjątkowo silnych emocji, na planie i później, gdy czeka się na recenzję. Kiedy mieszkałam w Los Angeles, często rozmawiałam z aktorami. Dotarło wtedy do mnie, że ich wspólną cechą jest wieczne niespełnienie. Wydaje im się, że każda kolejna rola będzie tą przełomową, na miarę Oscara. Zdobędą go i wtedy nareszcie poczują wielki spokój. A to nieprawda. Stawiają tę złotą statuetkę w salonie, a ukojenie nie przychodzi - zdradza Małgosia. Jej te rozterki nie dotyczą, bo Małgosia doskonale wie kim jest: Zawsze miałam problem z przedstawieniem się: cześć, jestem Małgosia Bela i jestem modelką. Dziś spokojnie mogę powiedzieć: najpierw jestem mamą – mówi z dumą.

Autor: News Girl

Zdjęcia: WBF

Publikacja: 19.01.2013, Aktualizacja:

Zobacz również
POLSKI HARPER'S BAZAAR: MAŁGOSIA BELA na okładce pierwszego, sprzedażowego numeru Harper's Bazaar w Polsce!
POLSKI HARPER'S BAZAAR: MAŁGOSIA BELA na ...

Harper's Bazaar Polska zakończyło prace nad pierwszym, polskim wydaniem ekskluzywnej gazety modowej! Magazyn trafi do sprzedaży już 14 lutego i z pewnością będzie doskonałym prezentem na walentynki dla każdej dziewczyny! Oceń ...