szukaj: z Glamki.se.pl
sklep online
Kim jest najbardziej wpływowa gwiazda w Ameryce, Oprah Winfrey?

Oprah Winfrey. Kobieta, która ma wpływ na całą Amerykę. SYLWETKA GWIAZDY

Oprah Winfrey, kobieta, z której zdaniem liczą się wszyscy!
Książki i gadżety, które poleca błyskawicznie znikają z półek. Największe sławy zmieniają swoje plany, gdy chce zrobić z nimi wywiad. Kim jest najbardziej wpływowa dziennikarka w USA?

Tagi: Anthony Otey, diety gwiazd, opraf winfrey rihanna, oprah winfrey, oprah winfrey show, oprah winfrey wykorzystywanie seksualne, oprah winfrey zarobki, oprah zwierzenia gwiazd, sylwetka gwiazdy

Oprah Winfrey. Kobieta, która ma wpływ na całą Amerykę. SYLWETKA GWIAZDY

Oprah Winfrey, jej decyzje mają wpływ na całą Amerykę

fot: BULLS

Oprah Winfrey nie miała łatwego startu w życie. Jej dzieciństwo było koszmarem. Nie była planowanym dzieckiem, a efektem wpadki. Jej matka niespecjalnie przejmowała się wychowaniem dziewczynki. Przygarnęła ją babcia. Oprah do 14. roku życia mieszkała na jej farmie w skrajnej nędzy. Brak pieniędzy i koszmarne warunki były jednak najmniejszym z jej zmartwień. Była systematycznie wykorzystywana seksualnie przez kuzynów i licznych “kolegów” matki. To nie mogło się dobrze skończyć: w wieku 14 lat zaszła w ciążę (jej synek umarł zaraz po narodzinach).

Uwaga, panna Winfrey nie była też niewiniątkiem

Oprah miała przygody z narkotykami i kradzieżami.
 
Przełomowym momentem w jej życiu była przeprowadzka do ojca w Nashville. W przyjaznym otoczeniu wyszła na prostą. Choć jeszcze kilka lat wcześniej nikt by nie przypuszczał, że jej się uda, dostała się na studia na Uniwersytecie Stanowym w Tennessee. Kontynuowała też pracę w lokalnej stacji radiowej. Mając 19 lat została okrzyknięta najmłodszą i jednocześnie pierwszą afroamerykańską prezenterką wiadomości WTVF-TV. Szybko okazało się, że jest stworzona do pracy w mediach. Już 2 lata później stacja telewizyjna z Baltimore zaproponowała jej kontrakt! Na miejscu okazało się, że dziennikarstwo newsowe nie jest jej domeną. Ponieważ jej umowa gwarantowała jej zatrudnienie przez dwa lata, z redakcji wiadomości, przeniesiono ją do ekipy talk-show People are talking. Tam miała "przezimować" aż do wygaśnięcia kontraktu. Okazało się jednak, że przez ten zbieg okoliczności,  odkryła swoje prawdziwe powołanie. Oprah od samego początku miała wyjątkowy talent do “otwierania” swoich rozmówców.

Droga Oprah Winfrey na szczyt nie była szybka

Musiało jednak upłynąć 7 lat zanim Oprah Winfrey dostała własny show A.M Chicago. Podupadająca audycja, którą oglądali tylko ci, którzy akurat się pomylili, z Oprah za sterami już miesiąc później stał się najczęściej oglądanym show w mieście. W 1985 roku Steven Spielberg zaproponował jej rolę w filmie Kolor purpury, za który otrzymała Złoty Glob i nominację do Oscara za najlepszą drugoplanową rolę żeńską. Gdy w 1986 roku założyła swoje studio produkcyjne - Harpo Studios stała się trzecią najbardziej liczącą się kobietą w przemyśle rozrywkowym. Miała już nazwisko, którym zaczęła firmować własny program: Oprah Winfrey Show. Licencję na wyświetlanie talk-show kupiły stacje telewizyjne w 136 krajach świata, a sama Oprah stała się pierwszą w świecie kobietą, która miała swój własny program tego typu. Jej show przyciągał przed ekrany w samych tylko Stanach Zjednoczonych ok. 49 mln widzów tygodniowo i był wyświetlany w 122 krajach.

I kto tu jest gwiazdą?

