szukaj: z Glamki.se.pl
sklep online
Odsłaniamy kulisy sławy NENUKKO

NENUKKO: Kim są jedni z najbardziej tajemnicznych projektantów? SYLWETKA GWIAZDY

NENUKKO to wieloosobowy zespół, który podobnie jak projektanci marki Maison Martin Margiela nie chcą ujawniać swojej prawdziwej tożsamości, nie odpowiadają też na pytania odnoszące się do sfery prywatnej. NENUKKO chcą pozostać w cieniu tworzonych przez siebie kolekcji. Oto historia działań i kolekcji tej tajemniczej grupy.

Tagi: moda, moda 2012 zima, moda 2013, moda 2013 wiosna, moda gwiazd, nenukko, nenukko kolekcja, nenukko projekty, nowe kolekcje, sukienki, trendy, trendy 2013, trendy jesień zima 2012 2013

NENUKKO: kim są jedni z najbardziej tajemnicznych projektantów? SYLWETKA GWIAZDY

NENUKKO to jedna z najbardziej tajemniczych grup projektantów.

fot: Materiały Prasowe

NENUKKO to kooperatyw projektantów, który rozpoczął współpracę w 2008 roku. Najpierw jako grupa przyjaciół zaczęli tworzyć niekomercyjnie, chcąc wyrazić swoje estetyczne wizje i inspiracje. Później ich nieformalne działania przekształciły się jednak w działalność gospodarczą i nastawione były na sprzedaż konkretnych produktów. NENUKKO  mimo to unikało agresywnych metod reklamy. Projektanci kładli nacisk na regularne prezentowanie kolekcji jako główny element promocji.

Projektanci, mimo że działają na rynku zaledwie kilka lat, zdobyli już duże uznanie środowiska i mają na swoim koncie wiele pokazów, akcji promocyjnych, publikacji w czasopismach i na portalach internetowych. Swoją debiutancką kolekcję zatytułowali ISHI, nazwę tę zaczerpnęli z książki Theodory Kerber Ishi człowiek dwóch światów. Już wtedy NENUKKO wypracowało swój charakterystyczny styl, pełen geometrii i stonowanej kolorystyki, w której dominują biele, czernie i szarości. Kolejne kolekcje Darkness requires white spots czy też Empty set to dalsze kroki w kierunku modowego minimalizmu. Jak mówią sami projektanci, w swoich kolekcjach próbują ukazywać ponadkulturowość, wielowymiarowość estetyczną i łączenie stylów. NENUKKO tworzą modę, która jest uniseksowa i próbuje wyłamywać się ze sztywnych podziałów na ubrania męskie i kobiece.

Projektanci jako jedni z nieliczni spośród projektantów w Polsce nie upubliczniają swoich wizerunków i tym samym świadomie rezygnują z profitów, jakie daje popularność i bycie celebrytą. NENUKKO dążą do tego, aby na pierwszym miejscu były ich kolekcje i wzornictwo, a nie życie prywatne. Jak mówią: Między ukrywaniem się, a nadmiernym afiszowaniem przebiega wyraźna granica zdrowego rozsądku, na której szczęśliwie udaje nam się pozostawać od samego początku działalności.

Pod koniec 2012 roku miała miejsce premiera internetowego filmu, który promuje najnowszą kolekcję grupy – CANDA. Ciała modeli i modelek biorących udział w filmie poddano delikatnym wstrząsom, a Filip Cichecki i Przemek Dzienis – reżyserzy klipu, w serii zbliżeń zarejestrowali drobne drgania skóry i materiału.

W 2012 roku odpowiadając na potrzeby swoich klientów NENUKKO uruchomiło nową linię Basic, która jest uzupełnieniem kolekcji sezonowych. Możemy w przystępnych cenach nabyć koszulki w różnych wariantach kolorystycznych. Do promocji kolekcji zostali zaproszeni redaktor miesięcznika KMAG, Mikołaj Komar oraz Robert Serek, stylista i redaktor naczelny magazynu VICE. W projekt zaangażowała się również fotografka Lidia Popiel i aktorki Olga Frycz i Magda Popławska.

Autor: Martin Fiedo

Zdjęcia: Materiały Prasowe

Publikacja: 28.12.2012, Aktualizacja:

Zobacz również
KAMILLA BAAR W SESJI NENUKKO. Aktorka została twarzą kolekcji NENUKKO CANADA wiosna lato 2013
KAMILLA BAAR W SESJI NENUKKO. Aktorka ...

Nenukko prezentuje kolekcję Canada wiosna lato 2013. Twarzą wiosennej kampanii Nenukko została aktorka Kamilla Baar, laureatka Złotych Kaczek 2012, znana m.in. z filmu Vinci oraz ról w Teatrze Narodowym i Teatrze ...

Piankowe wybawienie na letnie upały – serum Bioxsine
Piankowe wybawienie na letnie upały – ...

Latem nasze włosy wystawione zostają na ciężką próbę. Z jednej strony upał i wzmożone promieniowanie UV, które może parzyć cebulki naszych włosów. Z drugiej strony często narastający w tym okresie problem ich ...

Mgiełka do włosów Sun Balance
Mgiełka do włosów Sun Balance

Wakacje, morze, wiatr we włosach – jest nam cudownie ale… co z naszymi kosmykami? Niestety nasze włosy nie kochają słońca tak samo jak my. Promieniowanie UV niszczy zawartą w nich melaninę powodując odbarwienia ...