szukaj: z Glamki.se.pl
sklep online
Nikci Minaj: jak znalazła się na szczycie? Poznaj jej sposób na to, by osiągnąć sukces w show-biznesie

Nicki Minaj. Blondwłosa skandalistka o miękkim sercu. SYLWETKA GWIAZDY

Nicki Minaj zrobiła oszałamiającą karierę muzyczną. I to tuż przed swoimi trzydziestymi urodzinami. Wokalistka wygląda kontrowersyjnie i takie też głosi poglądy. Na szczęście działa w słusznej sprawie. Chce przekonać inne kobiety, że mają takie same prawa jak mężczyźni i nie muszą o nie walczyć, posiłkując się samym seksapilem. Skąd w Nicki Minaj tyle chęci, by pomagać innym?

Tagi: nicki minaj, nicki minaj adidas, nicki minaj kariera, nicki minaj nowa piosenka, nicki minaj perfumy, nicki minaj raperka, nicki minaj you tube, nicki minaj-wikipedia, raperka, sylwetka gwiazdy

Nicki Minaj. Blondwłosa skandalistka o miękkim sercu. SYLWETKA GWIAZDY

Nicki Minaj swoim wyglądem wzbudza kontrowersje, ale walczy o inne kobiety

fot: BULLS

Nicki Minaj jest dowodem na to, że na karierę muzyczną, zwłaszcza w szeroko rozumianym popie nigdy nie jest za późno. Kolorowa raperka, która w 2012 roku skończyła 30 lat, na listy przebojów trafiła w 2009 roku. W 2012 roku jest już jedną z bardziej rozpoznawalnych gwiazd!

Od czasu wydania (do spółki z Seanem Garretem) pierwszego singla Massive Attack w kwietniu 2010 roku jej nazwisko jest jednym z bardziej wyszukiwanych nazwisk w internecie. Drugi singiel Nicki Minaj Your Love, w którym wykorzystano sample z utworu Annie Lenox cieszył się jeszcze większą popularnością.

Jak rozwijała się kariera Nicki Minaj?

Nicki Minaj urodziła się w egzotycznym Trynidadzie i Tobago, w niewielkim miasteczku. Dość szybko jednak przeprowadziła się do Nowego Jorku, gdzie dorastając w dzielnicy Queens, śniła o karierze...aktorki. Zdobywała nawet wykształcenie w tej dziedzinie, jednak role filmowe pojawiały się rzadko. Jak na prawdziwą artystkę przystało spróbowała w życiu wszystkiego. Pracowała jako kelnerka, ekspedientka, w biurze i kilkunastu innych miejscach. Nie potrafiła zagrzać miejsca na dłużej w żadnej pracy, bo duszę ma niepokorną. Od 2007 roku nagrywała regularnie w różnych niezależnych wytwórniach, co wyróżniane było licznymi nagrodami branżowymi. Jej kariera zaczęła nabierać tempa, gdy trafiła pod skrzydła Lil Wayne’a i jego wytwórni Young Money Entertainment. Nicki zaczęła się rozkręcać. Pojawiała się to tu, to tam na płytach znanych artystów pokazując swoje nazwisko i niebanalne zdolności – potrafi ona bowiem bardzo szybko rapować. Robi to najszybciej ze wszystkich rapujących kobiet, porównywana jest więc do Busta Rhymes’a – kto wie, może nawet go zdetronizuje? Po sukcesie dwóch pierwszych singli Nicki postawiła wszystko na jedna kartę i w listopadzie wydała płytę Pink Friday. Od tego momentu raperka jest wszędzie – wydała już kolejną płytę i linię perfum. Koncertuje, nagrywa, zbiera najważniejsze nagrody, towarzyszy gwiazdom na płytach i jej sława ciągle kwitnie. Nicki jest znana przede wszystkim ze swojego szalonego wyglądu –kolorowych, fluorescencyjnych strojów, ostrego makijażu i tęczowych włosów.

Nicki Minaj angażuje się też w walkę o pozycję kobiet

Nicki w przeciwieństwie do Gagi stała się prawdziwą ikoną, wcale nie kiczu. Świat mody pokochał ją ze wzajemnością i dziś gwiazda często pojawia się na łamach modowych magazynów takich jak Glamour. Ostatnio deklarowała, że zamierza stworzyć własną linię odzieży, menadżer potwierdził informację, więc pozostaje czekać na ubrania marki Minaj.

Ostry język to kolejny znak rozpoznawczy wokalistki – porusza wątki feministyczne i walczy z seksizmem w czarnej muzyce. Jak sama mówi: chcę przekonać dziewczyny, że na seksapilu nie zbuduje się niczego konkretnego, do tego potrzebne jest znacznie więcej.

Autor: Irmina Kalotka

Zdjęcia: BULLS

Publikacja: 24.12.2012, Aktualizacja:

Zobacz również
Naturalna i odchudzona Nicki Minaj na MTV Movie Awards 2014
Naturalna i odchudzona Nicki Minaj na ...

Hollywoodzka królowa kiczu, Nicki Minaj, pojawiła się na gali MTV Movie Awards 2014 bez kolorowych włosów i przesadnego makijażu, w dodatku szczuplejsza o kilka kilogramów! Nie była to w prawdzie stuprocentowo naturalna ...

Nowy teledysk Nicki Minaj HIGH SCHOOL!
Nowy teledysk Nicki Minaj HIGH SCHOOL!

Nicki Minaj, kontrwersyjna jurorka American Idol i pierwsza dama składu Young Money, nagrała teledysk, w którym zarówno muzycznie, jak i aktorsko partneruje jej Lil Wayne. Zobacz nowy klip Nicki Minaj i materiał ...