Jako pierwsza ciemnoskóra kobieta zarobiła miliard dolarów, więc nic dziwnego, że dwa lata później była już najbardziej znaczącą osobistością w show-biznesie. Z okazji 19. urodzin show, Oprah podarowała każdemu gościowi obecnemu na widowni (było ich 276) samochód- pontiaca G6, o wartości ok. 28 tys. dolarów każdy! Celebryci uważają, by nie urazić prowadzącej, a politycy zrobiliby wszystko, by zyskać jej przychylność. Za jej sprawą opracowano na przykład w USA tak zwaną ustawę Oprah, na mocy której stworzono bank danych o skazanych przestępcach seksualnych (dostępny dla urzędników i pracodawców), powstały też w Afryce szkoły dla 50 tysięcy dzieci. Gdy zaczęła polecać książki, podniósł się też znacząco poziom czytelnictwa w Stanach. Jest właścicielką Harpo Production Inc., w ramach której działa między innymi studio filmowe, studio telewizyjne, drukarnia. Jest też współwłaścicielką sieci telewizji kablowej Oxygen i The Oprah Magazine. Oprah, aby podtrzymać legendę najważniejszej kobiety w przemyśle telewizyjnym pojawia się gościnnie na ekranie jako ona sama. Tak było w przypadku Wyrzucić mamę z pociągu” (1987) oraz w serialach Pan Złota Rączka czy Bajer z Bel-Air.

Miłosne życie królowej amerykańskiej telewizji

Pierwszą miłością Oprah był Anthony Otey. Kochała się w nim w szkole średniej. Ówczesny ukochany gwiazdy do dziś trzyma listy, które od niej dostał. Po latach wspominał ją jako wzorową uczennicę. Podobno w tamtym czasie często rozmawiali o ślubie, ale nawet sam Anthony czuł, że ona jest stworzona do wyższych celów. Zerwali w walentynki, tuż przed zakończeniem liceum. Kolejnym mężczyzną, który był ważny w życiu Winfrey był William “Bubba” Taylor, którego poznała na uniwersytecie. Podobno był pierwszym facetem, który totalnie zawładnął jej sercem. Gdy chciał ją rzucić, błagała go na kolanach, by tego nie robił. Ich romans skończył się wraz z wyprowadzką Oprah do Baltimore. Po kilku mniej lub bardziej znaczących przygodach, związała się z żonatym mężczyzną, który nie miał zamiaru odejść od swojej rodziny. Ten toksyczny związek trwał 4 lata. W 1981 roku Oprah wysłała list samobójczy do przyjaciółki Gayle King, w którym nakazywała jej podlewać jej rośliny! Ostatecznie nie spróbowała się zabić, ale wieczne kłopoty w miłości sprawiły, że zaczęła pocieszać się jedzeniem. Wtedy też zaczęły się jej problemy z wagą, która spadała i rosła, a wszystko to na oczach milionów widzów, którzy kibicowali każdej jej diecie.

Mówi się też o o tym, że królowa talk-show paliła crack. Namówił ją do tego kolejny jej kochanek. W 1986 roku, gdy jej kariera ruszyła z miejsca, poznała Stedman Grahama, z którym jest do dziś. Byli zaręczeni, ale nigdy nie wzięli ślubu. Często była podejrzewana o lesbijski romans z Gayle King, ale te plotki nigdy nie znalazły potwierdzenia.

Czy era Oprah Winfrey minęła?

Choć tytuł królowej talk-showów dzierży teraz Ellen DeGeneres, Oprah wciąż jest najbardziej wpływową osobowością świata show-biznesu. To właśnie u niej na kanapie zasiadł w 2013 roku  Lance Armstrong, by przyznać się do brania dopingu! Pomimo iż jej talk-show nie jest już tak popularny, jak kiedyś, Oprah Winfrey nadal się nie odmawia!

Autor: News Girl

Zdjęcia: BULLS

Publikacja: 17.01.2013, Aktualizacja:

Zobacz również
Piankowe wybawienie na letnie upały – serum Bioxsine
Piankowe wybawienie na letnie upały – ...

Latem nasze włosy wystawione zostają na ciężką próbę. Z jednej strony upał i wzmożone promieniowanie UV, które może parzyć cebulki naszych włosów. Z drugiej strony często narastający w tym okresie problem ich ...

Mgiełka do włosów Sun Balance
Mgiełka do włosów Sun Balance

Wakacje, morze, wiatr we włosach – jest nam cudownie ale… co z naszymi kosmykami? Niestety nasze włosy nie kochają słońca tak samo jak my. Promieniowanie UV niszczy zawartą w nich melaninę powodując odbarwienia ...

Tutti Frutti Papaja & Tamarillo czyli tropiki Południowej Ameryki
Tutti Frutti Papaja & Tamarillo czyli ...

Niebiańska słodycz papaji połączona z beztroską tamarillo to argentyńsko-meksykańska propozycja Tutti Frutti na podróż do Ameryki Południowej w zaciszu własnej łazienki.  Na egzotyczne wakacje w wersji instant będziemy mogli wybrać się także ...